Skocz do zawartości

kolumny do 4tys.


Observe1984

Recommended Posts

Chciałbym zakupić wkrótce kolumny oraz amplituner do tych kolumn ( w przyszłości rozbudowa kina domowego). Interesuje mnie sprzęt tylko nowy. Pomieszczenie w którym będą stały kolumny to ok 20m2. Na codzień słucham muzyki różnej gatunkowo ze wskazaniem na muzykę elektroniczną ale lubię też posłuchać dobrego wokalu z instrumentami. Sprzęt będzie wykorzystywany w proporcji 30% kino - 70% muzyka. Będę miał na wydanie ok. 4tys. zł na kolumny oraz 2-4tys. na amplituner. Dlatego taki rozstrzał cenowy w przypadku amplitunera, ponieważ nie wiem jak duża będzie różnica w jakości dzwięku miedzy powiedzmy ampli za 2tys. a tym za 4tys. Czy jest to aż tak bardzo zauważalne? Głównym źródłem dzwieku w przyszłości będzie konsola PS4 a będę słuchał zwłaszcza plików w formacie FLAC oraz płyt audio CD. Zaproponujcie mi proszę jakieś dobre połączenie kolumn z ampli w tych kwotach , które opisałem wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się nie powinienem, za bardzo wymądrzać, bo w porównaniu do innych to moja wiedza w tematyce audio jest znikoma, lecz podpowiem ci to co nauczyłem się z własnego krótkiego doświadczenia audio. Na początek, po pierwsze radze jeden wzmacniacz kupić do stereo, a z czasem drugi do kina domowego wielokanałowy. Ja tak mam i choć wzmacniacz do kina nowy kosztował ok. 4000zł to w stereo gorzej gra niż wzmacniacz typowo stereofoniczny za 1600. Jeśli dwie kolumny w cenie do 4000 to, odsłuchać w jakimś najbliższym salonie. Może MONITOR AUDIO SILVER RX6. Ale radzę kupować sprzęt używany a lepszej klasy. Myślę że w doborze sprzętu to ci ktoś z forum lepiej doradzi. Konsola do słuchania muzyki i oglądania filmów odpada, powinna dużo gorzej to robić, niż pierwszy lepszy odtwarzacz Blu-ray za 500zł. Ja bym kupił amplituner kina domowego używany wyszy model 2-3letni między 1500 - 2000zł oraz wzmacniacz do stereo też urzywany w cenie pomiędzy 2000 - 3000zł. Za resztę zestaw kolumn 5.0 też używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera KD vs wzmacniacza racja, tak samo odtwarzanie muzyki i filmów z PS4. Lepiej kupić bluraya za 500zł ( choć nie koniecznie koreański za 200zł) że nie wspomnę o odtwarzaczu cd używanym za 200zł - inna sprawa to wygoda użytkowania, wkładasz płytę i idzie, bez kombinacji i czekania .
Kolumny to bardzo indywidualna sprawa, można jakąś opisać, że taka, czy siaka, ale nie polecić . Każdy inaczej słyszy, każdy ma inne potrzeby i gust, wielkość pokoju itd.
Kolumny trzeba posłuchać, im bardziej się nad tym pochylisz tym więcej frajdy potem ( choć szukanie bywa frustrujące jak i wybieranie między dobrym i innym dobrym)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolumny trzeba indywidualnie dobrać każde grają inaczej. Co do wzmacniaczy stereo to ci nie doradzam bo sam jestem zielony. Mam amplituner do kina Yamaha Rv-x 1067 kupiłem go używanego pudełko, wszystko jak nówka . Gra w kinie wyśmienicie. Znalazłem na allegro model jeszcze nowszy bardzo zbliżony i śmiało mogę go polecić. Odpowiednik nowego YAMAHA RX-A1030 http://allegro.pl/yamaha-rx-v1073-amplitun...4112805674.html -Ale nie proponować więcej niż 2.000zł. bo w końcu nie jest już produkowany i są już nowsze modele. A za resztę pieniędzy, można kupić wzmacniacz stereo i kolumny. Ciekawy jest też http://allegro.pl/onkyo-tx-nr-905-top-flag...4118413224.html tylko to używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...