Skocz do zawartości

Kino domowe + muzyka


ttpj

Recommended Posts

Witam,
Poszukuje zestawu do sluchania muzyki/kina domowego.
Pomieszczenie jakim dysponuje to pokoj okolo 20 m2, z tym ze nie jest to typowy prostokatny pokoj ale cos w rodzaju L. Odleglosc od kanapy do glosnikow frontowych to okolo 3,5m. Zalaczylem pogladowy obrazek jak wyglada pokoj.
Jesli chodzi o amplituner zalezy mi na wyborze funkcji sieciowych - radio, odtwarzanie muzyki DLNA, odtwarzanie muzki i filmow z pendrive - flac, mp3. sterowanie z telefonu i z iPada.
Myslalem o Pioneer vsx-528 i Denon x1000 - raczej sklaniam sie ku Denonowi - nie mialem okazji posluchac Pioneera, ale podobno Denon gra lepiej. Dodatkowo o ile sie nie pomylilem to jest mozliwosc podpiecia wzmacniacza stereo ewentualnie kiedys w przyszlosci do Denona.
Jesli chodzi o glosniki, chcialbym zeby fajnie dalo sie posluchac muzyki (rock, pop, blues generalnie wszystkiego po trochu) i obejrzec film oraz podpiac telewizor zlaczem optycznym.
Jesli chodzi o odtwarzanie filmow, to chcialbym wykorzystac odtwarzanie filmow z TV korzystajac z serwera DLNA, w zwiazku z czym wydaje mi sie ze nie potrzebuje blu raya?
Sluchalem glosnikow Taga 606 i 906. Oczywiscie 906 zagraly lepiej. Dodatkowo 906 sa troche mniejsze co w moim przypadku jest wazne i chyba ladniejsze.
W zwiazku z tym moimi faworytami jest zestaw Denon x1000 + taga 906. Taki zestaw mozna dostac za ok. 2,9-3k zl.
Osobna kwestia jest subwoofer, nie musi byc specjalnie mocny (mieszkanie w bloku) ale chcialbym zeby gral a nie buczal. Sluchalem subwoofera Velodyne impact 10 i wywarl na mnie bardzo dobre wrazenie. Niestety kosztuje tez dosc sporo - 1,7k zl. Czy jest cos godnego polecania o podobnej jakosci w nizszej cenie?
Fundusze: Na poczatku chcialem zmiescic sie w 2k zl, teraz po zapoznaniu sie z tematem zwiekszylem pulap do 4-5k zl razem z kablami. Chcialbym zeby to byly dobrze wydane pieniadze i zeby zestaw sluzyl mi tez kiedys w przyszlosci o ile uda mi sie przeprowadzic z bloku do domu a przy tym oczywiscie chcialbym wydac jak najmniej pieniedzy, wiec bede bardzo wdzieczny za atrakcyjnie cenowo propozycje;)
Mam nadzieje ze opis nie jest zbyt dlugi i znajdzie sie ktos kto potwierdzi ze moj wybor w tej cenie jest najlepszy lub doradzi cos lepszego:)
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekonicznie , yamaha zagra bardziej sucho z ostrą gõrą, co przy tagach moze być troche męczæce, choć w pierwszym odsłuchu może się podobać. Taga 906 to dwukrotnie drozszy model niz popularna taga 606( jest jeszcze wersja poprawiona 606SE), jednak wydaje mi się ze kupowanie nawet w kontekscie ceny tagi 906 ok. 2400zł , subwoofera do pokoju za 1700 zł jest bez sensu . Wolałbym dołozyc 400 zł do amplitunera denon x2000, pioneera vsx923, czy cd, a za 600-900 zł kupić mniejszy sub , ktory jest tylko dodatkiem do filmõw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet porównując "wyposażenie, opcje i kodeki" jak i sprawy techniczne , zasilanie itd na stronie denon Polska to model x1000 wypada słabiej przy modelu x2000 który jest " prawie kompletny" , a cena x2000 jeszcze akceptowalna .
http://www.denon.pl/pl/product/pages/produ...rx2000|avrx1000
Oczywiście nie zawsze droższe to lepsze ( lepiej wyposażone ), bo należy kupować to co nam jest potrzebne i z czego faktycznie korzystamy. Różnice najczęściej słychać przy słuchaniu muzyki na modelu podstawowym , a potem wyższym, zwłaszcza kiedy mamy lepsze kolumny. W modelu x2000 masz sekcje do słuchania muzyki Tryb Pure Direct i lepsze komponenty do słuchania muzyki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek Zabiles mi troche cwieka, bo w sumie to nie myslalem o lepszym wzmacniaczu, a teraz jak o tym mysle, to faktycznie moze byloby to rozsadne rozwiazanie i dodatkowo moze przeciagnalbym kabel do kuchnii...icon_wink.gif Dzieki za odpowiedz, po swietach pewnie umowie sie na przesluchanie jakichs zestawow, opisze swoje odczucia. Gdyby pojawily sie jakies inne sugestie, to byloby swietnie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...