Skocz do zawartości

Kolumny do amplitunera SONY STR-DN840


Marcinek69

Recommended Posts

Hej,

Prosiłbym o pomoc w wyborze kolumn stereo do aplitunera SONY STR-DN840.
Muzyka: łagodny rock + filmy
Pokój: 4 x 7,5m - kolumny umiejscowione będą na dłuższej ścianie, pokój raczej skromnie umeblowany (fotel, stól, krzesła, barek), do pokoju prowadzą 3 wejścia, ale drzwi zostały wyjęte.
Budżet: to prawdziwa zagwozdka, wstępnie przygotowałem około 1000zł.

Czy do takiego pomieszczenia muszę celować w kolumny podstawkowe, czy podłogowe? Muzyki jakoś przeraźliwie głosno nie słucham, więc wydaje mi się, że w pełni zadowoliłbym się podstawkowymi, ale oczywiście chętnie poznam opinię ekspertów.

Odpowiada mi zarówno sprzęt nowy, jak i używany, ale... i teraz najgorsze: ze względu na narzeczoną kolumny muszą mieć też jakąś prezencję, wobec czego starsze modele raczej odpadają.

Z gory dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz duże pomieszczenie odsluchowe, wchodzą w rachubę wyłącznie kolumny podłogowe. Zwróć uwagę na zestaw kolumn Taga Harmony TAV-606 F v.3 lub większe Taga Harmony TAV-806F. Każda z tych kolumn powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.
W przypadku pytań jestem do dyspozycji, zapraszam na odsuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się choć może słowo wyjaśnienia, stereotypowych założeń. Bo to jak cicho, czy trochę głośniej słuchasz nie ma aż tak dużego znaczenia, są spore monitory które mogą zagrać głośniej, efektywniej dB niż niektóre mało efektywne podłogówki.
Nie ulega jednak wątpliwości że statystycznie podłogowa kolumna lepiej zaprezentuje bas, tak w ilości jak i jego niskim zejściu i wypełni muzyką taki spory metraż jak Twój.
Co do ważnej dla narzeczonej prezencji, to też kontrowersyjne, bo za 1000zł wyboru w nowych kolumnach praktycznie nie masz, wspomniane tagi 606, yamaha ns55, koda czy jamo 426 paździerzowo plastikowe wyroby, wygląd to oczywiście kwesta gustu. Wydaje mi się jednak że jeszcze kilka lat temu wykonanie i solidność była trochę lepsza, chyba że narzeczona miała przed oczyma jakieś faktycznie jakieś głośnikowe szroty po trzęsieniu ziemi z lat 80.
Za 1tys mógłbyś poszukać bardzo solidnych i ładnych Dali, mission m34i, Acoustic Energy, Tannoy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiada mi zarówno sprzęt nowy, jak i używany, ale... i teraz najgorsze: ze względu na narzeczoną kolumny muszą mieć też jakąś prezencję, wobec czego starsze modele raczej odpadają.


Najciekawsze jest to, że właśnie często starsze modele mają prezencję. I nie jakąś, ale konkretną jeśli się trafi na zadbane. A nowe często jak się dobrze przyjrzeć widać taniochę, albo zaczynają się rozklejać pod wpływem wilgoci.
Co kto lubi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Marcinek69 nie kupuj nowych kolumn za 1000 zł, szkoda pieniędzy. Jak pisał wcześniej Jacek75, wybór jest niewielki, a produkt niestety nieciekawy.
Za tą kwotę możesz kupić kolumny używane, oferujące dużo wyższy poziom. A można czasami upolować sprzęt w stanie idealnym, więc warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...