Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny są, co dalej?


dwagiel

Recommended Posts

Witam Forumowiczów icon_smile.gif

Przez ostatnie 2 tygodnie dużo słuchałem z ww. zestawu i starałem się wyrobić sobie jakieś zdanie i postarać się je opisać. Słucham niestety tylko z laptopa ale chociaż przez zewnętrzną kartę dźwiękową (http://www.sweex.com/pl/assortiment/sound-vision/sound-cards/sc016/) a różnica jest naprawdę odczuwalna pomiędzy dosyć tanią Sweex a zintegrowaną laptopową. Słucham głównie starego polskiego rocka ale metal, muzyka filmowa czy elektroniczna też się zdarza. Bardzo lubię też słuchać radia i robię to kiedy tylko mogę.

Przejdę do krótkiego opisu moich wrażeń związanych z Jamo e470.
Przed nimi przez krótki czas miałem KS Kucke Prisma A 40 (różnice po cześci pewnie wynikają z tego, że KS to minitory a Jamo to podłogówki oraz kiepskiego ustawienia kolumn, ale to drugi zmienię już niedługo) i odniosłem wrażenie, że Jamo grają jakby szerzej, znaczy łatwiej mi usłyszeć każdy dźwięk osobno, potrafię wyłapać większość znanych mi instrumentów które przewijają się w tle. Grają naturalnie i ciepło, jasno i żywo przez co nawet długi odsłuch nie jest męczący. Nie odkręcając ich zbyt głośno dźwięk jest całkiem dobrze słyszalny także w innych pomieszczeniach. Odnoszę wrażenie, że fale dźwiękowe są tak mocne i pełne, iż pomimo odbić od ścian i mebli niewiele tracą na głębi/jakości.
Szukałem kolumn z w miarę mocnym basem i ten zrobił na mnie wrażenie gdy pierwszy raz je usłyszałem. Jednak po dłuższym "zapoznawaniu się" z nimi aż tak mocny bas okazuje się być trochę męczący a nawet preszkadzający (szczególnie przy Metallice i innych metalowych kawałkach), czasem potrafi zagłuszyć całą resztę, ale wystarczy na wzmacniaczu im go trochę "zabrać" i jest ok. Czasem także wokal wydaje się być aż za bardzo z przodu ale nie jest to aż tak denerwujące jak zbyt wiele basu.
Kenwood KA770D + Jamo e470 ten zestaw prezentuje się bardzo ładnie (a przynajmniej mi się podoba), dobrze wygląda masywny czarny kenwood i duuże podłogówki w kolorze szarym (srebrnym?). Moje Jamo kosztowały 400zł i wydaje mi się, że to na prawdę dobrze zainwestowane pieniądze.
Przy okazji (mam nadzieję, że to nie jest niezgodne z zasadami na forum) bardzo polecam Pana sprzedawcę z Myślenic. Konkretnie, rzeczowo, sympatycznie i oczywiście z możliwością negocjacji ceny.

Teraz przejdę do rzeczy, mam nadzieję, że ktokolwiek przebrnie przez te moje wypociny do tego momentu i dalej.

W ciągu najbliższych tygodni (a może miesięcy) chciałbym rozbudować swój zestaw stereo. Myślałem nad zrobieniem całości Kenwood'a (wzmacniacz, tuner, cd i gramofon) ale najlepiej z porównywalnych lat produkcji, żeby i wizualnie do siebie to pasowało. I tutaj moje pierwsze pytanie: czy warto właśnie na tej firmie się skupić? Czy może lepiej zostać przy tym wzmacniaczu a resztę kompletować innej (już jednej) firmy?

Tuner np.
http://allegro.pl/kenwood-kt-80b-japonski-...4206788791.html
http://allegro.pl/kenwood-kt-660l-rewelacy...4184460731.html

Na RDS z tych lat to raczej nie mam co liczyć. Ale tutaj moje kolejne pytanie: jepiej tuner analogowy czy cyfrowy?

Dalej CD:
http://allegro.pl/odtwarzacz-kenwood-dp-90...4170636500.html
http://allegro.pl/kenwood-dp-1000-odtwarza...4188083307.html
http://allegro.pl/kenwood-dp-880-sg-cd-bur...4191633751.html

A może lepiej na 5 CD?

No i gramofon:
http://allegro.pl/kenwood-kd-35r-beld-driv...4203162686.html
http://allegro.pl/znakomity-gramofon-kenwo...4157583389.html

Gramofon automatyczny a może jednak manual?

Mam nadzieję, że ktoś to doczyta do końca i coś podpowie. Linki które wrzuciłem to tylko przykłady ofert/modeli. Może szukać innych? Chciałbym aby ten temat trwał przez dłuższy czas, gdyż to będzie dla mnie polowanie na dobre modele i okazje. Póki co nie zależy mi na czasie icon_smile.gif

Dziękuję i pozdrawiam.
D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis , według mnie, jeśli lubisz masywniejszy fundament, to CD kenwooda są dobrym wyborem. Kieyś trafiłem na test kliku cd kenwwoda z rõżnych okresõw i połek cenowych i motywem przewodnim ich stylu była ciepła średnica, bas , natomiat np. Z cd pioneera, szczegõłowość, szybkość.
Co do tunera, to rds w sprzęcie stacjonarnym nie jest tak ważny, natomiast zagęszczenie stacji radiowych wymaga raczej dokładnego tunera ze strojniem cyfrowym.

Masz dobre podejście do kupna zestawu, polowanie, a nie na już.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbudować system z klocków Kenwooda. Ale wówczas (i nie tylko wówczas) Jamo będą zbyt słabymi jakościowo kolumnami do takiego zestawienia. Już teraz zaobserwowałeś ile mają wad. Z czasem zacznie Cię to coraz bardziej denerwować.
Nie wiem jakie masz priorytety, ale prędzej czy później będziesz musiał pomyśleć o kupieniu lepszych kolumn.
Odtwarzacze CD i tunery, które pokazałeś w linkach są dość niskiej jakości. Warto poszukać wyższych modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w pierwszym poście, chciałbym, aby ten temat trwał przez dłuższy czas, a podane linki to tylko przykłady. f1angel, czy mógłbyś podać jakieś modele CD i tunerów kenwooda którymi warto się interesować? Na które polować?
Co do priorytetów- daję sobie czas na polowania na kolejne klocki do listopada, może do końca roku, chyba, że wcześniej trafię na jakąś fajną aukcję/ofertę. Wszystko oczywiście używane (może poza kablami, chociaż... icon_wink.gif ).
A kolejność w jakiej chciałbym składać sprzęt to:
1. Tuner.
2. CD.
3. Wymiana kolumn lub zakup gramofonu (do lutego 2015, chyba, że trafi się dobra okazja)
4. j.w.
5. Wymiana kabli.
Wszystkie terminy to oczywiście górna granica czasowa. Nie mówię, że nie postaram się zakończyć składania wcześniej. Ale spieszyć się nie będę. Będę polować icon_biggrin.gif
Koledzy, czy moglibyście podrzucić jakieś modele kolumn podłogowych (jakoś mi się bardziej podobają takie masywne sprzęty niż monitory), które nadadzą się do mieszanki rockowo-metalowej z dużą domieszką radia? Chciałbym rozeznać trochę rynek i sprawdzić na jaki mniej więcej wydatek muszę się przygotować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oznacza punkt 4 skoro jest identyczny (j.w.) jak 3?

Dobrze byłoby gdybyś podał maksymalny budżet na każdy z elementów. Wiadomo by było czego szukać a na co nie zwracać uwagi.

Co do kolumn, to do 10m2 podłogówki są bardzo ryzykownym założeniem. W sumie nie widzę większych plusów takiego rozwiązania.
A raczej odwrotnie. W większości przypadków raczej gorzej zagrają. I naprawdę namawiam na standowe.
Ale jeśli się upierasz, to warto patrzeć na jakieś niewielkie podłogówki. Takie na przykład http://allegro.pl/kef-cresta-3-i4167233639.html
Właśnie szczególnie kable powinny być używane, bo one praktycznie się nie psują a dostaniesz wyższe modele w danym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 4 znaczy, że to czego wcześniej nie kupię z punktu 3 spadnie na miejsce 4. Wiem, głupie i niepotrzebne komplikowanie icon_smile.gif Pokój do którego już niedługo sie przeniosę ma ok 16m^2 także może podłogówki lepiej spasują niż do poprzedniego. Budżet to wstępnie do ok. 200zł za tuner i 200zl na CD. Na kable póki co nie wiem za bardzo, gdyż do kabli jeszcze troche czasu upłynie. Najpierw klocki icon_biggrin.gif No i ile na kolumny też jeszcze nie wiem, gdyż do tego zakupu też troszkę czasu jeszcze minie, chociaż proszę Was o propozycje, tak abym wiedział na jaki wydatek się mniej więcej przygotować.

A pytanie odnośnie gramofonu przeniosę do właściwego działu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 16m2 rzeczywiście można by już pomyśleć o kolumnach podłogowych, ale twierdzę, że dobre standowe nadal mogą pokazać swoje atuty.
Co do modeli tunerów i odtwarzaczy CD masz czas, więc nie podaje konkretnych modeli. Po prostu szukaj jak najwyższego modelu
czterocyfrowego.
A kolumny faktycznie się zobaczy. Będziemy szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będzie się zbliżać czas zakupu kolumn postaram się znaleźć sprzedawcę, który będzie miał w ofercie i podłogowki i kolumny standowe, tak abym mógł posłuchać i jednych i drugich. Tak sobie porównać i dopiero wtedy podjąć decyzję. To chyba będzie dobre rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, w sumie nie pomyślałem. Ale ja sam mogę się tylko ceną sugerować. Bo wkońcu głupio mi będzie ciągle tutaj linki podrzucać i pytać czy warto dzwonić i się umawiać na odsłuch. Ewentualnie będę szukać sprzedawców niezbyt oddalonych od siebie i u takich coś posłucham. Wtedy może łatwiej będzie mi z Wami rozmawiać i na tematy kolumn. Będę mógł bardziej sprecyzować jakie kolumny mnie najbardziej interesują i może wtedy łatwiej będzie wspólnymi siłami znaleźć coś ciekawego.
Tak trochę z innej beczki: czy warto rozglądać się za kolejnymi elementami stereo na giełdach? Czasem różne dziwne i ciekawe rzeczy można w takich miejscach trafić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięuję za link icon_smile.gif ciekawe to, może znajdę coś ciekawego. Czyli na tradycyjną giełde tylko z telefonem, zrobić zdjęcie, napisac post i modlić się, żeby ktoś znający temat akurat miał wolną chwilkę icon_wink.gif

Wracając do Kenwood'a- przeglądając ogłoszenia zauważyłem, że różne modele w różnych miejscach były produkowane (Japonia, Singapur, Malezja czy Francja). Zakładam, że różne miejsca to i różne lata produkcji. Czy któreś ze sprzętów (wg. miejsca/lat produkcji) zasługują na mniejszą lub większą uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...