Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Mission mx5


suzana

Recommended Posts

Jeśli masz możliwość odsłuchu to idź do sklepu i posłuchaj tych trzech wzmaków z twoimi kolumnami.

Ja słuchałem Yamahy i pioneera (a-10 ciut niższy model) i dla mnie Pioneer grał o wiele lepiej, ale wszystko kwestią gustu.

Poza tym opisz swoje wymagania brzmieniowe, rodzaj muzyki jakiej słuchasz, warto było sprawdzić "Jak pisać pierwsze posty".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission mx5 to kolumny mocno dociążone w basie z pełną masywną średnicą, góra jest delikatna. O ile denon zagra masywnie i bardzo dynamicznie , pioneer techniczniej, ale dość równo, to yamaha będzie twardsza, jaśniejsza, oraz ostrzejsza w górze pasma. Niby plus bo ożywi nieco delikatną górę marki. Pamiętaj że mx 5 to duże kolumny z wysoką efektywnością, tak powyżej 25-30m kw, bo do pokoju 20m to mx3 lub mx4 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy głośniej odkręcisz wzmacniacz, bas będzie walił po uszach i ścianach, ale przy cichym odsłuchu, będzie lepiej. Nie wykorzystasz potencjału mx5- po co przepłacać, optymalne były by mx4 . Missiony mają dużo basu i średnicy, sam mam monitory m31i w 12 metrach .
Jeśli już je masz , zaczekaj i kup wzmacniacz, posłuchaj, może będzie ok. Jak planujesz nadal kupić mission mx( bo to solidnie zbudowane kolumny-waga) to kup mx4 , lepiej się sprawdzą w tym metrażu.
Posłuchaj koniecznie w sklepie missionõw z yamahą, a pioneer/denon/marantz, rõżnice są , nie nazywam tego lepszy, gorszy, ale mocno inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... słuchałem kolumn o podobnych gabarytach w jeszcze mniejszych pomieszczeniach i wydawało mi się dobrze dla tego zdecydowałem się na mx5. Jutro będę miał pożyczony wzmacniacz (Denon 1801) do odsłuchu kolumn to przekonam się jak to wszystko będzie wyglądać.

Co do wyboru wzmacniacza to skoro mówisz że mx5 mają delikatne wysokie tony a ta yamaha miała by je bardziej wyeksponować to myślę że to by mi bardzo odpowiadało.
jacek75, tak z ciekawości - na moim miejscu nie mając możliwości odsłuchu tych trzech wzmacniaczy który byś osobiście wybrał do tych kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że będzie źle, tym bardziej jeśli Ci się podobały, grało ok, co rozumiem, to nic tylko kupować. Weź jednak pod uwagę że są bardzo głębokie 40cm.
Napisałaś że lubisz wysokie tony, detale, biorąc też pod uwagę że lepiej i łatwiej je zmniejszyć, obciąć ( masz pokrętło ) niż dosztukować ( tu się nie da), może bezpieczniej yamaha . Rozważ też jej wersję z radiem, amplituner yamaha R-S500, cena taka sama, a radio i audycja radiowa na kolumnach fajna rzecz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś sprawdził ceny, porównał i trochę pomyślał, sam odpowiedziałbyś sobie na to pytanie.
Jeśli AS 300 jest droższy a RS 300 tańszy i ma jeszcze na pokładzie tuner, czyli dodatkowe urządzenie (koszty), to jakim cudem miałyby zagrać tak samo? Uważasz, ze firma yamaha działa charytatywnie i dokłada do interesu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, dziekuje, ze wyciagnales mnie z głębin ignorancji. faktycznie nalezy sie kierować ceną i po kłopocie.
minie pewnie jeszcze troche czasu zanim dotrze do Ciebie (choc w sumie wątpie czy w ogole), ze piszac to zakwestionowales idee istnienia forum, a juz na pewno sens sluchania Twoich "porad". gratulacje.
w moim poscie mialo byc r-s500 vs a-s300, ale - Boze bron - nie odnos sie do tego, od Ciebie uslyszalem juz wszystko. dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, miało być R-S 500 icon_rolleyes.gif No szkoda, że nie jestem jasnowidzem i tego nie przewidziałem, co masz na myśli icon_lol.gif
Czy ty się aby dobrze czujesz?
Oczywiście nie musisz korzystać z moich porad. Poświęcę swój czas ludziom, którzy myślą logicznie i to docenią.
Jak na razie nie doznałem w ciągu tych kilku lat pisania na forum ostrzejszej krytyki a postów jak widzisz mam sporo.
Przeciwnie wiele osób dzięki mojej pomocy skompletowało całkiem fajne systemy.
Krytykowało mnie owszem kilku forumowiczów, ale niektórzy gdy doszli do pewnych wniosków, nawet później przepraszali na
forum. Co może potwierdzić parę osób tu piszących.
I oczywiście nie ma za co icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. I przede wszystkim eksperymenty. Nieraz kolumny trzeba ustawiać dłuższy czas z centymetrem w ręku.
Oprócz tego co Ci napisał Jacek75, ja dodam, że powalczyć także trzeba z odległością kolumn od ścian i kątem ich skręcenia w osi pionowej.
Większa odległość od ścian, to lepsza neutralność dźwięku, niezakłócona odbiciami od ścian, lepsza stereofonia (jej szerokość, głębokość0, ilość tzw. "powietrza", swoboda, precyzja lokalizacji, brak "nerwowości" dźwięku.
Kąt skręcenia w kierunku słuchacza (w niektórych przypadkach osie kolumn przecinają się przed słuchaczem) powoduje zmiany w szerokości czy głębokości sceny stereo a także precyzji lokalizacji. Przy zbyt bliskim ustawieniu koło ścian bocznych może zmniejszyć
niekorzystne pierwsze odbicia dźwięku.
Wysokośc siedzenia względem głośników wysokotonowych czy odległość głośników od podłogi też powodują zmiany w równowadze tonalnej. Głośnik wysokotonowy generalnie powinien znajdować się na wysokości uszu siedzącego słuchacza. Ale jego pozycja może być trochę wyższa czy niższa.
W trójkącie Ty - kolumny nie powinno nic stać (stół, kanapa itp ) a powinien leżeć na podłodze np. gruby dywan, najlepiej o dość zróżnicowanej fakturze.
No i oczywiście akustyka samego pomieszczenia. Duże twarde, jednolite, płaskie powierzchnie nie są na ogół dobre do uzyskania wysokiej jakości dźwięku z systemu stereo.
Można dużo o tym pisać.
Ja tradycyjnie, jeśli interesują Cię te tematy (a powinny) proponuję ciekawe i przystępnie napisane materiały o tej tematyce.
Jak podasz mi na PW swój adres mailowy, to Ci prześlę trochę do poczytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takimi kabelkami jak dodają do sprzętu, to można worek z ziemniakami zawiązać. Ale do słuchania nie bardzo się nadają.
Oczywiście na początek mogą być. Posłuchasz, zastanowisz się co chciałbyś w brzmieniu jeszcze trochę poprawić, uwypuklić, czy schować. A wówczas można pomyśleć nad lepszymi interkonektami. Warto, bo te zwykłe zamulą Ci dźwięk.
Nie pamiętam, czy masz jakieś głośnikowe, ale też warto by kupić lepsze niż najtańsze z supermarketu.

Materiały wysłane. Miłej lektury. O szczegóły możesz pytać tu, to być może inni też skorzystają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem amplituner pioneera to miał instrukcję ok. 80 stron i to tylko po polsku, ostatnio któryś z forumowiczów kupił takowy to miał już tylko 20str. ( może reszta na płycie CD?). Teraz widać bez instrukcji icon_confused.gif
Ogólnie o sieciówkach pioneera
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/201/1...&__P2=58263
instrukcja n50
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/201/N-50-K/media.html

Taka tendencja chyba u producentów elektroniki, w aparacie fotograficznym z przed 7 lat instrukcja też ok 60str, a w nowym modelu z 15-20str. ktoś kupi i może nie odkryć wszystkich funkcji swojego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. W żaden sposób nie działa to usb. Podejrzewam że coś jest nie tak z oprogramowaniem bo kiedy w opcjach chcę sprawdzić wersje oprogramowania to nic się nie dzieje, nic nie pokazuje. Bym spróbował zaktualizować firmware z pendriva, ale nie działa przecież usb. Sieci niestety nie potrafię skonfigurować, więc też nic tą drogą nie zrobię. We wtorek odwożę go na gwarancję. Myślicie że powinni mi na miejscu w takiej sytuacji wymienić na drugi model, czy będę musiał czekać jak znam życie ze 3 tygodnie na naprawę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...