Skocz do zawartości

Stereo z CD do PC, max 1500zl + karta dźwiękowa?


Recommended Posts

Cytat

Witam, przymierzam się do zakupu skladanego PC i miniwieży. Miniwieża, bo nie mam miejsca na wzmacniacz, i odtwarzacz CD już bedzie.

1. Warto kupować karte muzyczna do PC (ASUS XONAR D1) skoro zawsze bedzie dziwęk szedł przez miniwieżę?
2. Co polecacie? Mi sie podoba Yamaha Pianocraft 640 ale cena jest wysoka. Nie muszę wydawać całej kwoty, jak za 1000zł sie coś znajdzie to bede szczesliwy icon_smile.gif
Nie musi być zestaw nowy, ale taki mi sie marzy icon_biggrin.gif
Fajnie jakby było wejście USB i pilot.

Pokoj 2,5m x 3,5m. Muzyka - przede wszystkim rap + cała reszta. Chciałbym żeby glośniki stały na biurku, po bokach monitora 24", ewentualnie do zawieszenia na scianę. Mogę też kupić komodę na sprzęt grający icon_smile.gif W zamyśle bede większość czasu ok 1m od głośników (filmy do 3m).

Pozdrawiam


Siema
załączam link do tematu z którego zostałem tutaj przekierowany: KLIK

Mam zamiar kupić jakąś wysokiej klasy miniwieżę pokroju Yamaha Pianocraft - będzie ona źródłem dźwięku z PC w 100%, i chciałbym się dowiedzieć czy warto inwestować w kartę dźwiękową ok 250zł (Asus Xonar D1) icon_smile.gif
Jeśli nie ta karta to będą wyjścia z płyty głównej:
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyt...85m-d3h-582757/

Jestem otwarty na propozycje icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra,
1) Po grzyba kupujesz Pianocrafta 640 z odtwarzaczem CD i głośniczkami skoro dźwięk/muzyka będzie z PC ?
2) za te pieniądze kupisz naprawdę doobre monitory (nawet nowe) i używany wzmacniacz i to zagra 3 razy lepiej od tej mini wieży ( a miejsca zajmie podobnie)
3) dlaczego planujesz już na zapas kupno karty dźwiękowej, ( ktoś ma Ci powiedzieć czy będzie Ci lepiej z nią , czy bez niej ) Skoro kupisz nawet tego pianocrafta, to sam ocenisz czy warto dokupić kartę i wtedy kupisz , nie ucieknie Ci.
4) skoro zdajesz sobie sprawę że z komputera będzie gorzej ( bo punkt 3) i mniej wygodnie, to po co w to inwestujesz skoro będziesz miał wieżę z odtwarzaczem cd ?
5) Nawet jak masz swoich ulubionych płyt 100 na PC, to taniej je zgrać na normalne krążki i wygodnie odtwarzać na wieży, niż widać się z systemem wind7 i multimedialnymi odtwarzaczami w pc. W komputerze stacjonarnym trzeba zainwestować dodatkowo kilka stówek w bardzo cichy zasilacz ( w tym lepszy jest laptop), bo szum piecyka jest mocno niefajny i potrafi zepsuć nie tylko muzykę, ale i film .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chcę niezależny sprzęt grający, taki, którego będę mógł używać bez włączania PC. Mam kolekcję płyt, która wciąż się powiększa i chciałbym się nią cieszyć icon_smile.gif
2. Karta została mi polecona do zestawu PC (który się aktualnie składa jeszcze).
3. Bez karty ciężko mi będzie porównać jak gra z nią a jak bez niej... Szczerze mówiąc właśnie na jakąś opinie liczyłem, czy się opłaca ją kupować.
4. jw
5. Zasilacz będzie klasowy, tzn polecony, a nie jakiś złomex, cichsze chłodzenie procesora mogę zawsze dokupić icon_smile.gif

Co do tych monitorów i zasilacza, można jakąś propozycję z linkiem? Nie musi być za 1500zł icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że już się pogubiłem trochę. Z tego co pisaliśmy wcześniej, zrozumiałem, że źródłem ma być komputer.
Budżet też uległ zmianie. Powinieneś pogrupować ile na co chcesz wydać, bo ogólnie tym tematem wprowadziłeś chaos.

Odnośnie zasilacza mogę polecić Ci taki jaki mam. Szukałem ostatnio coś dla siebie i kupiłem CORSAIR TX650. A moja karta to ESI Juli@.
Jeżeli chodzi o mnie to jestem zadowolony i mogę polecić jedno i drugie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sprzęt do odtwarzania muzyki z CD i radio w pokoju, a że mam nie za duży pokój, to nie chcę pomnażać kolumn i wykorzystać te same do komputera co do wieży/wzmacniacza.
Jeśli wprowadziłem kogoś w błąd i chaos to przepraszam.

Zależy mi żebym miał sprzęt, który zagra bez PC, ale będzie też grał z PC - nie chcę kupować do kompa kolejnych głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dźwięk sporadycznie z komputera, bo muzyka będzie z cd na wieży, to kup dobry ekranowany kabelek do połącznia yamahy i pc. Zaś dodatkowa karta dźwiękowa, w świetle tego co teraz napisałeś, chyba zbędna, chyba że masz nadwyżkę pieniędzy to weź, jak chcesz. Zresztą po co kupwować na zapas, można z czasem założyć, jak zauważysz potrzebę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawszę jak jestem na PC to słucham muzyki, to się powinno lekko zmienić jak już będę mógł bez niego słuchać muzyki, ale chyba wciąż większość będzie z niego. Tak samo jak filmy.
Wiem, że to wszystko jest trochę pomieszane, ale szukam złotego środka, żeby to wszystko optymalnie pogodzić.
Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można to wszystko pogodzić.
Ja też mam podłączony pc do stereo. Głównie słucham z innego źródła, ale jeżeli chcę obejrzeć film, lub posłuchać czegoś z kompa, to przełączam na kanał AUX i słucham bez problemu.
Ogólnie w Twoim przypadku, skupiłbym się na zestawie stereo. Budowę komputera oddziel od tego, o to mi chodziło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...