Skocz do zawartości

zwrotnice 3 drożne ALTUS 140


Recommended Posts

Witam icon_cool.gif icon_rolleyes.gif

Mam takie pytanko...

Posiadam wzmacniacz Technics SU-V570 Klasy AA...
Posiadam także zwrotnice Altus 140... trójdrożne

Chce (jesli to możliwe) zbudować kolumny moze nie mercedesy ale audi mogły by byc jestem (odleżyną) w tym temacie wiec nie wiem co i jak ale o konstrukcjach skrzyn troche wiem...

Pomózcie mi dobrac opcjonalnie jak najlepsze a zarazem najtansze głosniki do tych zwrotek i tego wzmacniacza...

Z gory dzieki za pomoc

icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

buduje własne kolumny jak juz wspomniałem w innym poscie troche sie nei znam...

mam zwrotnice altusa 140 3 drożne nie wiem czy są one dobre?? moze ktos wie??

chce miec takie głosniki

średniotonowy- http://www.allegro.pl/item323754942_glosni...otonowy_fv.html albo ten ( mi sie podoba ) http://www.allegro.pl/item322026616_gdm_17...nik_tonsil.html
niskotonowy- http://www.allegro.pl/item317430275__mega_...d_sw_803_p.html
wysokotonowy- no i jeszcze nie wiem ale chciałbym żeby byl dobry i pasował do tych wyglądem....

one mi sie tylko podobaja ale ja chce zebyscie mi pomogli dobrac jak najlepsze w cenie do 400-500zł
a posiadam wzmacniacz Technics SU-V570 70W

te kolumny mi sie bardzo podobaja co wy o nich sadzicie sa dobre?? http://www.allegro.pl/item322730194_wysoki...bass_20cm_.html

podpowiedzcie mi czy lepiej kupic i miec z głowy czy robic samemu...

najbardziej sie obawiam dobrania własnie glosników bo sie na tym nie znam a skrzynie to pestka

czekam na odpowiedz z gory dzieki

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa kolumn nie jest taka łatwa jak to sie wydaje z początku. Oczywiście można zrobić skrzynki, wsadzić głośniki, zwrotnice i jakoś będzie to grało. Jak ma się większe oczekiwania względem brzmienia, to już jest nie lada wyzwanie. Czasem lepiej jest kupić gotowe kolumny fabrycznie nowe, lub używane ale w dobrym stanie i z wyższej półki jakościowej.
Te VK6000B wyglądają przyzwoicie, ale nie wiem jak zagrają z posiadanym wzmacniaczem Technicsa. Sporo osób kupuje te głośniki ale z pewnością ze względu na ich niską cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie sa tanie mam za 400zł gotowa kolumny bez paprania sie z wygłuszeniami skrzynkami zwrotnicami kablami itd itd.... no dobra ale jesli te kolumny kosztuja 400zł całe wraz z przesyłka to ja tego nie pojmuje ja za same głosniki nawet nie wiem czy dobre zapłace 520zl i jeszcze zwrotnice okablowanie skrzynki a tam jest wszystko za 400 wiec nie wiem... czy mam kupic te czy sobie robic samemu... a te kolumny maja po 150W w RMS

czekam na odpowieddz dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jakbym miał od podstaw kupować płyty MDF, projektować obudowy, ciąć samemu na kolanie wyrzynarką, czy jechać do stolarni by pocięli wszystko jak należy. Potem wycinać otwory na głośniki, całość sklejać, szlifować do równej krawędzi, by to jeszcze oklejać jakimś fornirem czy okleiną, To wolałbym kupić gotowe kolumny nawet te VK i wzmocnić je od środka kilkoma żerdkami dla usztywnienia skrzynek.
Za te 350zł według mnie nie opłaca się robić samemu kolumn, nie mając gwarancji że będą grały lepiej i wyglądały lepiej od fabrycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


no wiem... ty sie obawiasz budowy ja z tym nie mam problemu poniewaz mam tata stolarza i wszystko prawie za darmo i na pewno bedzie wykonane profesjonalnie... wiec to błachostka

najbardziej obawiam sie dobrac głosniki zwrotnice i chce zeby to troche posłuzylo...

nie wiem co i jak dlatego chce abyscie mi pomogli dobrac glosniki do tego wzmacniacza no i zwrotnice... a moze jakies gotowe projekty kolumn pozdrawiam

czekam na odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...