Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn


drizztt

Recommended Posts

Witam, zostały mi kolumny z wierzy sony lbt-xb80av o parametrach:

Continuous RMS power output (Reference): 120 + 120 watts (8 ohms at 1 kHz, 10% THD)

a jako że się kompletnie na tym nie znam to prosił bym o radę jaki wzmacniacz powinienem kupić aby wykorzystać pełną moc tych kolumn. Nie będę ukrywać że zależy mi na jak najniższej cenie.

Z góry dziękuję za waszą pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już nie będę wspominał, że napisałeś post w taki sposób, że nawet chcąc, to ciężko cokolwiek doradzić. Nie będę się też rozpisywał o Pierwszych postach, ani tego, że te kolumny są, lekko mówiąc kiepskie i lepiej byłoby zamienić je na jakieś lepsze. Ale budżetu Kolego, nikt za Ciebie nie ustali.
Jak najniższa cena, to ile ? Konkretnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid co tu się rozpisywać to są głośniki od "kolorowej wieży all in one "ani tam 120 W, może połowa, a 8ohm przy 1KHz to i pewnie do 4ohm schodzą.
Drizzt o ile te kolumny z tyłu mają normalne jedno wejście na drucik plus i minus( bo może oddzielne wejście dla głośnika niskotonowego i drugie dla wysokotonowego bez wewnętrznej w kolumnie zwrotnicy, która była pierwotnie w oryginalnej wieży, to można je wywalić) to kup coś w granicach 2x60W i aby przyjmowało kolumny 4-8 ohm, czy kupisz taki czy inny wzmacniacz, to i tak zagra podobnie jak w tamtej wieży, bo to jakieś booboxowe głośniki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie steraj się jak najtaniej ( 150zł to i tak minimum), rozumiem ograniczony budżet, ale mamy maj, można zrezygnować przez msc z napojów...migawki, czy czegoś i mieć stówę więcej) Za ok. 200zł mozna trafić na coś co nie tylko gra, ale działa i sie nie rozpada, poniżej pewnej kwoty ( 100zł?)będzie już techniczna masakra . Za 250-300 kupisz coś fajnego z pilotem co sprawdzi się na długo z normalnymi większymi prawdziwymi kolumnami.
Wpisz na portalu z aukcjami "wzmacniacz stereo" lub amplituner" , zrób widełki ceny ( i może miasta brak kosztów przesyłki) i szukaj np. http://allegro.pl/kenwood-kr-4010-wzmacnia...4183626528.html , http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-pionee...4191214022.html
O tym pojedyńczym wejściu nie pisałem bez przyczyny , sporo kolumn z bomboxów z jakimś dziwnym woferem, nie miała zwrotnicy wewnątrz kolumny, tylko w jednostce wieży .Takie kolumny bez "swojej wieży" nadawały się tylko na złom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, szkoda pakować się w sprzęt, który będzie do kitu. Szczególnie, jeżeli krok do już troszkę lepszego jest tak niewielki. Faktycznie, albo odmów sobie czegoś kosztem lepszego zakupu, albo zrób przegrzebki w domowych pieleszach. Czasem trzymamy mnóstwo rzeczy, których nie używamy, pomyśl o tym. A jak coś zgromadzisz więcej to się odezwij.
No chyba, ze sytuacja jest tak drastyczna, że określony przez Ciebie budżet na wzmacniacz jest nieprzekraczalny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wzmacniacze są dużo za dobre do Twoich kolumn. To tak jakbyś pytał, czy kulturysta podniesie sztangę o wadze 15kg? icon_wink.gif
Pamiętaj jednak, aby nie dawać na maxa, bo spalisz kolumny. Po prostu podczas słuchania zwracaj uwagę by zbyt mocno nie kręcić gałką w prawo. A jakieś nienaturalne dźwięki wydobywające się z kolumn niech spowodują, że natychmiast przyciszysz.
Życzę jak najlepszego odbioru i składaj na lepsze kolumny. Wówczas się przekonasz ile te wzmacniacze potrafią. I nie chodzi tu o ilość, lecz o jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam. Stosując się do zaleceń "Pierwsze posty" przeszukalem forum i postanowiłem podpiąć pod owy, już omawiany temat.

Jestem w sytuacji następującej.

Potrzebuję kupić amplituner/wzmacniacz stereo pod kolumny Dali Zensor 1.

W grę wchodzi tylko i wyłącznie sprzęt używany.

Zestaw ma grać w pokoju sypialnianym, 14 m2.

Muzyka docelowa - raczej blues, troche jazzu, new age i elektroniki (Jarre, Enigma itp).

Sprzęt będzie podpięty tylko pod kompakt CD (Onkyo 7222), jeśli amplituner - radio sporadycznie.

Budżet jest bardzo mały - do 200 zł.

Może ktoś z forumowiczów posiada model Dali Zensor 1 i podzieli się wrażeniami? Kolumny zakupiłem bardzo, ale to bardzo okazyjnie. Z racji ustawienia ich w wspominanym pokoju, nie będę przepinał pod obecny wzmacniacz salonowy, toteż poszukuję czegoś budżetowego.

Zrobiłem rozeznanie na allegro. Znalazłem cos takiego:

http://allegro.pl/amplituner-denon-dra-325...4623389577.html

,

http://allegro.pl/denon-dra-345r-i4635585797.html

i:

http://allegro.pl/amplituner-stereo-harman...4618523609.html



Zakup będzie dokonany raczej na 1-2 lata.

Bedę wdzięczny za wszelkie porady i info.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Przeglądam trochę owe sprzęty.

Zajrzałem na ogłoszenia regionalne i znalazłem jeszcze cos takiego:
http://olx.pl/i2/oferta/wzmacniacz-pioneer...tml#:d98154ab44

Stan sugeruje, że wszystko jest ok.

Co do proponwanegn duala - impedacja 8 ohm...zensory mają 6 ohm. Czy nie ma to znaczenia?

W każdym razie widzę ze nie amplituner raczej się nie pakować. . .

Jeszcze raz dziękuję za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Grundiga - aspekt wizualny to sprawa drugorzędna, aczkolwiek FA wygląda nie specjalne. Ogłoszenie lokalne. Musiałbym się zastanowić bardziej.. Nie słyszałem nigdy sprzętu z tej stajni. Nie chcę kupować na gwałt, raczej przemyślany zakup. Skłonny bardziej bym był na propozycję Kenwooda 550d. Paramterowo chyba bez szału, ale w przedziale cenowym zaproponowanym przez mnie - chyba najlepsze wyjście. Aukcja zakończona, ale może wystawią ponownie.

f1angel - ten vintagowy Pioneer to jakis słaby model rozumiem...? A może zbyt duże ryzyko (stary sprżet). Tak tylko pytam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pioneera, to raczej właśnie ze względu na wiek. Chyba, że nie boisz się takich wyzwań, bo być może jeśli nie teraz, to niedługo trzeba będzie wymienić kondensatory albo coś przesmarować, czy wymienić jakąś żaróweczkę.
Co do dźwięku, to takie wzmacniacze grają bardzo fajnie. Jak chcesz. Jeśli jest w tak dobrym stanie jak pisze sprzedający?
Albo szukamy dalej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę się może za pare dni posłuchać tego Pionka. Mam blisko. Napisałem do szanownego Pana, który oznajmił, że sprzęt jest w stanie bardzo dobrym, nie naprawiany i nie wymagający napraw. Sprzedaż raczej z przymusu niż kaprysu. Nie napalam się absolutnie.

Kenwood 550d wystawiony ponownie.

Mam teraz wyjazd służbowy na parę dni, więc ogólnie wszystko będzie musiało poczekać.

Tak szukając dalej, natrafiłem na model Harmana: http://allegro.pl/wzmak-harman-kardon-hk61...4646850739.html

Coś o nim może?

Dziękuję za zainteresowanie problemem. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...