Skocz do zawartości

Zestaw stereo ok. 2000zł


walek_87

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję swojego pierwszego sprzętu stereo, do tej pory "najwyższą półką" była wieża aiwa kupiona po I komunii, później przerzuciłem się na głośniki komputerowe, a teraz przyszedł czas gdzie zapragnąłem sprzętu grającego z prawdziwego zdarzenia. Wiem że podobnych tematów na forum jest bardzo dużo, ale zauważyłem że do wyboru sprzętu najlepiej podejść indywidualnie stąd ten temat icon_smile.gif
O sprzęcie audio wiem niewiele, żeby nie rzecz prawie nic... Chciałbym żebyście pomogli mi znaleźć zestaw o najlepszym stosunku jakości/ceny z uwzględnieniem niżej wymienionych preferencji. Jestem otwarty na wszystkie propozycje, zmiany, uwagi icon_smile.gif

Zestawem startowym ma być wzmacniacz/amplituner + kolumny

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
ok. 2000 zł, +/-500 zł;
wiadomo, że chciałoby się jak najmniej, ale wiem że czasem warto dopłacić do lepszej jakości czy funkcjonalności stąd widełki

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. A może dopuszczamy obie możliwości i "mieszankę"?
Po przeczytaniu tematów na forum, zauważyłem że jeśli nowy sprzęt ma być warty uwagi potrzebowałbym co najmniej kilka tysięcy więcej, więc poszukuje sprzętu używanego

3) Jaki jest sprzęt towarzyszący (np. mamy wzmacniacz XXX, szukamy kolumn podłogowych do 2 tysięcy)?
Nie posiadam kompletnie niczego, zaczynamy od zera

4) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju (ale niekoniecznie od razu w pierwszym poście musi być wszystko) oraz czy pokój jest jakoś przygotowany do odsłuchów.
Pokój jak na szkicu poniżej

DSC01446.jpg


Szukam sprzętu do kawalerki z cienkimi ścianami, więc nie ma tutaj mowy o bardzo głośnym słuchaniu muzyki. Wolnej przestrzeni także niestety nie ma za dużo.

5) Jakiej muzyki słuchamy (np. głównie muzyka elektroniczna i klasyczna albo mocne granie i heavy metal)?
Od poezji śpiewanej, przez muzykę filmową, rock do popularnych radiowych kawałków. Jedyna muzyka jaką wykluczam to techno, elektroniczna itp

6 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Źródłem muzyki ma być komputer, początkowo laptop, dalej komputer stacjonarny z zewnętrzną kartą dźwiękową.
Radio - nie ukrywam że jest to dla mnie rzecz bardzo ważna, słucham radia bardzo często i stąd jestem rozdarty, fajnie byłoby mieć amplituner, ale czytając wątki na forum wnioskuje że w porównaniu do wzmacniacza wypada dosyć blado...może jakiś dodatkowy tuner radiowy? Nie przekonuje mnie niestety pomysł odtwarzania radia internetowego z kompa, chciałbym żeby było to niezależne

Jeśli potrzeba żebym coś więcej uściślił, to jestem gotów icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zainteresować się kolumnami z ładną ciepłą średnicą i nie męczącą górą ze względu na to czego słuchasz np. używane mission m34i ok 900-1100zł , nowe indiana line nota 550 ok.1600, jakieś fajne używane lub nowe monitory. Możesz poszukać czegoś na aukcjach w pobliżu miejsca zamieszkania, łatwiej sprawdzić u sprzedawcy czy wszystko jest ok, jak również sprawdzić czy pasuje Ci brzmienie . Jak trafią się dobre kolumny używane i zaoszczędzisz pieniądze to możesz wtedy kupić nowy amplituner stereo i używane CD. Generalnie skoro wytrzymałeś już tyle z aiwą nie warto się spieszyć, okazje nie zdarzają się co godz., ale w ciągu 2 tygodni można coś ekstra trafić.
Jeśli lubisz słuchać radia to amplitunera stereo nie skreślaj, owszem w niuansach może zagrać nieco gorzej niż analogiczny wzmacniacz, jednak biorąc pod uwagę Twoje nieciekawe do słuchania muzyki pomieszczenie, komputer jako źródło, to wybór " wzmacniacza i tunera in one " nie będzie tu problemem, o wiele większą byłby amplituner kina domowego 5.1 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunerom, kolumny pasują ( poza nielicznymi wyjątkami ) wszystkie, to Tobie ma zestaw pasować brzmieniem( jakim?) . Znajdziesz kolumny ciekawe, zapoponuj je i dobierze się amplituner, czy odwrotnie.
Nie ma sensu i czasu, aby ktoś wypisał kilka tysięcy konfiguracji typu kolumny X z wzacniaczem Y grają tak i tak.
Zapoznałeś się z wycinkiem marek i modeli kolumn z działu testy http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1 brzmienie jakiej firmy pasowałoby Tobie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co napisał Jacek75. Osobiście wolałbym kolumny, wzmacniacz i tuner.
A budżet podzieliłbym tak.
1450-1700 na kolumny
300-500zł na wzmacniacz
100-200zł na tuner

Jacek75, kolumny Mission M34i potrzebują znacznie większego pomieszczenia i sporego odstawienia od ścian. Ponadto by dobrze zagrały muszą być podłączone do naprawdę wydajnego wzmacniacza. Inaczej zagrają zbyt rozlazłym czy niespójnym dźwiękiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz muzyki electro i techno. Może błędne, ale muzyka elektroniczna kojarzy mi się z wysokimi tonami, lub mocnym wyeksponowaniem dolnego i gõrnego pasma. W nota 550 jest raczej równo w paśmie, gôra jest dokładna, ale nie mataliczna, dõł średnio obszerny w bas, ale ładnie zszyty ze środkiem przyjemnie bzmiącego pasma.
Jaki amplituner, to raczej nie ostro grający górą pasma, yamaha więc niekoniecznie. Bardziej coś z ładnym basem, ciepło grającego, lub przynajmniej bez większych podbarwień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet masz 2500 minus np 1600 za notę i zostaje optymistycznie icon_wink.gif 1000zł , więc podstawowe amplitunery( co nie znaczy słabe mocą) yamahy pioneera onkyo itd. Lub oczko wyżej od nich wzmacniacze stereo, kilku firm wiėcej np denona. Jeszcze większy wybõr i sporo taniej przy wyborze używango amplitunera stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nowy czy używany NAD C-315 BEE jest dość przyjemnie, ale trochę słabo grającym wzmacniaczem (szczególnie w porównaniu do poniższych). Może do małego pokoiku i niedużych monitorów.
Tu masz dużo lepsze wzmacniacze. Najbardziej uniwersalne i wyrównane oraz sprawdzające się w większości rodzajów muzyki to Arcam Delta 290
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/17/160908.php
i Advance Acoustic MAP-105
http://allegro.pl/advance-accoustic-map-10...4168310270.html
Bardziej przejrzyście, selektywnie grające to Audiolab 8000A
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/16/160354.php
i trochę ostrzej grający, ale na wysokim poziomie i bardzo dynamiczny Struss 140-2 (tu trzeba by mocno negocjować cenę)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/17/160946.php
jeśli wolisz bardziej miękkie i ocieplone granie, to słynący także z bardzo mocnych ale i dobrych jakościowo niskich tonów Xindak A-06
http://allegro.pl/xindak-a-06-i4176638519.html
Tu cena jest moim zdaniem maksymalna i warto napisać do sprzedającego by ją obniżył.
Audiolab i Struss nie są obsługiwane z pilota, jeśli to ważne.

Polecam kupić jak najlepszy wzmacniacz, bo to podstawa a tuner na jaki starczy pieniędzy. Gdyby Ci zależało na naprawdę wysokiej klasy tunerze, to i tak masz za mały budżet. Ja słucham na taniutkich Philips FT-920 i Fine Arts T 1. Są naprawdę niezłe.
Tymczasem możesz kupić jakiś niedrogi a doskładać na lepszy, np. z pilotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po przeczytaniu kilku pozytywnych recenzji, coraz bardziej przekonany jestem do kolumn Indiana Line Nota 550.... i teraz pytanie, jaki wzmacniacz polecacie? i tuner radio?


Zawierz sobie i posłuchaj ich w jakimś sklepie, pozytywne recenzje mogą służyć tylko do wciągnięcia modelu na listę do odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...