Skocz do zawartości

Poszukiwanie kolumn do DENON PMA-725R


misialean

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Obserwuję forum biernie już od kilku tygodni, ale dzisiaj zdecydowałem się ujawnić, bo nabyłem swój pierwszy wzmacniacz za symboliczną flaszkę, a jest nim DENON PMA-725R z lat 90 w stanie idealnym.

Już od jakiegoś czasu zbierałem fundusze na swoje pierwsze stereo, a to zdarzenie wiele ułatwiło.

Proszę zatem koleżeństwo o poradę.

W zamierzeniu ma to być zestaw: kolumny (nie ma szans na ustawienie ich na standach, niestety....), DENON PMA-725R, CD, w przyszłości tuner, oraz specjalnie złożony w celu odtwarzania muzyki komputer o odpowiednich parametrach.

Co do pierwszego wydatku - kolumny i CD, chciałbym przeznaczyć do 1000 zł.

Pokój: około 18 m^2 w układzie 3x6, kolumny będą stały na dłuższej ścianie, na wysokości 120 cm, 150 cm od siebie.

Muzyka: jazz, klimaty Bonobo i Cinematic Orchestra, muzyka okołogitarowa, raczej żadnych ciężkich brzmień.

Uwagi: jestem bardzo uczulony na selektywność dźwięku i w miarę równą intensywność pasm wysokich/niskich/średnich tonów (zbyt wybiórczy słuch).

Kolumny jakie typowałem to Tannoy M1 Cherry, ale jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120cm, to za wysoko, by postawić monitory, ponieważ głośniki wysokotonowe powinny znaleźć się na wysokości uszu siedzącego słuchacza. 150 cm to zbyt mało, chyba że będziesz siedział w odległości 150-200cm od nich.
Tannoy M1 to muzykalność, miękkość i płynność ale selektywność dźwięku? To nie ten adres. Nawet z Denonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

120cm, to za wysoko, by postawić monitory, ponieważ głośniki wysokotonowe powinny znaleźć się na wysokości uszu siedzącego słuchacza. 150 cm to zbyt mało, chyba że będziesz siedział w odległości 150-200cm od nich.



co do wysokości, jeszcze spróbuję coś z tym zrobić, natomiast moja odległość od kolumn w trakcie odsłuchu to faktycznie będzie około 200 cm.

Co zatem rozważyć, jeśli Tannoy odpadają? No i co z odtwarzaczem CD? Czy szukać jakiegoś konkretnego modelu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...