Skocz do zawartości

Kino 5.1 do filmów i gier z odrobinom muzyki do 3500zl.


neotps

Recommended Posts

Szukam kina domowego 5.1 z myślą o filmach. Zależy mi głównie na dobrych efektach przestrzennych i dobrym basie. Kolejną rzeczą jest podpięcie konsoli i na samym końcu muzyka. Do dyspozycji mam około 25m2. Na chwile obecną rozważam zestaw Denon x1000 + TAGA TAV-606v.3 (do tego jakiś sub) lub JAMO Studio S 626 HCS 3. Czy takie rozwiązanie jest sensowne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę w tym tygodniu na odsłuch kolumn. Pytam, z tego względu aby mieć alternatywę, której może uda mi się posłuchać i porównać z moim wyborem. Pod pojęciem dobrego ustawienia kolumn coś konkretnego masz na myśli? Przed sobą mam ścianę z TV, za sobą ścianę na której stoi sofa, po bokach miejsce na satelity. Po lewej balkon, po prawej salon łączy się z kuchnią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie że czasy stawiania kolumn na regałach, za zasłonami itd nie mineły i pokutuje pogląd że jak coś jest droższe niż miniwieża to zagra wszędzie i w każdych warunkach. Więc warto o tym czasem wspomnieć, bo czasem są pomysły wstawienia kolumn podłogowych 5.1 do 10m pokoju.
Trzeba mieć na uwadze boczny głośnik basowy w jamo, to kolumny w zasadzie przeznaczone do kina domowego, ale taka konstrukcja wymaga miejsca dla nich. Można je ustawić głośnikiem do wewnątrz, lub na zewnątrz, ale w każdym przypadku wymaga to z boku wolnej przestrzeni, trzeba mieć tego świadomość .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...