Skocz do zawartości

Pianocraft e320 vs mcr 550


Szymszon

Recommended Posts

Witam. Mam do dyspozycji 1500zł. Chcę kupić wieżę dla rodziców, na ich rocznicę. Stara wieża jednym słowem rozleciała się. Pokój 19m2. Brać e320, czy dopłacać do mcr550? Kolumny w mcr550 to NS-BP200, w e320 to NX-E700. Będzie jakaś znaczna róznica? Fajnie jakby grało to przestrzennie, ale też z fajnym basem, który potrafi chociaż czasem zejść. Nie lubię subów, więc chciałbym żeby z tych głośników jakiś tam bas się wydobywał. Rodzice słuchają głównie radia, ale czasem artystów typu German, Tata strasznie lubi Czerwone Gitary. A ja przy okazji czasem posłuchałbym u rodziców rapu icon_biggrin.gif Dodatkowo wieża będzie podłączona pod tv. Z góry dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie telewizory, a patrzyłem głównie na Toshiby, mają wyjście aux, więc nie rozumiem czemu ma mnie martwić? Chyba że nie będzie działać podpięcie z aux do cyfrowego. Kolorami i wtykami tak samo to wygląda...w takim razie która wieża zagra tak dobrze i zarazem podłącze ją do tv? Nie widzę sensu wydawania ponad 1500 więc proszę o jakieś sensowne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha755 ma hdmi bo to odtwarzacz bluray icon_wink.gif więc dziwne gdyby nie miała takiego wyjścia. Trochę szkoda bo dopłacasz za bluraya względem modelu pianocraft 550 i dostajesz jeszcze słabszy wzmacniacz. Za oddzielny bluray zapłaciłbyś 300zł i miałbyś mocny model 550 do muzyki, ale rozumiem że wszystko w jednym to nadal kusząca oferta handlowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja potrzebuję właśnie głównie do filmów! Przy muzyce zawsze mogę go wyłączyć. Poza tym słyszałem opinie o tych subach do yamahy i nie grają tak kiepsko jak te skrzynki z samochodów;p Jeśli można porównać, to jest dużo "subtelniej". Przy dobrze ustawionym subie też można przyjemnie słuchać muzyki. Aczkolwiek tak jak mówię, suba dokupuję raczej z myślą o filmach, podłączeniu do tv. Poza tym w 755 są te same głośniki co w 550, wzmacniacz minimalnie słabszy, ale z tego co dopytałem, gra praktycznie tak samo. Więc płacę po znajomości 1500zł., czyli 150 drożej od 550.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może być jeden z jednej strony pokoju, drugi z drugiej, całkowicie oddalone?


Zależy jaki masz metraż ...całkowicie oddalone, raczej nie- cokolwiek to znaczy. Najlepiej nie bliżej niż 1,5metra od siebie i nie dalej niż 2,5-3,5 metry to w końcu małe monitorki, rozstawiając dalej może gdzieś uciec bas i poprawna przestrzeń stereo. Postawisz ją to poeksperymentujesz z ustawieniami, ważne aby obie kolumny były na tej samej wysokości, przeciętnej wysokości głowy siedzącego słuchacza..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ostatnie z moich męczących pytań. Zostawić kable z zestawu i nimi podłączać głośniki, czy kupić inne? Jeśli tak, to jakie będą sensowniejsze, przy okazji nie kosmicznie drogie? O ile w ogóle kable mają jakiś wpływ, zależy mi na szerokiej scenie odtwarzanego dźwięku. Wiem że z tych monitorków raczej to mało możliwe, jednak jeśli kabel miałby coś zmieniać, to chciałbym właśnie w tą stronę. Z góry dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego i CO chcesz już teraz zmieniać w dźwięku, skoro nie wiesz co będzie, a co nie będzie Ci odpowiadało w wieży którą dopiero kupisz ?
Inna sprawa że kolumny muszą się dotrzeć grając przez plus minus miesiąc, aby powiedzieć co chciałoby się zmienić
Tak się składa że to statystycznie właśnie monitory mają lepszą przestrzeń niż kolumny podłogowe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że się przewrócą, ale że będą "jeździć" poprzez drgania. Ja przy zakupie moich wharfedale laser 60 byłem świadkiem jak przez to, że standy były za lekkie bas był bzyczący, bo membrana była narażona na dodatkowe drgania. Gdy docisnęło się ręką w dół do standu kolumnę, wtedy drgania ustały i kolumna nie "jeździła" i dźwięk nie bzyczał i stał się klarowny. Spaść Ci kolumny nie spadną, ale będzie utrata na jakości dźwięku, ot co. Co do parapetu i firanki, to tak jakbyś miał założoną maskownicę... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał Argue. To są stojaki wynoszące kolumny jedynie na pożądaną wysokość. Brak im podstawowej cechy dobrego standu czyli masy i co za tym idzie stabilności.
Można by to oczywiście spróbować obejść w ten sposób, że początkowo kupiłbyś Blu Tack (na Allegro lub w sklepie dla plastyków).
Lepi się z tego niewielkie (średnica 10-20groszówek) kulki. Po ustaleniu miejsca w którym będą stały standy przykleiłbyś je (4 kulki w rogach) do podłogi a kolumny w podobny sposób do standów. I mocno docisnął z góry. Po pewnym czasie gdy masa trochę stężeje dobrze trzyma. Miałbyś konstrukcję dość stabilną i mniej podatną na drgania.
Oczywiście bez obaw. Blu Tack nie niszczy podłoża czy okleiny w kolumnach. Odrywasz poprzez skręcanie. Można używać wiele razy, bo nie zasycha. Mam, używam, polecam.

Gdybyś się jednak zdecydował na te stojaki, to drugim etapem mogło by w miarę przypływu gotówki być położenie na kolumnach (nie bezpośrednio oczywiście) ciężkich marmurowych czy granitowych płyt.
Jeszcze lepiej byłoby podkleić takie pod podstawę dolną i na podstawę górną stojaka. Znacznie zwiększyłoby to jego masę.
Nie wiem tylko jak materiał na ten stojaczek reaguje na drgania? Czy ich nadmiernie nie przenosi? Za to nie mogę wziąć odpowiedzialności.

Oczywiście jeśli Cię nie stać w tej chwili na solidne standy, bo takie dobre już, nowe na Allegro kupisz za 400zł z wysyłką. Używane jak się dobrze poszuka, można o połowę nawet taniej. Warto popatrzeć, bo to jednak lepszy wybór. Szukaj takich z możliwością wsypania suchego piachu, by zwiększyć jego masę i trochę wytłumić drgania.

Co do firanki, to dużo zależy od jej gęstości. Jeśli oczka są duże a firanka niezbyt gruba, to wpływ na dźwięk może być dużo mniejszy niż maskownicy. Bo oczywiście przypominam tu mało doświadczonym w tej materii forumowiczom, że słuchamy muzyki ze zdjętymi z kolumn maskownicami. Kto nie wierzy, niech kupi Audio i poczyta testy kolumn. Tam często mierzą charakterystykę z założonymi maskownicami i bez nich. Różnica jest nieraz spora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...