Skocz do zawartości

SACD Za i Przeciw ?


audionet

Recommended Posts

Dnia 17.03.2008 o 21:37, RoRo napisał:

Perkoz_1
Niewątpliwie - tak jak piszesz - można trafić używany odtwarzacz DVD z funkcją SACD za nieduże pieniądze (ja zazwyczaj widziałem SONY w cenie minimum 300zł), może i za 150-200zł.
Dla mnie cena 1000zł bierze się z tego, że mówię o nowych (lub rocznych) modelach i to nie tych z najniższej serii. Wiadomo, że te lepsze DVD jednak muszą trochę kosztować - ale zapewniają lepszą jakość odtwarzania fonii i wizji niż te za najtańsze.
Ale po to, by jedynie "liznąć" SACD niewątpliwie wystarczy sprzęt 200-300zł icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. A tak swoją drogą - to szkoda, że SONY tak spaskudziło sprawę z dostępnością SACD, bo samo sobie podcięło skrzydła icon_confused.gif No cóż - skoro format Beta w magnetowidach niczego ich nie nauczył...

No i sprawa mini disc. Genialna. Też ich nie nauczylo w walce z formatem cd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Rozpowszechnieniu się mini disc zaszkodziło upowszechnienie się użycia plików dźwiękowych takich jak mp3 i inne. To miała być konkurencja dla kaset magnetofonowych, które zaczęły wychodzić z użycia. W pewnym monecie ceny kaset CC i MD były na podobnym poziomie. Wtedy mocno upowszechniły się nagrywarki płyt CD-R. Nagrywanie na takich nośnikach bezstratnych było tańsze. Rozpowszechnieniu sie płyt SACD i DVD-audio zaszkodziła ostatecznie konkurencja ze strony bezstratnych plików HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

możecie mi pomóc, posiadam sprzęt SONY z serii minidisc QS i dvd QS, padł mi amplituner (miałem 840 QS) i chciałem do zestawu dokupić nowy (stary).

Rozważam zakup SONY STR DB 940 (5.1) lub 1080 QS (6.1) Nie chcę nowszych bo mało w nich połączeń cyfrowych oprócz HDMI - których nie mam w minidiscu i DVD ? czym tak naprawdę z punktu widzenia praktycznego różnią się te amplitunery, czy są jakościowo podobne (1080 nowszy i może trochę przyoszczędzili  ? czy używany jest 6.1 czy korzysta się z 5.1.

Czy w 1080 jak wrzucę płytę z filmem 5.1. DTS  to zdekoduje mi na 6.1. na ten tylny dodatkowy głośnik ?

czy jakieś inne propozycje  ? chociaż wiem, że te powyżej to dobre sprzęty

 

Jeżeli można prosić o szybką odpowiedź będę wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza hdmi są standardem w urządzeniach av i do tego celu często okazują się niezbędne. Niema jednak przeszkód aby do nowszych amplitunerów av podłączać źródła do ich pozostałych wejść. Muszą tylko takie posiadać, bo coraz częściej rezygnuje się z ich większej ilości. Wiele osób posiadając amplitunery z większa ilością kanałów niż 5.1 korzysta tylko z takiej ilości głośników. Mając więcej wyjść można rozbudować system o pozostałe. Zwykle amplitunery av są w stanie wykorzystać wszystkie podłączone głośniki, mimo że na ścieżce dźwiękowej niema kanałów dla nich. Centralny kanał tylny chyba mało kto używa i często byłby bardziej praktyczny w użyciu niż 2 tylne kanały oprócz bocznych. Jednak zwykle jeśli mamy amplituner 7.1 lub 7.2 to może on pracować w konfiguracji 6.1 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...