Skocz do zawartości

Pioneer sx-315


ewemarkam

Recommended Posts

Witam, na początek chciałbym się przywitać. Mam nadzieje że założyłem temat w dobrym miejscu.

Panowie mam pytanie. Kolega chce się pozbyć sprzętu j/w z kompletem głośników do tego jest jeszcze dvd dv-393. Za całość 200 pln. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu jakiegoś zestawu audio. Głównie telewizja, filmy czasem muzyka. Myślałem jeszcze nad zestawem głośników 5.1 ale jedynie model który mi odpowiada to logitech z-906, drogie są trochę ale mają wejścia cyfrowe audio. Drażni mnie dźwięk z telewizora strasznie. Doradźcie coś, może jakiś inny model głośników, ważne aby miały pilota bezprzewodowego. DVD jakieś tam bym miał co by samą muzykę z płyty puścić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak to kino.
Głośniki to zestaw S-FCRW2500 pioneer'a.Tylko mam teraz problem, aby to podłączyć. W amplitunerze jest jedno wejście optyczne i dwa coaxial. A w dekoderze NC+ mam otyczne i w telewizorze też tylko optyczne. Telewizor jest spięty HDMI z dekoderem i w tej konfiguracji na wyjściu optycznym jest tylko stereo (tak napisali w instrukcji). Jeśli puszcze film z usb to będzie 5.1 Muszę dorwać jakiś konwerter optyk na coaxial. Tylko pytanie czy jest jakaś różnica w jakości takich przelotek? Głównie jak oglądam filmy to z USB więc sprawa raczej przesądzona, ale pytanie czy NC+ nadaje filmy DTS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj optyczny z tv do amplitunera, wtedy oglądane programy tv nagłośnisz i to co na tv odtwarzasz z np. Dysku hdd, dvd też pójdzie tæ drogą do amplitunera. Dvd możesz też dodatkowo do amplitunera coaxilem. Czy nc+ nadaje dts, jakość, system to zależy też od filmu. NC+ i tak ma sporo lepszy obraz( dźwięk pewne też) od polsatu, bo mniej kompresuje obraz ( i płaci więcej za przesył większej ilości dnych, info z portalu miłośnikõw tvsat).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię. Ale znalazłem splitter TOSLINK, Dwa wyjścia jedno wejście działa w obie strony, Tylko czy nie będzie się to zakłucało nawzajem. W telewizorze wtedy pewnie bym musiał wyłączyć dźwięk. Nie wiem jak to ogarnąć a chciałbym to zrobić jak najlepiej. Miał ktoś już doczynienia z tymi splitterami?. DVD w zasadzie użyje tylko jako odtwarzacz płyt audio ew, mp3, jest podpięty coaxial'em. Z czasem kupie blue-ray, potaniały ostatnio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...