Skocz do zawartości

Wzmacniacz ~1000zł do Audio Pro AVANTO FS20


funky_82

Recommended Posts

Witam ponownie,

No i mnie pokarało. Mimo wskazówek i podpowiedzi od Was aby raczej zainwestować we wzmacniacz niż w amplituner - nie posłuchałem. Uparłem się na tego HK3490 i teraz trochę żałuję. Z kolumnami Audio Pro Avanto FS20, które posiadam, HK3490 gra naprawdę świetnie - jestem z samego dźwięku, dynamiki i brzmienia bardzo zadowolony - ale sam tuner niestety totalnie się u mnie nie sprawdził. I nie jest to wina samego amplitunera, co słabego sygnału w miejscu w którym mieszkam.
Używałem go z anteną pokojową Telmor-a 6442A, ale praktycznie żadnej stacji nie łapałem czysto w stereo, w mono było ich parę ale dźwięk nie zawsze był zadowalający (to też zależy niestety od pogody...). Nie mam możliwości montażu anteny zewnętrznej (regulamin wspólnoty w której mieszkam nie zezwala na montaż czegokolwiek na zewn. elewacji budynku) a UPC, od którego mam media, nie nadaje już sygnału radiowego w formie analogowej :/. Także słuchamy radia z dekodera UPC i przy tym chyba zostaniemy.

Więc mimo, iż sam sprzęt sprawdza się dobrze, nie spełnia swojej funkcji w 100%. Dlatego zastanawiam się nad zmianą tego amplitunera na jakiś wzmacniacz w cenie około 1000zł (bo za tyle powinno mi się udać go sprzedać) +/-200zł, który dobrze wysterowałby 4-Ohmowe kolumny FS20, które posiadam. Z samych kolumn, jestem bardzo zadowolony i chciałbym przy nich zostać. Szukałbym wzmacniacza o zbliżonych parametrach co HK3490 do pomieszczenia 25m^2. Wzmacniacza z podobnym ciepłym brzmieniu które ma HK3490, któremu też nie brakowało (w mojej opinii) dynamiki dźwięku i dobrze sprawdzał się podczas słuchania muzyki jak i oglądania filmów. Wejścia optyczne czy coaxialne nie są niezbędne.

Możecie coś polecić w tej cenie za czym ewentualnie mógłbym się w najbliższej przyszłości rozglądać po sprzedaniu HK3490 ?
Fajnie aby gabarytowo był niższy (<15cm) niż HK3490 - ale nie jest to warunek konieczny, raczej udogodnienie.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...