Skocz do zawartości

Mam gramofon i co dalej?


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Zanim napiszę o co dokładnie mi chodzi chciałbym się przedstawić. Jestem Andrzej, mam 20 lat i już prawie 10 lat interesuję się muzyką - zarówno słuchaniem jak i produkcją. Dziś niespodziewanie w moje ręce wpadł gramofon Unitra Fonica Aster. Stary klamot ale chciałbym go uruchomić jako, że mam sporo płyt winylowych, których nigdy nie miałem okazji odtworzyć. Po podłączeniu zasilania "tacka" (jakkolwiek się to nazywa) obraca się. Działa na wszystkich prędkościach. Problem w tym, że ów gramofon nie ma igły a ja jestem kompletnym laikiem w dziedzinie sprzętu analogowego a już zwłaszcza odtwarzaczy płyt winylowych. Wiecie może gdzie dostać takową igłę oraz jak i do czego najlepiej to podłączyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu zakładów, tej państwowej unitry w Łodzi na Wróblewskiego, zostają portale aukcyjne z częściami http://allegro.pl/listing/user/listing.php...;us_id=16111415 coś Ci dopasują.
Potrzebny jest amplituner , lub wzmacniacz z wejściem na gramofon ( phono, MM - specjalne oznaczenie, bo jest inne napięcie na wejściu dla cinchy niż np. dla cd )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zabytek - i dość miernej jakości...
Szkoda płyt i kombinowania z zakupem igły.
No i zdaje się, że monofoniczny.

Jeżeli chcesz rzeczywiście coś z tym zrobić, to lepiej kupić używany, sprawny gramofon. Wystarczy już kilkadziesiąt złotych na najprostszy. Poszukaj czegoś na allegro w Twojej okolicy.
Masz jakiś sprzęt grający w wejściem gramofonowym (Phono), by dało się podłączyć gramofon?

Pozdrawiam
PS. To nie jest "tacka", ale "talerz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka, talerz - whatever... Pisałem, że nie znam się na tym icon_wink.gif Niestety nie mam możliwości podłączenia gramofonu ponieważ nie posiadam żadnego radio-magnetofonu, który miałby wejście PHONO a na wzmacniacz lub amplituner mnie nie stać. Nie chcę też kupować drugiego takiego samego gramofonu. Chcę uruchomić ten, który posiadam. Ewentualnie jeśli nigdzie nie znajdę do niego igły/wkładki to przez kolejne 40 lat będzie zbierał kurz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak chcesz wykorzystać gramofon do zgrywania sampli (wnioskuję tak, bo piszesz, ze chcesz produkować muzykę) to ten możesz wywalić. Nie wiem jaki masz cel z tym gramofonem, narzędzie do pracy, czy urządzenie do słuchania muzyki ?
W jednym i drugim przypadku, powinieneś się zastanowić nad wymianą drapaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...