Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn


drizztt

Recommended Posts

Jeśli masz możliwość posłuchać Pioneera, obejrzeć go, to najlepsze wyjście. Do tego czasu wstrzymaj się z innymi wzmacniaczami.
Może Ci się spodoba i będzie to strzał w dziesiątkę?
Oczywiście wybierasz się tak z kolumnami i kilkoma dobrze znanymi sobie nagraniami?
Jeśli zdecydowałbyś się na tego Pioneera, to poproś jeszcze o rozkręcenie obudowy i zerknij do środka. Jeśli było coś grzebane, to od razu powinno Ci się rzucić w oczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie widać w jakim stanie są kondensatory. To znaczy, zwróć uwagę, czy nie zmieniły kształtu, czy nie są spuchnięte, czy nie wylały (będzie się to objawiać specyficznym białym suchym nalotem).
To oczywiście nie jest koniec świata, bo to są dość naturalne zachowania w bardzo starych sprzętach. Można wymienić, nie są to gigantyczne sumy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie. Sorki że długo nie odpisywałem, ale miałem przygodę drogową i... cóż, zderzak do klepania, więc miałem trochę na głowie. Znalazłem czas na odsłuch pionka - owszem, sprzęt zachowany w bardzo dobrym stanie, ale dźwięk nie porywa, nadzwyczaj płaski, kiepska scena. Podłączałem Dali pod swój drugi sprzęt (Onkyo A9511) i zdecydowanie jest lepiej. Nie jest to punkt odniesienia, ale ten Pionek nie jest zachwycający. Na chwile obecną poszukuje dalej. Zainteresowany jestem wspominanym już Kenwoodem ka550d. Wiem, że nie ma sensu kierować się opiniami z internetu, tylko odsłuchem (w necie niewiele jest na temat tego modelu). Tak na marginesie - nie mogłem się doszukać precyzyjnych info na temat możliwości sterowania za pomocą pilota tego Kena...

Przeglądam dalej:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...;us_id=23819353

http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-480...4678699449.html

Nie mam możliwości wyjścia poza deklarowany budżet 200 zł.

Bedę wdzięczny za każde porady i kontynuację wątku icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem rzucić w eter wśród znajomych info o mojej sytuacji i fajnie sie zgrało, bo znajomy znajomego po prostu zaprosił mnie z kolumnami na krótki teścik (posiada właśnie m. in. CA A1). Swoją drogą trafiłem na świra zapaleńca jesli chodzi o CA. Po 5 minutach już wiedziałem, że to jest to. Dźwięk bardzo czysty, naturalny. Wszystko jest jakby bardziej szczegółowe. Zdecydowana przestrzeń. Bardzo mi się spodobał.

Niestety szanowny znajomy znajomego nie chciał sprzedać, więc rozejrzałem się na aukcjach i zakupiłem w kwocie jaką chciałem przeznaczyć.

Z minusów - brak możliwości sterowania z pilota, brak wyjścia słuchawkowego.

Sądzę że będę zadowolony. Prawdę mówiąc sprzęt mi sie tak spodobał, ze byłbym w stanie nawet dać troche więcej. Niewiem, może stanę sie miłośnikiem brytyjskiego brzmienia na dłużej.... icon_smile.gif

Oczywiście napiszę, jak mój egzemplarz.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję icon_smile.gif. Co do brzmienia - jestem zadowolony. Dźwięk jest tak jak pisałem wcześniej, bardzo szczegółowy i ciepły. Co do samych klocków - bardzo dbam o sprzęt. Onkas jest praktycznie w stanie wizualnie idealnym. Pisałem jakis czas temu na forum o problemie z tacką, ale juz wszystko w serwisie naprawili. Tak sobie patrzę wieczorem na ten sprzęt i zastanawiam się na jednym jeszcze (niekoniecznie teraz, może za jakiś czas), mianowicie z racji braku w CA wyjścia słuchawkowego może jakis używany wzmacniacz słuchawkowy?? Może by sie przydał, zwłaszcza z uwagi na moją drugą połówke, która uwielbia słuchać tak muzyki. Pytanie tylko jak go podłączyć pod CA. CD ma tylko jedna parę wyjść, więc rozumuję że trzeba by było to jakoś podpinac pod wzmacniacz? No i jaki konkretnie miałby to być wzmacniacz słuchawkowy (chodzi mi o bardziej o możliwość sprzężenia całości niż nadzwyczajnej jakości brzmienia). Słuchawki to leciwe już Sennheiser Hd 265 linear.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zadbać jeszcze o akustykę. Kolumny wysunąć maksymalnie do przodu, by blat szafki nie odbijał dźwięku.
A także dać coś na ścianę za kolumnami. Czyli powyżej komody a poniżej telewizora. Na boczne ściany w miejsca pierwszych odbić też by nie zaszkodziło. Dźwięk miałbyś wówczas bardziej "brytyjski".
Co do podłączenia słuchawek, to rzeczywiście pomyśl o elemencie który by miał wyjście słuchawkowe.
Przy opcji z zewnętrznym przedwzmacniaczem słuchawkowym o odtwarzaczu z dwoma wyjściami analogowymi albo o wzmacniaczu mającym niezależne wyjście z przedwzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...