Skocz do zawartości

Dzwięk DD z tv


fixer45

Recommended Posts

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem kina domowego pioneer vsx 423 i taga 606. Chciałbym uzyskać dzwięk 5.1 z tv. Np film na polsacie leci w DD+ po przełączeniu na auto surround dzwięk dalej leci w stereo, tv mam lg ln5400, ampli z tv podłączone przez kabel optyczny, filmy na dvd działają w 5.W ustawieniach tv także ustawione auto lub nawet jak dam ręcznie na DD+ to nic nie zmienia. Nie wiem czy problem nie leży w tym że mam tv mam podłączony przez kabel antenowy, bo ma wbudowany tuner dvb-t, czyżby ten tuner nie radziłby sobie z 5.1 ? POtrzebny osobny dekoder ?

I mam jeszcze jedno pytanko, zauważyłem że przy muzyce z tv na esce przy niektórych piosenkach szumią głośniki wysoko tonowe, czy leci muzyka w 2.1 czy 5.1 w każdych jest ten sam szum, słychać w nich muzyke a także dialog piosenki jakby na chodziły na siebie i taki szum który słyszę siedząc od nich 2,5m w ampli nic nie jest podbite i nie pamietam żeby taki problem był na początku, a głośność bez znaczenia bo i tak to słyszę, można to nazwać też takim charczeniem. w filmach i w telewizji nie występuje ten problem.


Dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz filmy z tv w pro-logic.
Radio, jak sygnał słaby tak szumi, zobacz rmf classic, mają chyba najlepszą jakość nadawania, złote przeboje sprawdź, bo nie chodzi mi abyś zmieniał gust muzyczny. Ja męczyłem się z anteną, ale teraz mam radio kryształ, zero szumõw i sykõw w tle , nawet jak gra głośno i jest przerwa między utworami. Eska ma chyba słabą jakość w ogóle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o eske ale z tv, i nie pamiętam aby było tak na początku i tak jak mówię, nie przy wszystkich piosenkach tak mam. A co do radia mam podłączone przez antene co jest na dachu i nawet nie potrafi w stereo rmf maxx odebrać gdzie jest parę km ode mnie a w aucie śmiga bez problemu, co do zwykłego rmf dobrze odbiera, w ampli mam różne opcje ale tylko jak przy dvd np daję auto surround najlepszy jest wtedy dzwięk, przy innych opcjach taki dziwny jakby echo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...