Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Eltax Symphony 4.4 ?


sebek65

Recommended Posts

Witam,


posiadam kolumny firmy Eltax model Symphony 4.4 - uzywane w bardzo dobrym stania.


Chcialbym je wykorzystac w kuchni o powierzchni ok. 20 metrow kw.


Jaki uzywany wzmacniacz moglibyscie mi polecic ?

Kwota jaka bym chcial przeznaczyc to 200 - 400 zl.

Dodam ze moze to byc wzmacniacz w formacie MIDI - zeby dalo sie go ewentualnie schowac do szafki.

Muzyka jakiej slucham to house, dubstep, rap, elektronika.

Nie mam zamiaru sluchac muzyki bardzo glosno ze wzgledu na to ze jest to kuchnia.



Pozdrawiam


Sebastian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich dwu postach szukasz wzmacniacza do kuchni i drugiego do pokoju, bo napisałeś że masz dwie pary kolumn pioneer i eltax. Może jak pomieszczenia sąsiadują obok siebie wystarczy kupić jeden dobry wzmacniacz/amplituner stereo, który ma wyjścia na dwie pary kolumn i poprowadzić tylko kable do kuchni ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby to byly dwa osobne wzmacniacze ze wzgledu na duza odleglosc pomiedzy pomieszczeniami i wygode obslugi w kazdym pomieszczeniu osobno.

Niestety jestem zielony w tym temacie i niewiem kompletnie jak zabrac sie za szukanie czegokolwiek przy dosyc duzej ilosci ofert np. na allegro.


Pozdrawiam

Sebastian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna szukam i praktycznie skompletowałem już swoje pierwsze audio, to moja wiedza jest mierna. Natomiast zasadnym wydaje mi się pytanie: czego oczekujesz od wzmacniacza, co będzie słuchane, jaki parametr jest najważniejszy? Z doświadczenia wiem, że do 400 zł można złowić tu i ówdzie prawdziwe perełki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz jak i kolumny mają pasmo powiedzmy 20-20000 Hz i co i nic, każdy/ każda gra inaczej. Są inaczej "zestrojone " , pewnym namacalnym parametrem jest S/N tzw. stosunek sygnału do szumu, im wyższy tym lepiej, ale czy najważniejszy- nie. Wiele marek charakteryzuje się też pewnym "swoim dość powtarzalnym i rozpoznawalnym stylem", dlatego warto poczytać testy nawet innych modeli danej marki.
Dobrze aby wzmacniacz był mocny, nie chodzi tu o grzmocenie na estradowych wielkich kolumnach, ale mocniejszy wzmacniacz lepiej radzi sobie z wszelkimi kolumnami, kontrolą niższego basu, niż jego słabsza wersja .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...