Skocz do zawartości

jaki amplituner do B&W684??


unholy

Recommended Posts

Witam...wlasnie zamowilem sobie kolumny B&W 684(pozniej planowalem dokupic pare 685 ...) i mam dylemat zwiazany z wyborem odpowiedniego amplitunera. Do tego wszystkiego kolega pozyczył mi arcama alpha10 + arcam10p na baardzo dlugi okres czasu az sam sobie czegos nie kupie, chyba ze zdecyduje sie odkupic jego zestaw(alpha10+10p) za 1000e.Sprzet jest w super stanie i gra naprawde dobrze z kolumnami B&W. Wiem ze mozna dokupic modul DAVE i uzywac tego jako zestaw 5.0 ale wtedy nie ma mowy o biampingu. Pod uwage biore jescze amplitunery Yamahy, Denona i ewentualnie arcama AVR280. Moze ktos z szanownych forumowiczow ma jakies doswiadczenia z kolumnami B&W w kmplecie z ktoryms z tych amplitunerow...Pytam, poniewaz Arcam alpha ma juz kilka lat i nie wiem czy nie lepiej byloby zainwestowac tego 1000e (lub troche wiecej) w cos nowszego. Jezeli chodzi o proporcje muza/kino to 70/30.Poczatkowo myslalem o zestawie do kina domowego,ale po uslyszeniu dzieku z alphy zglupialem i nie wiem czy nie zostac przy stereo, zwlaszcza ze kraza opinie,ze dzwiek stereo z amplitunerow nie umywa sie do tego plynacego z typowego wzm. stereo. Mialem okazje slyszec kolumny B&W w polaczeniu z Arcamem AV9 i P7 no i rewelacja tylko to za wysoki prog cenowy narazie. Moze ktos laczyl B&W ze wzmacniaczami innych producentów, prosze o sugestie i opinie...z gory dzieki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że żaden amplituner nie zagra na poziomie Arcama.Są to konstrukcje skierowane do innego kręgu odbiorców ,tam mniej liczy się dźwięk,bardziej bajery ,dekodery i ilość kanałów .Wtedy po prostu zostaje mało kasy na układy wzmacniające dżwięk.Szczególnie będziesz żałował bo już posmakowałeś czegoś lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.
Tak tez podejrzewalem... Mimo wszystko umowilem sie w skepie na odsluch, zamierzam posluchac DENONA AVR2808,jakiegos PIONEERA w tej samej klasie cenowej, amp. Yamaha no i porownam to wszystko z Alpha10; ale na 99% zdecyduje sie na odkupienie Alphy, zwlaszcza ze moge ja testowac przez pare m-cy.Mam jeszce pytanko odnosnie kabli, mozesz polecic jakies interconecty w cenie do 100E i w podobnej cenie glosnikowe(z tym ze glosnikowych potrzebowal bede 4szt. po 3m dlugie). Pytam bo do tej pory sluchalem muzyki na duzo slabszym sprzecie i nie dbalem nigdy o jakosc kabli, a na google znalazlem duzy wybor i nie mam pojecia ktore kupic. Czy kabelki Van Del Hul beda odpowiednie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że Arcam rozłoży amplitunery na łopatki.Van Del Hul uważam ze to pewniak o spokojnym relaksującym brzmieniu.Polecam lekturę wątków:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3631
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3291
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3605
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3320

Miłej lektury i trafnego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzieki za pomoc, zamowilem kabelki VDH D102 MK, wlasnie wrocilem z odsluchu od kumla i mamy maly problem.
Para alpha 10 +10p grala super...ale gdy sprobowalismy posluchac tylko alphy przy biwiring (A+B) wzm. sie wylaczal. Wszystko bylo ok przy uzywaniu osobno kanalu A lub B.Laczylismy kable na wszystkie sposoby i bylo dobrze dopoki nie wlaczylismy A+B bez wzgledu na to czy drugi kanal byl "pusty"czy nie, wydaje mi sie ze jest to po prostu laczenie rownolegle wyj AiB i nie rozumiem w czym problem.Moze ktos spotkal sie z czyms takim?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak się zastanawiam dlaczego wyłącza Ci się wzmak ,pewnie działa jakiś układ zabezpieczający.Może ktoś bardziej oblatany w problemach technicznych Ci podpowie.


Tego wlasnie nie rozumiem, ale dzisiaj dostalem schemat elektryczny tego Arcama i system zabezpieczen jest dosyc skomplikowany... Wyslalismy maila do Arcama, kolega jest anglojezyczny wiec bardzo dokladnie opisal problem. Czekamy na odpowiedz.Mieszkam w Irlandii i jezeli wzm. wymaga naprawy to trzeba go wyslac do jedynego przedstawiciela firmy w Dublinie i dalej oni juz sobie z tym poradza... Jestem troszke zawiedziony bo juz widzialem ten sprzecik u sibie w domu... Arcam to solidna firma i na pewno dostaniemy odpowiedz. Dzieki za wszystkie posty, jak sprawa sie wyjasni to napisze o tym na forum. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...