Skocz do zawartości

onkyo TX-NR626 i co dalej ?


guddi

Recommended Posts

Witam

Zamierzam kupić zestaw kina domowego , na tą chwile zdecydowany jestem na amplituner onkyo TX-NR626 i tu zwracam się do was z prośbą o nakierowaniu mnie na na głośniki 5.1 godne uwagi w cenie około 2500 zł.
Zestaw przedewszystkim będzie służył do słuchania muzyki ale równiez oglądanie filmów , tv ( jak juz bedzie ) , oraz playstation.
Pomieszczenie ma 22m2 ,a ja lubie czyste brzmienie , bass oraz muzykę dance i pop.
Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci także na dobrej jakości odsłuchu muzyki, zdecydowanie polecam klasyczny system kolumn. W podanym przedziale cenowym proponuję np. najnowszy, znacznie lepszy od poprzedniej serii Jamo S526 HCS3 z subwooferem Sub 260, Wharfedale Obsidian 600 HCP Set z subwooferem lub Boston Acoustic Classic MK2 Set 5.1. Są to jednak zestawy skonstruowane raczej pod kątem kina domowego, chociaż w muzyce rizrywkowej także bardzo dobrze sprawdzą się.
Alternatywą jest wybór zestawu kolumn 5.0 bez subwoofera, co w podanym przedziale cenowym zapewni możliwość wyboru lepszej klasy kolumn. Zwróć uwagę na zestawy Wharfedale Diamond serii 10 lub Indiana Line.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań słuźę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co by sie stało gdybym np jako front kupił Jamo s718 miałbym wtedy mocne stereo
(gdzieś tam w testach wyczytałem że są to niezłe kolumny i niezle notowane w odpowiednim przedziale cenowym ) a reszte (centralny i efektowe ) pózniej uzupełnił do 5.0 lub 5.1 o ile by była woguje jeszcze potrzeba np z Jamo S526 HCS3 z subwooferem Sub 260
Czy taka kombinacja myślisz była by dopuszczalna czy raczej wyszła by z tego porażka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć jamo718, mają bardziej mocną i nasyconą średnicę pasma od popularnego modelu 606 i jemu podobnych późniejszych wersji. Czytałem tylko , ale patrząc i porównując głośniki średniotonowe i ich samą wielkość z 718 vs 606 , może to być prawda, warto posłuchać.
Tyle że efektowe musiałbyś kupić z innej serii, bo w tej chyba nie było. Niestety efektowe z innej serii nie zawsze brzmią idealnie jak inne fronty.
Twoje stwierdzenie "lubię czyste brzmienie" , niewiele mówi . Często opisują tak swoje kolumny właściciele kolumn altus , bo jak piszą jest basior i cykająca góra która nie szumi ( nie wiem dlaczego miałaby szumieć bo to zależy od wzmacniacza odtwarzacza i kabli) więc jest czysty i rześki dźwięk .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań słuźę pomocą.




A jak wyglada sprawa odsłuchu u ciebie , bedziesz miał kilka zestawów do odsłuchu w moim przedziale cenowym . Pytam bo mam do ciebie około 140 km to sie wiąze z dniem wolnym .. itd . Byłem w jednym salonie ale to było nieporozumienie ( moze jeszcze nie wiedziałem co chce i głośniki były w cenie 1,5 k do 2k ) ale wiem że napewno podniosła sie poprzeczka cenowa . Na tą chwile najwięcej udało mi sie odsłuchać w Saturnie ( bo chyba w marketach najwiecej jest sprzetu w moim zakresie cenowym i powiedzmy że mam juz pewien typ , ale studzą mnie troche opinie a nie che wywalic 3k w błoto . Na tą chwile na 99% wiem tylko jaki bedzie ampek , ale jeszcze go nie kupiłem więc sprawa jest jeszcze otwarta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie, mamy naprawdę bardzo duży asortyment dostępny od ręki, czyli siadamy i słuchamy. Oczywiście odsłuch jest bezpłatny i nie zobowiązuje do zakupu. Jedynie proszę skontaktuj się telefonicznie z nami i zarezerwuj sobie salę odsłuchową na konkretny termin, gwarantuje Ci to pełen komfort odsłuchu. Sale są oddzielnymi pomieszczeniami, tak więc nikt Ci nie będzie przeszkadzał, a my jesteśmy wtedy do Twojej dyspozycji. Dobrą kawę także serwujemy.

Zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...