Skocz do zawartości

Zestaw do 3000


Szymszon

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję dobrego zestawu do 3000, tj. amplituner (MUSI być radio) + odtwarzacz bd + kolumny. Słucham głównie rapu, aczkolwiek do filmów też będą służyły (podłączenie przez hdmi). Chcę nimi nagłośnić pokój 19m2. Zależy mi na szerokiej scenie i nie stukającym, a w miarę nisko schodzącym basie. Po prostu nie chciałbym dokupywać suba. Myślałem nad yamahą 755, ale mając taki budżet, jednak zdecyduję się na coś większego. Oczywiście mowa o nowym sprzęcie. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwie kolumny to nie idź w amplituner kina domowego, bo pisząc że do filmu nagłośnienia więc musi być hdmi, co to było jak nie było hdmi ? icon_lol.gif 95% odtwarzaczy dvd i bluray ma wyjście dla dźwięku typu cinch, więc po jakiego grzyba podawać sprzętowi audio dodatkowy sygnał video po hdmi ?
Jeśli chcesz mieć dodatkowo wejście cyfrowe typu optyczne i coaxialne- rozumiem, świat idzie do przodu i to się przydaje możesz wybrać harman kardon HK3490, onkyo tx8020 , onkyo tx8050 ma dodatkowo radio internetwowe, airplay, yamaha RN500 też radio www. Najtaniej będzie z dwoma pierwszymi pozycjami, pozostałe 2 tys.
Jeśli nie potrzebujesz wejść optycznych wybór amplitunerów jest duży i od 1tys można juz coś kupić np. strona http://www.q21.pl/category/amplitunery-stereo lub http://www.rtvmax.pl/Sklep/Stereo-i-inne,2,8,24,.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz dwa podstawowe błędy. Pewnie się obruszysz na to co napiszę, ale napiszę. Taki już jestem.
Jedną sprawę myślę, że wyklarował Ci już Jacek75. Ja dodam, że amplituner do kina domowego przy marnym wzmacniaczu stereo
wysiada. Musiałby to być sprzęt za ładne kilka tysiaków. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego napisz. Ponadto mogę Ci przesłać na maila ciekawy test problemowy typu wzmacniacz stereo kontra amplituner KD.
Ja jestem ortodoksyjnym stereofilem, nie ukrywam i dlatego trzeba to brać pod uwagę.
Tak czy inaczej musisz się zastanowić, czy ważniejsze jest dla Ciebie brzmienie muzyki czy odbiór dźwięku w kinie domowym.
Z tym, że o ile stosując wzmacniacz zintegrowany (plus tuner - bo lubisz radio) czy amplituner stereo (na ogół słabszy jakościowo dźwięk, gorszy wybór) uzyskasz dobry dźwięk stereo. Muzyka zabrzmi na dobrym poziomie, to przepuszczona przez amplituner KD będzie wyglądała jakby ją głodny pies przeżuł.
Nie ma sprzętu uniwersalnego, który obsłuży kino domowe, stereo, zaparzy kawę i zaceruje skarpetki icon_cool.gif
Posiadając wzmacniacz stereo plus tuner możesz sobie zapewnić bardzo dobry odbiór muzyki. Naczelny redaktor jednego ze znanych pism o tematyce hi-fi ma zestaw stereo i służy mu on także do oglądania filmów. Nie sądzisz chyba, ze gość się nie zna na rzeczy, bo słuchał tyle zestawów, że większość z nas tu na forum może tylko pomarzyć. I stać by go było na KD za kilkanaście a może i za kilkadziesiąt tysi.
Drugi błąd jaki chcesz popełnić, to zakup nowego sprzętu. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale to co nowe wcale nie jest lepsze od używanego. Postęp, szczególnie w jakości odbioru stereo wieszczą jedynie dobrze opłacani marketingowcy. Tak naprawdę nastąpił regres i od wielu lat jeśli nie masz 2-3 tysięcy ale na element, to kupisz byle co.
Sprzęt nowy to sprzęt ch....y. No chyba, że masz dużą kasę i stać Cię na drogie urządzenia. Jak nie wierzysz popatrz na Allegro ile stosunkowo młodych klocków sprzedaje się za śmiesznie małe pieniądze. Często za mniejsze niż taki 10-20 letnio sprzęt.
Mówi Ci to coś?
Pewnie zaraz mnie tu niektórzy oplują, ale ja od wielu lat trzymam rękę na pulsie sprzętu stereo i wiem co jest grane.
Mówią, że nie warto kopać się z koniem. To fakt. Może ktoś spróbować, ale ja nieskromnie napiszę, ze jestem perszeronem icon_lol.gif
Pamiętaj, że nie ma sprzętu uniwersalnego. Jeśli coś jest do wszystkiego, to znaczy, ze jest do niczego.
Oczywiście zestaw z KD może się wydawać dobry do słuchania muzyki, ale to raczej komuś, kto ma małe wymagania co do dźwięku.
Ale czar pryska po porównaniu z jakimś choć podstawowej klasy dobrze dobranym zestawem stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem amplituner kina domowego piękny nowoczesny, nawet mocny i co, instrumenty zlewały się w jedno, zero przestrzeni, lokalizacji instrumentõw, ( piszę w pewnym uproszczeniu). Kupiłem zwyczajny amplituner stereo za 1tys i być może dla właścicieli drogich wzmaniaczy zabrzmi to śmiesznie, ale gra to nie dwa razy lepiej, ale po prostu gra jak powinno, słychać zróżnicowanie instrumentów, wokalistę między kolumnami, przestrzeń i głębię, aż tyle za tak niewiele ( bo można za więcej i jeszcze lepiej ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w Twojej sytuacji proponuję skupić się na klasycznym, dwukanałowym amplitunerze, odtwarzaczu Blu-Ray oraz dobrym zestawie kolumn. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe, zwróć proszę uwagę na amplituner Onkyo TX-8020, odtwarzacz blu-ray Asus BDS-500 lub BDS-700 (Asus moim zdaniem w swoim przedziale najlepiej poradzi sobie z jakością dźwięku przy odsłuchu płyt CD, dodatkowo odtwarzacze mają funkcje sieciowe) oraz zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 20 lub większe i mocniejsze Pylon Audio Pearl 25.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Poszukuję sprzętu do pokoju ok. 20m2 icon_smile.gif
Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej, trochę hip-hopu (Depeche Mode, Recoil, Linkin Park, New Order, Pretty Lights, DJ Shadow...) ...jak nadarzy się okazja chciałbym mieć możliwość przekręcenia gałki od głośności trochę bardziej w prawo icon_smile.gif Aktualnie, w starym mieszkaniu mam Pioneera vsx-d514 + Technics SL-PD988 i kolumny Jamo E430 + sub KODA SW-1000. Zmieniarkę oraz subwoofer wydaje mi się, że można zostawić, dodatkowym źródłem dźwięku będzie komputer.

Wzmacniacz, zastanawiałem się nad używanymi:
1. HARMAN/KARDON HK980 ew. 3390/3490
2. Marantz PM7000
3. Jakiś ROTEL może uda się RA-06
4. Cambridge Audio 640 A V2

Kolumny, wolałbym nowe.
Najpierw chciałbym kupić amplituner, żeby mieć punkt odniesienia
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem, moja siostra ma zestaw sony za 2500 i fajnie to grało. Nie słyszę różnic między wzmacniaczami, a amplitunerami, więc lepiej i praktyczniej wszystko w jednym. Zastanawiam się jeszcze nad hk 3490+jbl studio 180, podobno dobrze to zagra w tej cenie. A nowy musi być, bo to prezent dla rodziców z okazji ich rocznicy. Nie kupuje się na prezent używanych rzeczy i to jeszcze rodzicom icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymszon, skąd jesteś? Nie uzupełniłeś danych w swoim profilu. Wstydzisz się swojej miejscowości?
Może jest blisko Ciebie dobry salon audio? Pojedź i posłuchaj. Jeśli musi być nowe, to Twoja propozycja może mieć sens (czyli jakoś tam się zgrają brzmieniowo).
Co prawda wstrętniejszych kolumn niż te JBle już od dawna nie widziałem, ale to oczywiście nie mnie mają się podobać.
A najważniejsze jak grają. Dla jasności. Mnie się nie podobają w żadnym aspekcie.
Tak na marginesie, to jedne z niewielu kolumn, które trochę lepiej wyglądają z maskownicami niż bez nich (transformers? icon_wink.gif ).
Bez urazy, ale gdybym był Twoim rodzicem, to wygoniłbym Cię z tymi kolumnami na zbity pysk icon_mrgreen.gif
Ale też zwróć uwagę na propozycję Q21. Jeśli masz blisko do Pabianic, to pojedź, posłuchaj. Doradzą Ci nienachalnie. Znają się chłopaki na rzeczy.

RayBan19, też widzę, że się wstydzisz skąd jesteś. Wzmacniacze wybrałeś od sasa do lasa. Na jakiej podstawie? Z wyglądu? Przecież one różnie grają.
Nie będę Cię namawiał na używane kolumny. Chcesz wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na jakieś nowe paździerze, to Twoja sprawa. Choć nie bardzo rozumiem skąd taka decyzja, bo ja wolałbym gdyby coś musiało być nowe, używane kolumny i nowy wzmacniacz. Może wytłumacz czemu wolałbyś nowe kolumny?
Cytat

Najpierw chciałbym kupić amplituner, żeby mieć punkt odniesienia

No to wzmacniacz chcesz kupić, czy amplituner?
Chcesz zostawić zmieniarkę i subwoofer. O ile potrafię zrozumieć zmieniarkę (na ogół jednak ustępują jakością dźwięku zwykłym odtwarzaczom), to do czego Ci subwoofer? W 20 metrach kwadratowych i to do słuchania muzyki? Bo o kinie domowym nic nie piszesz. W dobrze dobranym stereo wystarczają dwie kolumny. Mało tego sub może poważnie zdegradować brzmienie.
Ja w 21metrach mam kolumny podstawkowe i uwierz mi mam tyle dobrego i naprawdę wystarczająco mocnego basu, że ani przez chwilę nie pomyślałem o subwooferze. Sprzedaj go i dołóż do dobrych kolumn.
A tak w ogóle, to nie określiłeś budżetu jakim dysponujesz ani jakie masz preferencje brzmieniowe (dźwięk jasny, ostry, twardy, konturowy czy miękki, ocieplony, muzykalny, wypełniony, soczysty - czy może jeszcze coś innego?).
Bo jeśli połączysz niedrogie kolumny Quadral, Canton, JBL, czy nie daj Panie Klipsch albo Tonsil Zeus ze wzmacniaczem Rotel albo Cambridge Audio, to o ile nie ogłuchłeś na dyskotekach albo w swoim BMW z tubą zajmującą cały bagażnik, będzie ciężko wytrzymać.
I na odwrót. Harman Kardon Plus Dali Zensor, Wharfedale albo Mission M i śpisz po kilku minutach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymszon. Kup coś klasycznego w wyglądzie, ( rodzice) brzmeniu, wspomniane były onkyo tx8020 - miałbyś wejscie optyczne na tv, marantz 5020, denon 109, lub yamahę rs500 /rs300, plus monitor audio mr4 , indiana line nota 550, , wharfadela 10.5, mission mx3. Zwłaszcza one mile mnie zaskoczyły ilością basu i średnicy( większe jbl studio grały przy nich sucho) a konstrukcja solidna, mx3 ciėższe od konkurencji o połowę, dobra klasa za ok. 1600zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie podaję takich danych, ale jeżeli przykładacie do tego taką wagę to proszę - pochodzenie uzupełnione icon_smile.gif
Wzmacniacz wybierałem na podstawie tego co przeczytałem o wykonaniu i cenie. Zaznaczam, że nie jestem osobą która dużo słyszała i nie wiem czym charakteryzowała się dana seria i jak jest z jakością wykonana danego sprzętu - dlatego pytam tutaj icon_smile.gif
Cytat

Nie będę Cię namawiał na używane kolumny...


Nie trzymam się tego, że musza być nowe, a z używkami jest różnie, tym bardziej, że nie mam jak sprawdzić ich stanu przed zakupem.
Cytat

No to wzmacniacz chcesz kupić, czy amplituner?


Wzmacniacz/amplituner - nie robi mi to różnicy jak znajdę w dobrej cenie amplituner i vice versa. Nie słucham radia icon_smile.gif
Cytat

Chcesz zostawić zmieniarkę i subwoofer(...)


Co do suba, to myślałem, żeby kupić może jakieś monitory do niego i sub będzie uzupełniał dół.
Cytat

A tak w ogóle, to nie określiłeś budżetu jakim dysponujesz ani jakie masz preferencje brzmieniowe...


Budżet taki jak w temacie: 3000, <1000 - wzmacniacz, kolumny >2000 zł.
Na pewno nie lubię ostrego brzmienia, wolę żeby dźwięk był ciepły, a nie uderzał punktowo po uszach i uciekał, ale nie przeginając ani w jedną ani w drugą stronę, żeby nie był całkowicie leniwy, i żeby potrafił "wyrwać się" kiedy potrzeba icon_smile.gif Dlatego moim cichyf faworytem jest harman.
Cytat

...o ile nie ogłuchłeś na dyskotekach albo w swoim BMW z tubą zajmującą cały bagażnik, będzie ciężko wytrzymać.


hahaha icon_smile.gif jeszcze nie ogłuchłem i na co dzień nie słucham głośno muzyki, a do ludzi w BMW z wielką tubą w bagażniku to daleko mi od nich icon_smile.gif

Co do jeżdżenia i sprawdzania sprzętu to sklepy mam rozstrzelone po całej Warszawie, a jak już mam chwile wolnego czasu to wolałbym ją zagospodarować inaczej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z reguły nie podaję takich danych, ale jeżeli przykładacie do tego taką wagę to proszę - pochodzenie uzupełnione icon_smile.gif


RayBan19 To że mieszkasz w Warszawie, a urodziłeś się np. w Zamościu, faktycznie pewnie niewiele osób interesuje , jednak taka informacja działa na plus dla Ciebie, stolica to "zagłębie sprzętu" łatwiej coś znaleźć po sąsiedzku i polecić niż szukać dla kogoś z malowniczej wsi na Mazurach. Swoją drogą dziwne czasy, ludzie umieszczają dziwne zdjęcia na portalach nk i f, a anonimowo w dyskusji wstydzą się miasta, czy unikają nazwiska na domofonie/drzwiach, może takie czasy...
Co dźwięku, trochę sobie zaprzeczasz, piszesz że może monitory plus sub ,a potem że lubisz ciepły dźwięk i aby nie uderzał punktowo po uszach.
Proponowałbym jakieś ciepło brzmiące podłogówki, używane mission m34i, nowe mission mx3,( przy okazji nezły bas), Tannoy m3, Tannoy R2, nowe QAcoustic 2050i indiana line nota 550, monitor audio mr4.
Znalezienie używanego markowego wzmacniacza, typu rotel, nad, cambridge audio, denon, marantz, będzie łatwiejsze niż znalezienie ciekawego amplitunera, bo jest ich mniej .
O ile kupno amplitunera, lub wzmacniacza w ciemno na podstawie opinii jakoś ujdzie, to kupno kolumn bo nie chce Ci się wejść do sklepu czy prywatnego sprzedawcy jest dziwne. Ja do tej pory kupując buty czy bluzkę na sezon za parę złoty przymierzam, mimo że to jedna z wielu, cóż może masz inaczej , ale dziwne że chcesz kupić kolumny bez słuchania i to za "trochę" więcej, mimo że masz sklepy pod nosem, ale ok .
Ponieważ musisz wiedzieć że kolumny mogą się różnić od siebie bardzo sposobem grania, barwą, dociążeniem basu i góra pasma tym że graja sucho inne soczyście, niczym dźwięk silnika kosiarki spalinowej, od widlastej ósemki limuzyny. Wzmacniacze też się różnią, choć już może nie tak skrajnie bardzo jak kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Saturnie i przesłuchałem kilka zestawów.
Najbardziej podobał mi się DENON PMA-520AE, na równi z Onkyo TX-8020, bardzo fajnie wyrywny, każde z pasm fajnie wybite, nic się nie ślimaczyło, nic nie było przytłumione (wg. mnie).
Przesłuchałem Pineera A-30 i wypadł najgorzej za bardzo "zbity" dźwięk, mało przestrzeni.
Słuchałem też Harmana, ale mieli tylko jakiś amplituner 5.1 i za mało było przestrzeni i wydawało się jakby wiedział co robić, ale nie robił tego, wszystko było dziwnie zmieszane, przełknięte i dopiero wyplute na głośniki... mdło.
Słuchałem na Tonsil Mercury c4i i trochę na Canton (nie znam modelu, ale przedział cenowy <1000 za sztukę). Tonsile o wiele lepiej dopełniały dół i nawet bez suba spokojnie starczały, wyższe tony też spoko, tak samo jak przestrzeń jaką tworzyły. Cantony za to za słabo grały dołem, a średnica z wysokimi trochę się zlewała.

Utwory na których to testowałem bardzo dobrze znałem:
Depeche Mode - "I Fell You" i "In You Room"
DJ Shadow - "Midnight In A Perfect World" i "Organ Donor"
Harman i Pioneer przy PMA-520AE i Onkyo TX-8020 to tragedia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że te wzmacniacze były słuchane na jednych i tych samych kolumnach icon_smile.gif bo inaczej to niemiarodajne spostrzeżenie. Można podpiąć świetny wzmacniacz pod altusy 75 i będzie kiszka, a każda z tych kolumn o których piszesz prezentowała różne szkoły .
Bo swoją drogą bardzo dziwię się ponieważ pioneer A-30 (słuchałem z 3 razy) to jeden z lepszych i bardziej zróżnicowanych dźwiękowo, detalicznie i z dobrym rytmem w basie, grających wzmacniaczy w cenie ok. 1500zł ( dodatkowo to dobra klasa AB), natomiast model onkyo tx8020 ( nie umniejszając nic marce) gdyby odjąć wartość zainstalowanego tam DAC-a (optycznego wejścia dla tv) to kosztowałby z 700zł, podobnie jak ten najtańszy denon 520 za 800zł gra dość nieciekawie (pomijając moc 2x45W dla niektórych kolumn oczywiście starczy) środkiem pasma.Model denona 720 gra o wiele lepiej przy podobnej mocy-ciekawe dlaczego.
Ja słuchałem pioneera A30, H&K 3390 , denona520/720 na kolumnach magnat quantum 675 i elac 67.2 razem z CD pioneer PD30. Denon 520 wypadł bardzo mdło.
Co do amplitunera kina domowego Harmana to zgodzę się, tak czasem gra kino domowe w muzyce stereo- wychodzą spore braki.
Dobrze mieć płytę z różnymi kawałkami, nagranymi bardzo jasno ("Wonderfill life" Black , bruce Springsteen "tunel of love" "born in the usa", czy Basia Trzetrzelewska, tak z głowy piszę), nagranymi równo, przyjemnie i dobrze chyba cała dyskografia Dire Straits, Pink Floyd, Sade , po nieco ciemne, mroczne L.Cohen(nisko schodzi głos instrumenty np. Take this Waltz ) Andreas Vollenweider ( przestrzeń, detale, źródła dźwięku- polecam) Michał Żebrowski "Lubię kiedy kobieta" . Łatwo wtedy ocenić jak kolumna, czy wzmacniacz radzi sobie z różnymi "problemami" na płytach .
Jako ciekawostka piosenka Tina Turner & David Bowie " Tonight", czasem głos Tiny potrafi zabrzmieć boleśnie, piskliwie i ostro jak szlifierka, z innymi kolumnami przyjemniej i normalnie, a głos Boviego bardzo głęboko i ciepło.
Depeche Mode oczywiście znam, dorastałem z nimi, ale specyficzny dźwięk i sztuczne realizacje, czasem pogrubione, nie są najlepszym, według mnie, doradcą .
Może zapoznaj się też z ofertą yamahy, wzmacniaczy yamaha np. AS300/500, lub amplitunerów stereo np. yamaha RS500/700, pewną zaletą jest regulowany płynie loudness. Wydaje mi się że yamaha dobrze zgra się z ciemniej grającymi, dociążonymi w basie kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na jednych kolumnach icon_smile.gif

Dzięki wielkie za odpowiedzi, widzę że jednak nie obędzie bez przesłuchania sprzętu przed zakupem, więc czeka mnie trasa po Warszawie - nie wiem kiedy uda mi się to zrobić, ale nie mam wyjścia
Jak już przesłucham wszystko co mam na oku to dam znać
Może ktoś z Was jest z Wawy i ma kilka fajnych wzmacniaczy/amplitunerów stereo na sprzedaż/odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuj tego kategorii zadania że ,,czeka mnie trasa po W-wie,, i ,,muszę,, , to nie spotknie z teściową icon_wink.gif , czy zadanie od przełożonego, robisz to dla siebie i żeby sobie zrobić jak najlepiej. Nie na jutro, czy na sobotę, tylko żeby mieć radochę z udanego zakupu, jak nie jesteś przekonany, odczekaj i kupisz za 2 tygodnie, pośpiech nie jest dobrym doradcą.
,,przefiltruj,, alegro np. Dział wzmacnicze, czy kolumny po opcji tylko Warszawa, może jest coś fajnego nawet w Twojej dzielnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...