Skocz do zawartości

Jakie wybrać głośniki do wieży JVC CA-HXZ1R


Przem23

Recommended Posts

Witam, jakie głośniki subwooferowe kupić zamiast tych na zdjęciu bo te się spaliły już kilka lat temu i chce w końcu kupić nowe. Wieża JVC CA-HXZ1R. Średnica głośnika 160mm. Nie bardzo się na tym znam dlatego prosiłbym o jakąś poradę, ewnentualnie gdzie mogę kupić takie głośniki?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu Ci można poradzić? Wstawienie zamienników? Dla mnie to zawsze pachniało hochsztaplerką, bo trzeba by znać projekt, mieć zaplecze techniczno-pomiarowe i odrobinę a może nawet więcej wiedzy na ten temat.
Inna opcja to wymiana kolumn na jakieś niedrogie, używane monitorki. Podejrzewam, że zagrało by to lepiej niż z dedykowanymi plastikowymi głośnikami. Choć JVC robił zawsze dobrze grające radiomagnetofony i miniwieże.
Oczywiście jeśli ze wzmacniacza wychodzi Ci po dwie pary drucików na kolumnę nie będzie takiej możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, bo wstawianie zamienników nie zawsze się uda. Może jakoś zagrać, ale czy to "jakoś" będzie Ci odpowiadało?
Jeśli od głośników jak pisałem wychodzą po dwa druciki (często jeden podwójny), to można pomyśleć o kupieniu monitorków. Tak często tuninguje się mikro i miniwieże, uzyskuje lepsze brzmienie.
Przy okazji masz szansę na lepszy dźwięk. Ale to zależy od budżetu jakim dysponujesz. Musiałbyś też sprawdzić impedancję głośników (ile omów) jakie można podłączyć. Zobacz z tyłu na kolumnach i przy gniazdach głośnikowych urządzenia. Choć chyba 8 omowe jak widzę po napisie na jednym głośniku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi się, że tam jest napisane 6 Ohm, tylko trochę rozmazane. Też uważam , że jeżeli wymiana, to najlepiej na oryginalny. Najlepszą opcją jest zakup nowych monitorów.
Jeżeli powyższe opcje nie są możliwe, możesz zmienić głośnik na inny. Ważne, aby był o tych samych parametrach. Można taki znaleźć, jak poszperasz, ale jak to zagra, to już Twoje ryzyko.
Zastanawiam się, dlaczego te głośniki się spaliły. A wieża działa ? Sprawdzałeś ? Może to ona jest uszkodzona, wymienisz głośniki i znów padną, i co wtedy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sory że długo nie odpisywałem (muszę włączyć powiadomienia na maila).

Wieże dostałem od bliskiej osoby której już nie ma. Z tego co słyszałem głośniki spaliły się bo wieża była "katowana" i widocznie nie wytrzymały. Głośniki mają 6 Ohm. Wieża działa jak należy.


Subwoofers: Min. moc całkowita (RMS) 86 W na kanał, 6 Omów przy 63 Hz i całkowitych zniekształceniach harmonicznych nie większych niż 0,9%.

Main Speakers: Min. moc całkowita (RMS) 21 W na kanał, 6 Omów przy 1 Hz i całkowitych zniekształceniach harmonicznych nie większych niż 0,9%.

Kolumny głośnikowe/impedancja:
Subowoofer: 6 OM - 16 OM
Main Speakers: 6 OM - 16 OM

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się ile taka naprawa by mogła kosztować i gdzie takiej naprawy by dokonano? Chyba wolałbym naprawić bo co z tymi kolumnami bym miał zrobić jakbym kupił nowe. Druga sprawa, na co bym musiał patrzeć przy wyborze nowych kolumn żeby wszystko elegancko paasowało i grało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz naprawić, to spytaj tu:
http://www.passca.pl/
albo tu:
Naprawaglosnikow@o2.pl tel: 880 882 880

Gdybyś chciał inne kolumny, to jak wcześniej było pisane jeśli nie są to połączenia podwójnym kablem (co by oznaczało zwrotnicę w jednostce z elektroniką i wówczas nie da się zastosować innych kolumn), trzeba by zwrócić uwagę jaka jest na pewno impedancja kolumn (ile ohm'ów). Na jednym z głośników jest napisane że 6 ohm, ale sprawdź jeszcze napisy z tyłu na kolumnach, przy gniazdach albo na tabliczce jednostki ze wzmacniaczem oraz w instrukcji obsługi jeśli ją posiadasz. Jeśli nie znajdziesz nigdzie tej informacji można przyjąć, ze są 6 ohmowe ale bezpieczniej, że 8 ohmowe.
A poza tym jaki miałbyś budżet na kolumny. Jak mają grać (bardziej jasno, ostro, twardo czy miękko, ciemniej, łagodniej) pewnie trudno Ci będzie ustalić?

Można by Cię zapytać jeszcze o to w jakiej wielkości pokoju będą grały kolumny i na czym będą stały. "Poważne" monitorki zazwyczaj stoją na specjalnych standach (ciężkich, stabilnych podstawkach z metalu - na ogół).
A gdyby Ci się udało jeszcze ustalić jaką mocą dysponuje wzmacniacz, to byłaby pełnia szczęścia icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem będzie z podłączeniem nowych kolumn, bo wieża ma dedykowane końcówki mocy pod ten zestaw głośnikowy, to znaczy, że ma dwie końcówki mocy na kanał (biamping) i to odpowiednio filtrowane już w przedwzmacniaczu, same kolumny zapewne nie mają zwrotnic. Podobne rozwiązania znajdziemy w Technicsie, Panasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...