Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze specyficznego sprzętu do 2500


roz_luka

Recommended Posts

Witam, wiem, że podobnych tematów jest wiele, ale wśród nich nie odnalazłem odpowiedzi na moje poszukiwania. Jestem zielony w temacie HiFi ale lubię posłuchać dobrej muzyki w dobrym brzmieniu. Jestem po awarii dotychczasowego sprzętu i od prawie pół roku męczę się na jakimś maleńkim ustrojstwie co bardziej brzęczy niż gra.... Proszę o pomoc...

Do tej pory miałem mini wieże Philipsa MCI500H (2x50W), nie jestem audiofilem i dźwięk mi się podobał - niestety wieża uległa dziwnej awarii i od 4 miesięcy serwisant próbuje ją nieskutecznie reanimować. Szukam więc nowego zestawu (około 2500 zł) posiadającego następujące funkcje:

1. radio internetowe (przez wifi)

2. odczyt mp3 z hdd (minimum 160 gb) - i tu jest największy problem. Wiele sprzętów obsługuje mp3 z hdd (czy też z pendriva) za pomocą usb - tak jest napisane w specyfikacji, ale czasem są dziwne ograniczenia - typu max 1000 utforów lub nie większy niż 34 mb itp. ale ciężko znaleźć te szczegóły. Całą muzykę przechowuję w formacie mp3 (dla mnie jakość jest ok, a wygoda nie ma sobie równych) i chciałbym móc ją odtwarzać z jednego dysku (coś około 160 mb powinno być ok)

3. możliwość eksploracji hdd według katalogów - a takich informacji to już nigdzie nie mogę odszukać - moja dotychczasowa wieża Philipsa pozwalała na eksplorację tylko po tagach idv3 (czy jakoś tak) - autor, album, utwór - robiła się masakra przy składankach i w ogóle moim zdaniem to nie jest najlepsze rozwiązanie. Wolę chwilę poświęcić na katalogowanie utworów niż na opisywaniu ręcznym każdej piosenki kto jest wykonawcą, a kto jest wykonawcą uczestniczącym- a potem wieża i tak z uporem maniaka pokazywała np, 18 tych samych wykonawców a nie 18 piosenek jednego autora

4. radio fm

5. nie cierpię CD ale czasem może się przydać

W związku z tym mam wielką prośbę, może ktoś mam/miał styczność z czymś takim... Mieszkam koło Olsztyna i wiem, że propozycja naszych sklepów (chyba tylko 2) nie ma się ni jak do zakresu sprzętu dostępnego w necie
Z góry dziękuję za informację
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...