Skocz do zawartości

Nagrywarka DVD---którą polecacie?


czuras

Recommended Posts

Witam!!!
Wlaśnie przymierzam się do zakupu nagrywarki DVD z HDD---i tu mam dylemat pomiedzy czterema modelami---napiszcie mi czy port USB przydaje sie w nagrywarce i czy mozliwe jest ogladanie filmu w formacie dvix z wbudowanego dysku w nagrywarce---jako ze posiadam kolekcje nagran VHS zalezy mi takze na prostym kopiowaniu materialu z magnetowidu na DVD--dziekuje za rady--

Modele do wyboru:

PIONEER DVR-555H-S 160GB
Panasonic DMR-EH55 160GB
DVD PANASONIC DMR-EH67
SAMSUNG DVD-HR757 320gb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nagrywarka może czytać filmy divix .Możesz je wgrać na wbudowany dysk twardy właśnie przez port USB korzystając z pamięci przenośnej.Odtwarzać z płyt tak jak w każdym DVD.Po połączeniu z magnetowidem ,możesz zgrać swoje filmy z VHS na dysk twardy a potem część lub całość przegrać na płyty.
Gdzieś czytałem że w Panasonicu nie da się kopiować divix z płyty na HDD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wcale nie topowe Yakumo Master hdd, z dyskiem 80GB. Wzornictwo mi pasuje,pojemność też,funkcje mogą być.I tak wielu nie wykorzystuję .A cena w Domarze w listopadzie 2007 roku to 399pln. Sprzęt ma trochę zawiłą instrukcję obsługi ,ale po treningu da się oswoić.Może jeszcze jest w sklepach.Obrazki fabryczne ,ale mówią wiele.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najciekawszy będzie Samsung .Po pierwsze pojemność dysku twardego największa z tej stawki.A jak wiem z komputera każdy dysk jest za chwilę za mały. A tu przynajmniej ta chwila będzie dłuższa.




Najważniejsze cechy:

Nagrywarka DVD z wbudowanym twardym dyskiem 320GB (do 540h nagrań)
Złącze USB 2.0 z funkcją USB Host na panelu przednim
Nagrywanie na formatach DVD-RAM/ ±R/ ±RW/ ±R-DualLayer
Funkcjonalność HDMI-CEC (Anynet+): (podstawowa kontrola innych urządzeń podłączonych przez HDMI jednym pilotem)
Kopiowane materiału HDD <-> DVD w formatach DivX, MP3, JPG, Video
Czas nagrywania - do 540h na HDD
Funkcja EZ Recording - nagrywanie na płycie DVD proste jak w magnetowidzie VCR
Funkcja Time Slip i Time Shift (pauza programu TV)
Nagrywanie zaprogramowane; pamięć do 12 pozycji miesięcznie
Polskie menu
Łatwe nagrywanie po naciśnięciu jednego przycisku: 0.5g / 1g / 1.5g / 2g / 2.5g / […] / 8g /0 (każdym kolejnym naciśnięciem)
Odtwarzanie przyspieszone z dźwiękiem - do 1.5x
Blokada rodzicielska
Odtwarzane formaty DVD-RAM/R/RW/DVD-Video/CD-R/RW
Odtwarza: DivX, MP3, JPEG
Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) video: 10bit/54MHz
Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) audio: 24bit/96kHz
Wbudowane wejścia: DV-in/Video
Wbudowane wyjścia: Video, S-Video, Scart, Component
Wbudowane wyjście HDMI (skalowanie obrazu do 1080i)
Złącze analogowe Audio in- out-
Złącze audio: Optical/Coaxial
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!! Zastanawiam się właśnie nad kupnem nagrywarki. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem czy lepiej kupić jakąś tanią i używać jej jak magnetowidu, czy też droższą np. około 1200 zł bez tunera cyfrowego DVB-T (czy jest sens kupować z tunerem?) czy tez zaszaleć i np. kupić Pioneera DVR-940HX-S??? Czy w ogóle czekać za blu- ray`em??Tak własnie myślałem żeby kupić jak najtanszą nagrywarkę (w miarę markową), kiedyś jak się upowszechni blu-ray to sobie zmienić (jak starczy życia)icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!
Otóż od dłuzszego czasu przymierzam się do kupna nagrywarki dvd i sam nie wiem na co się zdecydować wiec szukam pomocy u Was. Mam nadzieję, że pomożecie mi w dokonaniu słusznego wyboru. Cena to około 1000zł. Proszę podawać sowje sugeastie wraz z głównymi zaletami i wadami . Proszę mi wierzyć każde opinia jest dla mnie ważna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój dylemat polega na tym, że nie wiem czy lepiej kupić jakąś tanią i używać jej jak magnetowidu, czy też droższą np. około 1200 zł bez tunera cyfrowego DVB-T (czy jest sens kupować z tunerem?)


Jak na teraz to blu-ray jest jeszcze za drogi. Skoro masz wątpliwości to lepiej kup tanią nagrywarkę z dyskiem 160GB. W nagrywarkę z samym tunerem cyfrowym bym nie wchodził, chyba że ma też naziemny, to wtedy owszem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...