Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe stereo do 1000 złotych


xedobil

Recommended Posts

Witam,
Planuje kupić kolumny podłogowe do słuchania muzyki ( muzyka elektroniczna, rap ),
mój budżet wynosi 1000 zł.
Kolumny, jakie do tej pory udało mi się znaleźć:
- Magnat Monitor Supreme 1002,
- HECO VICTA 700
- LTC V7B
- YAMAHA NS-50

Proszę Was o jakieś propozycje.
Kolumny takie jak scherzo 350 odpadają, ponieważ są one za szerokie i nie będą pasowały do mojego pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawet nie napisałeś czy masz jakiś wzmacniacz. Jak jak to jaki, to też bardzo ważne, co z czym gra. Wielkość pokoju i wiele innych potrzebnych informacji.
Odnośnie Twoich typów, to nic ciekawego. Widzę, że stawiasz na nowe kolumny, które w miarę ładnie wyglądają. Jednak nie to jest odpowiednikiem przyzwoitego brzmienia, wierz mi.
Ja proponowałbym szukać w sprzęcie z drugiej ręki. Za 1000 zł można już powybierać ...
Ale, czy Ty kolumny używane bierzesz pod uwagę ? Też nie wiadomo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę wszystko od początku...
Szukam dwóch kolumn podłogowych wyłącznie do słuchania muzyki ( muzyka elektroniczna, rap ). Sprzęt może być używany jak i nieużywany. Wzmacniacza jeszcze nie mam, najpierw chciałem wybrać jakieś kolumny, potem wzmacniacz. Jeśli chodzi o powierzchnię pokoju to 12m2 ,ale wolę mieć mocniejszy sprzęt i nie wykorzystywać go w 100%, ponieważ w przyszłości mam zamiar zmienić miejsce zamieszkania, co wiąże się z większym pokojem. Budżet: 1000zł. Jeżeli jest to istotne, to miejsce zamieszkania: Leszno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety prawa akustyki są takie, że na ogół (zależy od proporcji pokoju, rozkładu modów własnych pomieszczenia) duże kolumny podłogowe w 12m2 mogą zagrać zbyt mocno dołem. Ale to by było pół biedy. Na ogół po prostu będą tak dudniły, że zakłócą (zdominują) resztę pasma.
Można liczyć, że tak nie będzie, ale to jak rosyjska ruletka. Lepiej by było posłuchać konkretnych kolumn w swoim pokoju.
Nawet z używanymi jest taka możliwość. Po prostu możesz szukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i umówić się, ze sprzedającym, że weźmiesz ale po sprawdzeniu czy dobrze zagrają w Twoim pokoju.
Nie ma tak uniwersalnych kolumn, które zagrają równie dobrze w małym pokoiku i dużo większym.
Inna opcja, to kupienie naprawdę małych kolumn podłogowych albo lepiej monitorów standowych (podstawkowych). Na tyle popularnych, by nie było kłopotu z ich późniejszą odsprzedażą. A do większego pokoju kupiłbyś później większe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, za 1000 zł kupisz solidne monitory. Będziesz potrzebował do nich oczywiście porządnych standów. To będzie wydatek ok. 300 zł (kupisz już parę + przesyłka, widziałem na Allegro), były już polecane tutaj na Forum.
Chociaż jakiś czas temu jeden z Kolegów tutaj, kupił używane standy firmy Mission w doskonałym stanie za 200 zł. Tak więc okazje się trafiają od czasu do czasu, trzeba jedynie szukać. Tak czy inaczej, nie musisz kupować ich od razu. Jeżeli postawisz kolumny na początku na komodzie, czy biurku, świat się nie zawali.
A to, że nie masz wzmacniacza nie przeszkadza. To nawet lepiej, że kolumny kupisz pierwsze. Wygodniej szukać wzmacniacza do kolumn, niż odwrotnie.
Nie wiem jaki budżet przewidujesz na wzmacniacz, ale zestaw zapowiada się ciekawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie nowe, mogą być z drugiej ręki. Zamierzam tak się dogadać ze sprzedającym, że najpierw je przesłucham w moim pokoju i kupię, gdy będą dobrze grały. Jeżeli chodzi o monitory to jest do druga opcja, ponieważ wolę kolumny podłogowe. Ogólnie to na cały zestaw, czyli kolumny i wzmacniacz przeznaczyłem 1500 złotych, więc jeżeli kolumny wybiorę za 1000 złotych, to wzmacniacz za 500 złotych. Dlatego najpierw chcę znaleźć kolumny, żeby wiedzieć ile pieniędzy zostanie mi na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ok, tylko nie wiem, czy znajdziesz tak wyrozumiałego sprzedającego. Najprędzej to sprzedający zaproponuje Ci odsłuch u siebie. Czy pozwoli Ci zabrać, posłuchać u siebie, a później oddać, gdy nie będziesz zadowolony to nie wiem. Możesz próbować.
Pytanie, co zrobisz jak znajdziesz kolumny na drugim końcu Polski ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, skoro w podobnym metrażowo pokoju dobrze zagrają u sprzedawcy, to dlaczego miałyby zagrać o 180stopni gorzej u Ciebie ? Proszenie o zabranie ich do domu raczej nie wypali, tym bardziej że nie masz docelowego własnego wzmacniacza.
Słuchając kolumn u sprzedawcy będziesz mógł przy okazji ocenić styl i kierunek w wyborze wzmacniacza, na podstawie jego piecyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przetestowania pożyczę wzmacniacz z salonu, z tym nie ma problemu. Popytałem troszkę i po dłuższych przemyśleniach uważam, że monitory rzeczywiście byłyby lepsze do mojego pokoju. Tylko czy wtedy nie potrzebowałbym jakiegoś subwoofera? I czy bez standów monitory grają dużo gorzej? Jeżeli już miałbym zdecydować się na monitory to standy kupie dopiero po jakimś czasie, gdy uda mi się coś uzbierać. Gdy subwoofer będzie potrzebny to wtedy na monitory, wzmacniacz i subwoofer nadal będę miał do przeznaczenia około 1500 złotych (+/- 100 ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy możesz dokupić później, pisałem Ci już o tym wcześniej. Czytałeś mój post ?
Subwoofer to raczej element do kina domowego, nie do zestawu stereo. Czy zmieniłeś zdanie i składasz zestaw kina domowego ?

Kupno zestawu stereo, to nie kupno spodni. Widzę, ze podchodzisz do tego w dość dziwny sposób. Wypożyczenie wzmacniacza ? Jakiego, do jakich kolumn ? Skąd wiesz, że z nimi zagra tak, że będzie Ci się podobać ? A może nieodpowiednio dobrany, przedstawi Ci fajne kolumny w nieciekawy sposób, co zniechęci Cię do nich ?
Kto to wszystko Ci doradzi ?
Bo odnoszę wrażenie, że pytasz tutaj na Forum, ale wnioski do decyzji wyciągasz z innego źródła. A może sam ?
I powtórzę, sub to nie zestaw stereo. Kto Ci takie pomysły podsuwa ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twój post. Jestem zielony w tych sprawach, więc nie wiedziałem, że subwoofer nie jest elementem stereo. Chcę złożyć zestaw stereo. Znajomi przekonali mnie na monitory, a subwoofer dodałem sam od siebie. Jeżeli chodzi o to wypożyczanie, to chciałem to zrobić tylko po to, żeby sprawdzić czy kolumny nie dudnią i tym podobne, ale jest to już nie ważne. Podsumowując, proszę o podanie jakiś propozycji kolumny + wzmacniacz do około 1500 złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrymi i uniwersalnymi monitorami średniej wielkości są firmy Monitor Audio bx2 ( całkiem spore) bardzo ładnie eleganckie wykonane, dobra firma, grają bardzo energicznie duża szczegółowość w górze pasma łądna średnica i energiczny miły basik, nowe 1200zł używane na gwarancji upolujesz za ok 700.
JBL es30, techniczny design, podobnie jak powyżej ale bardziej chłodne, analityczne z bardzo dużym uderzeniem energetycznego basu jak odkręcisz wzmacniacz nowe 1100 używki ok 600-700zł.
Magnat Supreme 200 podobna wielkość ( basowiec 16cm) byłem zaskoczony miły bas i średnica wyraźna, nie męcząca góra, a patrząc dodatkowo w aspekcie ich ceny ok 500zł za parę nowych, to okazja.
starsze missiony m71 dość żywiołowe ostrawe trochę jak MA BX tylko nie to wykonanie. nowsze mission m31i dużo wyższego basu i średnicy, ciepły gęsty mroczny klimat, delikatna góra , najnowsze missiony mx2 dźwięk nieco twardszy, szybszy niż model m31i .
JBL es i Magnaty 200 trafisz w Media, Saturnie, monitor audio w salonie audio ( są popularne ).
Nakreśliłem takie bardziej popularne i dociążone w basie i grające z werwą, aby sprawdziły się jak jedyne głośniki w średnim pokoju, przy różnej muzyce .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniłeś najbardziej przypadły mi do gustu Monitor Audio GX2, jednakże jak na razie nie udało mi się znaleźć aukcji z dobrą ceną.
Drugą opcją są kolumny JBL ES30. Dodam jeszcze, że zależy mi na zakupie kolumn w kolorze czarnym. Myślę, że na jedne z powyżej wymienionych się zdecyduję.
Teraz pytanie, jaki wzmacniacz będzie z nimi dobrze współpracował do 500 złotych i co mogę później do niego dokupić, abym mógł odtwarzać piosenki z jakiegoś pendrive'a?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze z wejściem na pendrive to bardziej koło 2tys, lub amplitunery kina domowego od ok. 1tys zł.
Jeśli już to nie pendrive, ale odtwarzacz mp3 i na wyjściu zamiast słuchawek kabelek minijack na 2RCA do wejść wzmacniacza. Lub podobny kabelek tylko źródło np. komputer. Zamiast odtwarzacza CD od biedy jakiś odtwarzacz dvd wtedy kabelki 2RCA na 2 RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem orędownikiem odtwarzaczy mp3 i słuchawek, wiem że dobre robi iriver, nawet niedrogie, a te lepsze są bazą do modeli po tys i więcej zł . Pewnie w sporej większości mp3 po stówce siedzi to samo, tylko inne obudowy, nieliczne firmy mają tylko własne konstrukcje.
W sumie co kto lubi, jeden dobra baterię, inny obsługę, jeszcze inny mnogość ustawień takiej mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...