Skocz do zawartości

Yamaha R-S500 + CD-S300 +.. jakie kolumny..?


kenia

Recommended Posts

Słowo się rzekło: posłuchałem indiana line nota 550 , kef c5, wcześniej słuchałem też monitor audio bx5 i noty 550, postaram się to zebrać razem , może komuś pomogę .
Tony wysokie - najwyższe rejestry w monitor audio miały nieco metaliczności, ale tak bardzo czytelne, w indiana line równie czytelne, ale nieco bardziej przyjemne, delikatniejsze. kefy c5, sporo informacji, ale metaliczne, brak ogłady.
Średnica - myślałem że będzie maksymalnie wyeksponowana, kosztem basu, jest w sam raz. W nota 550 zszyta w całość z resztą pasma.Ciut cieplejsza w monitor bx5, w kef szorstka, zimna.
Tony niskie - subjektywnie, chyba remis z bardzo minimalnie bardziej rozciągniętym basem w rx5, a bardziej energicznym, twardszym w indiana w kefach c5 nieco napuszone udające coś czym nie są.
Ogólnie indiana 550 i monitor audio grały w sposób bardzo spójny, zwlaszcza nota 550 grała bardzo kulturalnie, kef grał mocno konturowo, trochę efekciarsko, nie chcę napisać że źle, komuś może takie granie pasować. dokładny z energicznym basem, spodziewałem się że może być gorzej .
Wykonanie estetyka - za pomysł i nowatorstwo indiana line w tym tylko modelu - nota 550 jest super , takie połączenie "drewna i skóry " (choć w wersji ropopochodnej) jej przenikania, plus dla monitor audio i kef za lepszy cokolik który wystaje poza obrys kolumny i lepiej ją stabilizuje. W nocie 550 jest, ale tej samej powierzchni co reszta kolumny .
Okleina w bx 5 i kef c5 jest dobra jak na te pieniądze, ale całość jest dość zwykła, ze wskazaniem na większą solidność w MA bx5.
Efektywność obydwu kolumn była na zbliżonym poziomie, całkiem dobrym jak na ich gabaryty. Kolumn tych słuchałem na pioneer sx20, na hybrydzie vincenta i denonie.(Ostatnio nie było mojego pioneera i Pan wybrał zamiennie denona).

Część 2 w tym tygodniu słuchałem również tannoy V4, i droższych modeli elac 67.2, monitor audio bx6, elac 68.2, monitor audio rx8, poza konkursem monitorów magnat supreme 200 ( całkiem przyzwoicie grające spore monitory, nawet sporo ogłady i cena okazyjna, warte każdej złotówki)
Kolumny podłogowe grały na zestawach denon i yamaha . Tannoy wykazał się (dla mnie) ładną sceną i stereo, jednak był trochę twardy. Inna sprawa że najtańszy tannoy v4 sporo odstaje od reszty droższych braci, widać to patrząc na wykończenie.
Monitor audio rx silver 8 i bx6 na sprzęcie yamahy wykazywały się nadmierną metalicznością- metalowa kopułka ( zwłaszcza kiedy nieopatrznie użyłem regulowanego loudnesu w yamasze), na denonie było ( dla mnie ) przyjemniej , bx6 z mocnym efektownym dołem pasma. Bardzo zrównoważone granie pokazały elac, zupełnie inna bajka, grały niczego nie udając, z ładnym mocnym, nienapuszonym, ale ciepłym dołem i pięknym pasmem dokładnych delikatnych wysokich tonów. Wykonanie skrzyń Monitor audio serii bx6 i fornirowanej silver8, pierwsza klasa, elac również pieczołowicie wykonany, piękne cokoły (składany w całości w Niemczech ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się chce przeczytać taką recenzję. Bardzo ładnie to opisałeś i na pewno wielu osobom przyda się Twój tekst. Dzięki za miłą lekturę.
Szkoda, że takich relacji z odsłuchów jest tak mało na tym forum. Pamiętam dosłownie kilka.
W sumie i Ty zyskałeś dużą wiedzę. Bo nie ma to jak samemu posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek, jeszcze raz wielkie dzieki, wlasnie napisalem do jednego sklepu w Poznaniu, z pytaniem o mozliwosc odsluchu: Nota 550, Tesi 560, Monitor Audio, dorzucilem tez Pylon Audio Pearl 20 i Topaz 20. NIe bylem jeszcze na zadnym odsluchu, wiec nie wiem czy to nie za duzo na raz.. Zobaczymy czy w ogole bedzie taka mozliwosc. W kazdym razie dzieki, ze podzieliles sie Twoimi wrażeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym salonie audio ( mniej video) zapewne tak, w sieciówach i typowo internetowych sklepach 5 kolumn w zbiorczym pudle jak lodówka, chyba rządzi. Sam w sklepie usłyszałem kto kupi 2 kolumny za ok 2 tys , jak może mieć 5 kolumn, i Kiiinoooo za 1 tys.? Oczywiście nie neguje posiadania kd, ale podejście wielu ludzi do sprawy- byle więcej:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...