Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Mission mx5


suzana

Recommended Posts

Uff.., nie robili problemów i bez słowa wymienili na drugi egzemplarz. Działa wszystko pięknie icon_smile.gif
Tak na szybko wziąłem do tego wszystkiego kabelki Melodika MD2R05 i przewody głośnikowe SUPRA Jentech SKY 2.5
Z czasem jak będzie mi czegos brakować w dźwięku to się zmieni kable, ale jak na razie to gra muzyka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Chciałbym zmienić swój obecny wzmacniacz A-S500 na szczebelek wyższy model A-S700.
Nie dla tego że jest mi czegoś brak, tylko dla tego żeby to brzmienie jeśli można, jeszcze bardziej wyeksponować, doszlifować. Dla tego mam do Was pytanie: czy ten wzmacniacz będzie w stanie wnieść coś nowego, czy odczuję jakąś różnicę na plus? Bo jeśli niczego to miałoby nie zmienić to nie chciałbym bez sensu wyrzucać pieniędzy.
Na wypadek gdyby ktoś chciał zasugerować, to kolumn (mx5) póki co nie chciałbym zmieniać. Ciągle jestem jeszcze pod wrażeniem jak ładnie się zgrały z yamaszką a za bas jakim dysponują coraz bardziej je doceniam.
Dla porównania ostatnio miałem okazję posłuchać Bostonów z serii CS, oraz jakieś Audio Academy w sali odsłuchowej. W pewnych fragmentach muzyki gdzie bas naprawdę już nisko schodził te głośniki tak niemiłosiernie burczały że nie sposób było dłużej tego posłuchać. W mx5 te same partie basu wybrzmiewają sprężyście i czysto. A że słucham akurat zróżnicowanej muzyki to ten aspekt jest szczególnie dla mnie ważny. Ze sceny, czytelności wokali i niemęczących wysokich tonów również byłem bardziej zadowolony tak więc to mnie jeszcze tylko bardziej podbudowało.
Dużo też u mnie zmieniło samo przestawienie kolumn. Zdjęcie z poprzednim ustawieniem wklejałem w dziale „wasze systemy”. Obecnie kolumny stoją zupełnie inaczej. Są na innej ścianie, nieco bliżej siebie i oddalone od wszystkich ścian dobry metr. Skutkowało to przede wszystkim wyraźnym poszerzeniem sceny której wcześniej mi trochę brakowało. W planach jest jeszcze koniecznie jakiś dywanik.
Ale to tak na marginesie ponieważ nie wiem czy te wszystkie informacje będą potrzebne odnośnie mojego pytania o zamianę wzmacniacza a to mnie w tej chwili najbardziej interesuje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile as500 i mission mx4 znam, to zestwienie Twoich mx5 i planowana as700 są mi obce. Szkoda, najtańsze modele amplitunerów RS yamahy jakoś średnio mi pasują, to wzmacniacz as500 juz lepiej, z niektórymi kolumnami daje naprawdę dobry efekt, ale 700 nie znam. Może się mylę, ale pewnie z tak sporymi mx5 lepiej rozprawił by się as700. W nim ciężko mówić o niedostaku mocy, więc jest szansa że nie tylko moc, ale jakaś inna wartośc dodana by sie pojawiła, pytanie co ?
Chyba najbardziej prawdopodobne miejsce gdzie spotykają się te dwie marki to top hi-fi, nalezałoby zadzwonić i dopytać czy są na stanie ( as500 i as 700 pewno tak) gorzej z mx5 i porównać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mission MX5 są teoretycznie (czyli wg specyfikacji) 8 omowe, więc prawidłowo ustawiłeś przełącznik na "High".

A jeszcze co do zamiany gniazd głośnikowych na akceptujące banany - nie zawsze masz na wierzchu (od środka) gniazda, czasami masz płytkę z elektroniką bezpośrednio przy zaciskach i nie jest to taka szybka i prosta zabawa...
Więc jeżeli nie masz bananów na stałe zamontowanych (fabrycznie lub samodzielnie...) na kablach, to może warto je zdjąć?

Mniej "inwazyjnego" sposobu nie ma - ale niektóre tego typu zaciski mają sporo wolnego miejsca z boku i możesz podpiąć banany z boku (tak samo, jakbyś podpinał goły drut). Warunkiem jest jednak to, by banany pewnie weszły w te zaciski i nie wysuwały się (by nie doszło do spięcia - choć to raczej bardziej prawdopodobne by było z drugiej strony - przy kolumnach).
Poza tym będzie mniejsza powierzchnia styku i purystom może się to nie spodobać ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym temacie ktoś opisuje że jednak wyłamał te zaślepki co z powodzeniem pozwoliło mu zastosować wtyki bananowe, więc może warto spróbować?:

Jeżeli na razie nie będziesz sprzedawał wzmacniacza (bo kupującemu może się to nie spodobać), to warto spróbować - bo niczym nie ryzykujesz (zachowując odrobinę ostrożności przy "demolce").
Niektóre zaciski mają pełny środek - w tym wypadku jak widać jest inaczej, więc czemu nie icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy można użyć do tych terminali bananów? Myślę wyłamać jakoś te zaślepki, ale może jest jakiś inny, mniej inwazyjny sposób?

c36567df1298ed06m.jpg


To jest Yamaha? Jak tak to wez jakis twardy nóż i zaprzyj o tylną sicianke, te kapturki normalnie zejdą. One sa zrobione z twardego plastiku więć siedzą naprawde sztywno, jakby byly wbite. Tak sobie wymyslila Yamha, takie same sa chyba w RX-797. Kiedys kupilem taka to wszystkie gniazdka byly popilowane nożówką. Haha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzana

a co to za model wzmacniacza
ja kupilem wczoraj as500 i wygladaja inaczej no i banany beda pasowac

co do miskow, to maja impedancje niby 8 ohm ale tak naprawde impedancja waha sie on okolo 3 do 11 ohm ( SPRAWDZONE NIE PRZEZEMNIE TYLKO PRZEZ FACHOWCA )

wiec lepiej ustawic chyba as500 na LOW

JA BYNAJMNIEJ TAK MAM NO I MAM CIUT STARSZE KOLUMY OD TWOICH, BO MAM MISSION M35i

a czy LOW czy HIGH nie slysze różnicy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak Moby z tym sie zgodze ze bedzie sie grzal

ja ta as500 ustawilem na low i jest zimniutki, kurcze bylem w szoku, nawet wziolem latarke i szukalem w srodku wentylatorow, bo nawet chyba jakis wiaterek czuc hahaha icon_wink.gif albo swiruje juz na tym punkcie cieplych wzmacniaczy icon_wink.gif

tyle ze w jakosci dzwieku nie widze roznicy icon_wink.gif to mialem na mysli

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Cześć, mam problem. Posiadam głośniki Mission mx5 jako stereo, do tego centralny głośnik Mission oraz 2 satelity monitor audio. Całość zasila Denon Avr x4000. Na codzień wszystko gra w porządku, ale już po raz drugi w sylwestra, gdzie gra długo i głośno,  sprzęt się wyłącza... Wygląda jakby się przegrzewał... Myślałem, że my za gorąco, więc wyjąłem na szafkę, ale nic to nie dało... Potem zamieniliśmy z sąsiadem na jego Denona (modelu nie pamiętam), ale efekt ten sam, wyłączał się co kilka minut. Po chwili można było go włączyć, chwilę posłuchać i znów się wyłączał...

Ktoś wie co może być przyczyną i jakie lekarstwo na to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...