Skocz do zawartości

Grundig Fine Arts V3 i wybór kolumn


zrzeda

Recommended Posts

Z porządnych odtwarzaczy CD i bazujących na dostępnych i niedrogich laserach SONY to choćby ONKYO DX-7511.
Masz szanse zmieścić się w założonej cenie, chociaż czasami zadbane i kompletne egzemplarze wyceniane są na 500zl i tyle też są warte.

Z niedrogich i niezłych SONY (spełniających powyższe warunki, a przy tym ciut tańszych od Onkyo) to (od najstarszych i najlepszych):
X202ES/222ES/229ES (
CDP-XE900 i 800
XB-740/720/630QS

Jednak za zadbany egzemplarz to 300zł jest raczej ceną minimalną (za XE800) i może być problem z trafieniem. Ale szukać warto icon_smile.gif

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą niedawno kolega z naszego Forum miał do sprzedania poszukiwaną przez Ciebie trójeczkę Grundiga...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Marantz 52mkII gra dynamicznie i przejrzyście, ale trochę technicznie, mało muzykalnie. Co kto lubi (ja nie).


W związku z tym, że jest to CD tymczasowy, chyba zdecyduję się na Marantza. Potraktuję to jak wypożyczenie na odsłuch. Poza tym, Marantz jak widzę ma wejście remote, które być może zadzaiała z V3, w końcu to po części pokrewne urządzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o sterowanie odtwarzaczem z pilota V 3? Miałem obydwa urządzenia i chyba dało się uruchomić podstawowe funkcje o ile dobrze pamiętam? Ale pewności nie mam.
Jeśli odtwarzacz tylko na próbę, to może warto, choć wolałbym poszukać czegoś innego. Choć może Ci się spodoba?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. Swoją drogą niedawno kolega z naszego Forum miał do sprzedania poszukiwaną przez Ciebie trójeczkę Grundiga...



Nie wiesz, czy ten kolega już ją sprzedał?

Na aukcji jest z wymienionych Sony CDP-XE800 za 299zł. Może kogoś zainteresuje. Chwilowo czekam na odpowiedź ws. Matrantza. Po ostatnich doświadczeniach, wolę się dopytać sprzedawcę o szczegóły.

EDIT: Marantz już przyszedł. Dźwięk jak na razie bardziej mi leży niż w CD3 - góra jest mniej eksponowana, a to w połączeniu z Dali 505 dobra cecha. Szufladka się nie zamyka - trzeba jej pomóc na początku. W aukcji nic na ten temat nie było, czy tak trudno dodać jedno zdanie w opisie...? Swoja drogą, co może być przyczyną blokady szufladki w pozycji otwartej?

Z pilota wzmacniacza (nieoryginalnego), po podłączeniu kabla REMOTE można sterować niemal wszystkim najważniejszymi funkcjami odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w CD 52 jest mniej wyeksponowana niż w CD 3 ? icon_eek.gif Ciekawe rzeczy piszesz. Miałem obydwa odtwarzacze i obserwacje mam raczej odwrotne. Miałem co prawda wersję 52mkII SE. Ale czy dawałoby to taką różnicę w wysokich nie wiem?
Wysunięta szuflada się nie zamyka, bo być może kółko przeskoczyło na zębatce i trzeba by to poprawić. Mogło się też ukruszyć a to już gorsza sprawa. Można próbować wymienić albo dokleić kawałek (żmudna robota). Możliwe też, ze trzeba wyregulować servo. Ale to praca już dla elektronika.

Cytat

Z pilota wzmacniacza (nieoryginalnego), po podłączeniu kabla REMOTE można sterować niemal wszystkim najważniejszymi funkcjami odtwarzacza.


Coś takiego :!: Nigdy by mi to nie przyszło do głowy. Super. Bardzo cenna informacja. W sumie nie powinienem się dziwić, bo pilotem Marantza obsługiwałem podstawowe funkcje FA i odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szufladka się nie zamyka - trzeba jej pomóc na początku. W aukcji nic na ten temat nie było, czy tak trudno dodać jedno zdanie w opisie...?



Myślę, że byłoby to wtedy informacją niekorzystnie działającą na potencjalnego nabywcę. Trochę to leserstwo, ze strony sprzedającego. Osobiście, nie wyobrażam sobie pominąć taką wadę w opisie aukcji. Nygus !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiesz, czy ten kolega już ją sprzedał?

Niestety - "Trójeczka" już sprzedana.

Za każdym razem nie chce się zamknąć?
Może coś z przyciskiem się dzieje? Próbowałeś np. klawiszem PLAY?
Tacka wychodzi płynnie, czy z oporami? (oraz chowa się - jak już zacznie się wsuwać)? Ewentualnie może spróbuj przesmarować zębatki i boki tacki, może smar się wytarł? Ale to w zależności od modelu...


Pozdrawiam
PS. Jest też taka możliwość, że w transporcie coś przeskoczyło (np. tacka się przekrzywiła czy opuściła...) i sprzedawca jest niewinny (chociaż jest to ciut mniej prawdopodobne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel, może pamięć słuchowa mnie zawodzi, ale takie odniosłem wrażenie po przesłuchaniu "Bitches Brew" Davisa, Poczekam na CD3 i przesłucham jedno po drugim, wtedy rezultat będzie bardziej miarodajny. Kupiłem 52 mkII w wersji Special Edition, więc słuchaliśmy tego samego.
Przeczucie do pilota mnie nie zawiodło, działa nawet funkcja shuffle. Pilot mam marki Philips, nie wiem nawet, z jakiego sprzętu. Aż strach pomyśleć, co jeszcze można nim włączyć icon_razz.gif

Zieluwid, Roro, paczka była naprawdę solidnie zapakowana, szpilki byś nie włożył. Tu akurat chapeau bas przed sprzedającym. Myślę, że jednak informacja o wadzie została pominięta. Szufladka wysuwa się dość płynnie. Słucham płyt niemal cały dzień już i problem się powtarza. Tacka wysuwa sie do maksimum, po naciśnięciu zamykania następuje lekkie drgnięcie we właściwym kierunku i to wszystko. Wtedy bardzo delikatnie ją popycham i jak złapie to już wraca płynnie. Poczytałem nieco o napędach Philipsa CDM-4 i to częsta bolączka tych urządzeń. Zwykle jest to wina uszczerboinych ząbków w kole, jak sugeruje f1angel. Można takowe nabyć przez allegro za jedyne 40zł...

EDIT: Przycisk PLAY zamyka szufladkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam jak było w moim, lecz bardzo możliwe, że zamykał tylko po naciśnięciu PLAY. Może to normalne w tym modelu?
W Fine Arts na przykład trzeba szufladę otwierać ręcznie. Zamyka się po naciśnięciu PLAY. Otworzy się też po naciśnięciu PLAY, ale wyłącznie gdy w odtwarzaczu nie ma płyty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już CD, ale oczywiście nie mogę spocząć w poszukiwaniu lepszego (dla mnie) dźwięku.
Przyszedł czas na poeksperymentowanie z kolumnami. W tej chwili gram na Dali 505, ale cały czas nie jestem przekonany i chyba wiem już, o co chodzi. Teraz, jak mam podpięte CD złapałem się na tym, że ściszam je niemal do minimum. Gałkę mam na godzinie 8. Chyba preferuję cichsze słuchanie i po prostu jest dla mnie za głośno. Wtedy jednak kolumny są nierozpędzone i marnują potencjał.
Czy jeśli podepnę do v3 monitory albo podstawki (np. zamknięte) będą grały ciszej (ze względu na niższą moc) a jednocześnie pełnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kolumn, a głośność ich grania to absolutnie nie znak równości. Za to jak głośno grają odpowiada parametr efektywność, podany w dB. Tak więc kolumny dajmy na to 100W o efektywności 90dB zagrają sporo głośniej niż np. 120W o efektywności 86dB. Oczywiście przy takich samych ustawieniach wzmacniacza .
Wydaje mi się że kolumny zamknięte mają częściej bardziej precyzyjny dźwięk i powinny być łatwiejsze w ustawieniu, oczywiście są lepsze i gorsze otwarte i zamknięte, ale założenie w uproszczeniu, raczej tak się przedstawia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu myślałem o przetestowaniu zakmniętych, albo ewentulanie podstawkowych. Chciałbym zrobić tak, jak z CD - kupić na próbę używane i najwyżej odsprzedać. Z odtwarzaczem udało się całkiem nieźle.

Budżet niewielki 400-500 zł, bez przekroczenia.

Obejrzałem aukcje takich koulmn. Najchętniej wziąłbym jakiś Grundig Box, ale odnoszę wrażenie, że są niestety przewartościowane - niektóre stały się już tak legendarne, że osiągają oderwane ceny (dla mnie). Za 1500 a Professional ktoś sobie liczy 900 zł, za aktywne odpowiedniki 650 i 850 Pro: 700 zł. 2500a Pro idzie po 1000 zł.

Poza tym z zamkniętyh są głównie jeszcze Cantony i Heco w tym przedziale cenowym. Pdostawkowe z basrefleksem to już olbrzymia kategoria.

Czy możecie skierować moją uwagę na jakieś modele czy firmy? Przejrzałbym sobie aukcje i poprosił o Waszą opinię. Albo, jeśli sami macie takie kolumny, podzielcie się wrażeniami.

EDIT: Ewentualnie, jeśli ktoś jest z Warszawy i chciałby się pochwalić swoimi kolumnami albo nawet wymienić się, powiedzmy, na tydzień, to ja bardzo chętnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to dobry pomysł kupować gorsze dźwiękowo kolumny od tych, które masz. Powinno się dążyć do lepszego.
Ewentualnie można zamienić na coś o podobnej klasie brzmienia, jeśli coś Ci w dotychczasowym przeszkadza.
Jeśli podobają Ci się Dali, to może proponowane w kilku wątkach Dali 300?
Albo może doskładaj na jakieś z niższą skutecznością czy trudniejsze do napędzenia Spendor, Harbeth, Rogers, Ruark, ProAC, a może Dynaudio (np. 42 albo lepiej 52)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Ewentualnie, jeśli ktoś jest z Warszawy i chciałby się pochwalić swoimi kolumnami albo nawet wymienić się, powiedzmy, na tydzień, to ja bardzo chętnie.

To się da załatwić icon_cool.gif
... odezwij się do mnie na PW po niedzieli

... i Będzie Pan zadowolony icon_mrgreen.gif
Ale raczej bez wymiany, bo niestety nie mam czasu na takie zabawy

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu trochę bawiłem się w Grundig Boxy - Fajne kolumny do słuchania raczej z bliższej odległosci i z ciepłą resztą systemu. Szczególnie super średnica i wokale. Bas mi się trochę nie podobał, kiedyś chyba średnio wychodziło strojenie mniejszych skrzynek albo przetworniki były jeszcze dostatecznie niewykształcone : )
Trzeba bardzo uważać na stan kopułek - ze starości się po prostu lubią psuć, pękające druciki, czy obluzowania cewek od karkasu..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Przynajmniej jesteście zgodni co do tego, że pomysł z zamkniętymi niekoniecznie jest dobry.
F1angel, wrócę do listy, którą podałeś, jak tylko podreperuję budżet. Stać mnie w tej chwili na Dali 300, ale czy zagrają tak, jakbym chciał? Wolałbym wypróbować coś innej firmy dla porównania. Na alle są np. monitory Wharfedale Diamond 9.2 w dobrym stanie. Wykraczają poza budżet, ale może uda się coś stargować. No ale właśnie - czy w ogóle warto? Pytam, bo pojawiły się te kolumny tej firmy w pokrewnym wątku.

RoRo, oczywiście odezwę się na początku tygodnia. Dzięki.

Prawdopodobnie czeka mnie wyjazd do zachodniego sąsiada i liczę na to, że uda mi się coś fajnego tam kupić - na Ebayu nie wszyscy chcą wysyłać za granicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...