Skocz do zawartości

Ampli sieciowe (RN-500, TX-8050, HK3770)


sower

Recommended Posts

Witam,
zastanawiam się nad zakupem sieciowego ampitunera stereo i kolumn. Proszę o pomoc w doborze. Pomieszczenie to pokój z kuchnią 20m2 (w załączniku rzut

DSC01446.jpg

).
Zastanawiam się na trzema możliwościami czyli Yamaha, Onkyo i Harman.
1. Czy brzmieniowo będzie się coś w nich różnić "znacznie"? (kolumny albo Jamo s608 lub monitory JBL Studio 230) - mogę kupić w tej samej cenie oba modele, więc jeszcze się zastanawiam czy ma być bardzo głośno i zajmować dużo miejsca czy zaoszczędzić trochę przestrzeni na monitorkach i tak nie małych. Kolumny roztawione na ścianie gdzie jest TV. Moniory przy TV a podłogowe na krańcach ściany. Może któryś z ampli zagra lepiej z jakimiś kolumnami...Proszę o jakieś sugestie
2. Harman posiada bluetooth, do reszty trzeba dokupić. Czyli rozumiem, że bez bluetooth np. z telefonu nie będę mógł puścić bezpośrednio muzyki np. z Youtuba? Czy do czegoś jeszcze bluetooth jest przydatny w ampli...skoro każdy z ampli można połączyć z DLNA
3. Onkyo posiada Spotify - co jest fajną rzeczą, a z tego co czytam HK tylko vtuner. Zależy mi na funkcjach sieciowych więc który z tych ampli będzie sobie radził najlepiej i będzie najbardziej funkcyjny pod względem sterowania z tableta/smartfona.
4. Ponoć do tych urządzeń są przewidziane aplikację do sterowania, ale czy również do wł/wył?

Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Brzmieniowo będzie znacznie inaczej, bo pomijając markę, jamo to kolumny podłogowe, zaś jbl to duże monitory, ale monitory . Jeśli wolisz podłogowe to wybierz chociaż takie z głośnikiem z przodu, bo boczny basowiec z jamo musi mieć z boku wolną przestrzeń, generalnie gra miękkim basikiem trochę nijaką górą. Jbl nawet monitor gra bardziej szybko, trochę twardo konturowo, bardziej dynamicznie. W 20m pokoju wystarczą większe monitory , o dobrej efektywności dB, zagrają nieraz lepiej niż przypadkowe i niedobrane kolumny podłogowe.
Jak lubisz cieplejszy dźwięk możesz wybrać monitory missiona mx2, indiana line nota 260, magnat supreme 200, mission m32i, boston acoustic a26, taga Platinum B-40.

Yamaha, choć dobrze wyposażona i mocna, może grać nieco analitycznie i mocno w górze pasma.
Tak czy inaczej, kolumn nie można nie posłuchać przed kupnem. Każde grają zupełnie inaczej, kupno w ciemno, to jak randka w ciemno można kiepsko trafić icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podzielenie sie wiedza.Sluchalem juz harmana i onkyo (vtuner) na kolumnach studio 280 i studio 230 i duzej roznicy nie wyczulem. Myslalem ze jbl i harman zagraja lepiej bo niby ta sama stajnia, a tu zaskoczenie - dzwiek z onkyo wydawal sie czystszy, bardziej wyrazny. Wyglada tez bardziej solidnie - w harmanie plastikowe przyciski sa malo reprezentatywne, za to podswietlone pokretlo wyglada niezle. Jamo mam przesluchac jutro ale na jakims budzetowym harmanie do KD. Zobaczymy....nie wiem jak z obsluga tych urzadzen. Moze mial ktos okazje dluzej pobawic sie tymi pudelkami. Harman ma chyba tylko vtuner. Onkyo vtuner i stotify. Czy to oznacza ze nie bede potrzebowal bluetooth zeby posluchac dowolnej muzy z neta za pomoca smartphona?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk harmana może być nieco twardszy, co może być plusem dla nieco miękko w basie grających jamo. Bawiłem się i słuchałem w domu wieży HK mas i ma trochę (jak dla mnie ) nie intuicyjne menu, jak przesiadka np z tel nokia na motorola.
Jak spodoba Ci się jbl mozesz posłuchać dotychczasowego modelu jbl es30, chyba ładniejszy, ciutkę większy, gra pewnie podobnie, a tańszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sædzė by duży i mocny wzmacnacz HK ktõry to pracuje z dużymi kolumnami( ktõre to w dolnym paśmie schodzą do 3 ohm- poczytaj testy kolumny jakejś w zakladce test) nie poadził sobie z 6 ohm np jamo. Kolumny zwlaszcza więsze, nie mają oprności stałej np.8 ohm tylko zmienną od 3 do 8 ohm w zależności jakie pasmo odtwarzają w danej chwili. Jak masz możliwść posłuchaj kolumn marki ,,monitor audio bx2,, to dobre, spore monitory, a marka zacna i popularna w wielu salonach audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sower, odp na 4 pytanie z pierwszego postu. Są aplikacje do androida i apple, Mam taką do swojej yamahy rxv-673 na androidzie. Wiem, że tez jest do systemów pioneera. Aplikacja jak pilot, można wł/wył urządzenie, zmienić stacje na v tunerze, zmienić dźwięk itd.
Co do samego Vtunera, na stronie masz prawie 30tys stacji, ale możesz też dodawać własne lokalizacje, każda stacja która nadaje w sieci może być na Twoim koncie. Są też podcasty.
Dla mnie super rozwiązanie, inne nie sa potrzebne.
Sam planuje sprzedaż swojego amp kina domowego yamahy i zakup wzmacniacza stereo+jednostka strumieniowa (chyba pioneer n50 - też z vtunerem)
A ile planujesz wydać na zestaw?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...