Skocz do zawartości

Jakie standy i co z kolcami?


madlaine

Recommended Posts

Witam serdecznie. Zostawiłam temat gramofonu, bo wychodzi mi, że na razie mnie nie stać więc odkładam to trochę w czasie. Teraz mam inny problem. Będę meblować pokój, a co za tym idzie rozstawiać mojego Pianocrafta e410, który na razie jest rozstawiony mocno prowizorycznie. Wypadałoby więc kupić podstawki pod kolumny i tu pojawia się pytanie jakie? Ktoś, wybaczcie, nie pamiętam kto, w wątku w którym wypytywałam o sprzęt coś wspomniał o standach Kody bodajże ST10-3, kosztują trochę ponad 300 zł, 330 bodajże. Interesowałoby mnie coś w takiej właśnie cenie. Co sądzicie o tych podstawkach albo czy możecie polecić jakieś inne w podobnej cenie?
No i drugie pytanie. Wiem, że takie standy powinny stać na kolcach ale... moja podłoga. Najprawdopodobniej będą na niej panele i nie chcę ich niszczyć! Widziałam gdzieś jakieś podkładki pod kolce, ale czy to się czasami nie kłóci z całą ich ideą? Proszę, podpowiedzcie jakieś rozwiązanie, czy coś zamiast kolców, czy w ogóle bez nich czy jak. Proszę, nie każcie mi niszczyć mojej pięknej podłogi, którą na razie widzę tylko w wyobraźni! Jeżeli dobrze zrozumiałam, to pod same kolumny również przydałyby się jakieś podkładki tak?
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego Pianocrafta, a sądzę, że po rozstawieniu i wymianie kabli będę jeszcze bardziej, no ale to jednak tylko zestaw mini więc nie zamierzam w standy inwestować niewiadomo jakiej kasy. no i dobrze by było, żeby one jakoś wyglądały tzn. właściwie jak najmniej wydziwiasto.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Madlaine
Standy, kolce, cokoły pod standy, czyli temat morze.
Generalnie obowiązuje zasada: kolumny podstawkowe na standy, standy wyposażone w kolce, pod kolcami podkładki, pod podkładkami cokoły, pod cokołami podłoga. Niektórzy stosują również kolce i podkładki pod cokoły. Jeśli nie chcesz stosować cokołów, np. ze względów finansowych można zastosować zastępczo jakieś grubsze płytki terakoty, oczywiście o powierzchni większej niż podstawa standów. Niektórzy stosują również podkładki miedzy kolumnami a standami. Są standy wyposażone już w podkładki.
Należy również jakiej wysokości mają być standy. Co do samej ich konstrukcji powinna ona być taka aby była możliwość zasypania standów piaskiem, specjalnie do tego celu przygotowanym lub ołowiem.
Osobiście polecam standy VAP z poniższego linku. Dobrze i elegancko wykonane, bez zbędnych bajerów a cena dokładnie adekwatna do jakości. Jest możliwość zamówienia standów o dowolnej wysokości.
http://www.audioforte.com.pl/code/katalog.php?ID=345
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim. Coś mi się zaczyna rozjaśniać, bo oczywiście jak zwykle temat rzeka i tyle się już naczytałam o tym, że się pogubiłam. Ten marmur może być dobrym pomysłem, muszę się rzeczywiście zorientować u jakiegoś kamieniarza. Pomysł z monetami też dobry, nie wpadłabym na to, przynajmniej jako tymczasowe rozwiązanie.
Jeżeli jeszcze ktoś może zarekomendować jakieś konkretne standy to oczywiście będę bardzo wdzięczna. Z tą wysokością to muszę właśnie jakoś wymierzyć, ale nie powinno być problemu, bo do wysokich nie należę.
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlaine
Możesz wziąć pod uwagę produkty firmy Rogoz, niżej link do nich:
http://www.rogoz-audio.com/

Zamawiałem tam stolik pod sprzęt, wg. moich wymiarów. Bardzo solidna firma, bardzo dobry kontakt. Stolik wysłany do mnie firmą kurierską był tak solidnie zapakowany, że z godzinę zajęło mi rozpakowanie.
Sprzedają swoje wyroby również na allegro ale polecam bezpośredni kontakt z Panem Januszem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Z tą wysokością to muszę właśnie jakoś wymierzyć, ale nie powinno być problemu, bo do wysokich nie należę.

Madlaine
Mam nadzieję, że siedzisz podczas słuchania muzyki, bo niezależnie od Twojego wzrostu dostępne na rynku standy mogą okazać się za niskie icon_cool.gif

Standy z AudioForte (cena 490zł) z linku Belfer54 są do zobaczenia i kupienia w Warszawie
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry14190
Niezłe podkładki pod kolce to kwoty kilku złotych (wyjście z monetami w tej roli też nie jest najgorsze...), bo zakup takich za 100zł komplet 4 sztuk będzie jednak przesadą.

Przy okazji - "jedziesz" na oryginalnych kablach do Yamahy czy już je wymieniłaś na coś lepszego?

Pozdrawiam
PS. (proszę traktuj to jako najważniejszą część postu)
Najlepsze życzenia dla Ciebie z okazji Dnia Kobiet, zadowolenia z muzyki, sprzętu i słuchania w miłym towarzystwie icon_razz.gif
Co prawda dla niektórych jest to dziwne, socjalistyczne święto - ale ja (i przede wszystkim moją żona) lubimy je, zawsze to jeszcze jedna okazja w roku by być miłym dla płci pięknej - może zostanie na dłużej niż jeden dzień...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i w moim imieniu wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet.Chyba jesteś jedyną kobietą na tym forum, Jestem bardzo staroświecki bo swojej koleżance małżonce kupiłem bukiet goździków.Córka je obejrzała krytycznie i spytała czy to są chryzantemy, a te kojarzą się jej z innym świętem.
Oby Kibic 1 się nie dowiedział! Zostanę też zaliczony do"starszych panów audiofili"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie życzenia icon_smile.gif)) Uściski dla was.
Rzeczywiście, kobiet tu chyba nie ma, zresztą w ogóle mało kobiet się chyba interesuje takimi rzeczami. Od dziecka miałam skłonności do dziwnych zainteresowań, a przy tym pozostaję kobietą w 100% icon_smile.gif))
A wracając do tematu, słucham oczywiście na siedząco tzn. zaczęłam tak słuchać, bo nagle odkryłam, że muzyki można słuchać aktywnie, a nie tylko tak, że sobie coś tam gra kiedy człowiek klepie w komputer albo sprząta icon_smile.gif).
Kabelki wymieniam tzn. interkonekt już wymieniłam na Resona, głośnikowych jeszcze nie mam, ale pewnie też będą Resony. Wstrzymuję się z tym zakupem do czasu rozstawienia tego wszystkiego, bo mimo wymierzenia pokoju jakoś się ciągle obawiam, że nagle kabla braknie czy coś. Podejrzewam, że dopiero po tej wymianie i rozstawieniu będzie fajnie, choć teraz jest naprawdę przyzwoicie, mimo iż kolumny są rozstawione mocno prowizorycznie i bez standów. Pianocraft jest rzeczywiście nieco metaliczny i czasami wysokie tony mnie drażnią, ale trochę po prostu przekręcam odpowiednie pokrętełko i robi się ok. Natomiast jak dla mnie świetnie na tym brzmi klasyka albo muzyka filmowa z jakimiś smyczkami itd. Muszę przyznać, że nigdy nie przepadałam za klasyką, jakoś mnie męczyła, a teraz słucham z ogromną przyjemnością. W ogóle niesamowite jest to, że po przejściu na jakiś przyzwoitszy sprzęt z byle badziewia, człowiek zaczyna w świetnie sobie znanych utworach nagle słyszeć dźwięki i elementy, których dotąd w ogóle nie słyszał, normalnie jakbym swoją ukochaną muzykę odkrywała na nowo.
Powiedzcie mi jeszcze w temacie dociążania standów, co to znaczy, że piasek musi być odpowiednio spreparowany?
Pozdrawiam serdecznie i jak zwykle wielkie dzięki icon_smile.gif)).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlaine
Ciesze się, że mamy wspaniałą kobietę audiofila wśród nas. To tak jak piękny kwiat wśród chwastów. icon_smile.gif
Bardzo dobrze, że zaopatrzyłaś się w IC DNM reson. To dobry kabelek. Również głośnikowy resona powinien sprawdzić się w tym zestawie. Ja kupując dla mojego syna PianoCrafta właśnie zaaplikowałem głośnikowego resona.

Pisząc o piasku do zasypywanie standów miałem na myśli profesjonalnie przygotowany drobnoziarnisty piasek, dobrze wysuszony, bez grama wody, w szczelnie zapakowanych plastikowych kanistrach. Zajmują się tym firmy, które specjalnie preparują piasek dla tych potrzeb. Większość salonów audio posiada również piasek, którym mogą na miejscu na życzenie klienta zasypać standy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlaine
Kiedyś był nawet taki spór na pewnym forum czym lepiej zasypywać standy. Piaskiem czy śrutem ołowianym. Były nawet obiekcje co do śrutu, czy nie jest szkodliwy icon_mrgreen.gif
Piasek pakuja specjalnie w szczelne plastikowe kanisterki aby dostało sie wilgotne powietrze. Specjalnie wyprażony drobnoziarnisty piasek jest suchy jak pieprz. Sądzę, że mogą jeszcze coś do niego dodawać aby nie wilgotniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo za wyjaśnienia, znowu jestem o coś mądrzejsza. No i jak zwykle, dziękuję za cierpliwość w wyjaśnianiu rzeczy, które dla was są pewnie oczywiste i banalne, a dla mnie niekoniecznie. Do was audiofile, to mi jeszcze bardzo daleko, ale ja rzadko porzucam coś, za co się poważniej zabieram więc sądzę, że ten Piano to naprawdę początek, a jak na początek jest bardzo dobry. Im więcej się będę dowiadywać tym więcej pewnie będę miała pytań, którymi was pomęczę, ale widzę, że nie macie nic przeciwko icon_smile.gif))
Szkoda tylko, że mieszkam w niezbyt wielkim mieście, salonu audio tu brak, a bardzo chętnie bym sobie w czymś takim trochę czasu spędziła, posłuchała różnych sprzętów, przekonała się, jaka może być różnica itd. Na pewno kiedyś to zrobię, ale to już trzeba przedsięwziąć całą wyprawę. I pomyśleć, że całe studia spędziłam w stolicy i w ogóle nie myślałam wtedy o takich rzeczach icon_sad.gif. Przyznaję, że Piano kupiłam w ciemno, przez net. Z wielu wypowiedzi nietylko tutaj wynikało, że w tej cenie to najlepsze rozwiązanie i nie żałuję tego. Tymczasem będę się dokształcać w temacie i następny swój sprzęt wybiorę już w pełni świadomie i na pewno dysponując większą kwotą.
Pozdrowionka serdeczne dla was wszystkich icon_smile.gif)).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mądra Kobieto!
O - Madlaine też jest na "M", samo mi tak wyszło icon_cool.gif
Bardzo się cieszę gdy Cię widać na Forum!
I że jesteś zadowolona ze swoich zakupów - a jak rodzice (a właściwie Twój tata) zareagowali na Piano zamiast ich sprzętu?

I jak wyszło z zakupem kabelków i standów? Napisałaś, że masz już IC i tylko zastanawiasz się nad długością głośnikowych... a niedługo pojawi się nowy Reson (zamiast 2 żył będą 4, jak go rozdzielisz powinien wyjść rozsądniej finansowo).

No i nie jest tak źle - w końcu Piano kupiłaś świadomie i na podstawie rozsądnych (jak widać...) sugestii - czyli (w) ciemno wcale nie było icon_cool.gif

Życzę Ci salonu audio (z rozsądnym personelem) w Twoim mieście, większej gotówki na kolejne zakupy, gramofonu jako prezentu - a co do problemów z odsłuchami, to przecież niedługo (przesadziłem chyba z tą "nie-długością") będą (znów) wakacje. I weźmiesz ze sobą wtedy parę ulubionych płytek CD, i będziesz gdzieś/kiedyś miała okazję do wizyty w sklepach z audio, i Będzie Pani Zadowolona icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom kupowanie sprzętu z polecenia z netu jest bardzo sensowne .Syn tak ostatnio kupił wieżę Lg ,bo wszyscy o niej dobrze pisali i moim zdaniem jak za tą kasę to rewelacja. A ja teraz myślę o nawigacji samochodowej i już wiem z forum komputerowego jaka jest tania i dobra.Droga i bardzo dobra raczej mnie nie interesuje .A więc czekamy na kolejne pytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witajcie po pewnej przerwie spowodowanej wykorzystywaniem przeze mnie zaległego urlopu i ulotnieniem się poza net, co było zresztą bardzo dobrym pom\ysłem icon_smile.gif)
Ano, ja na razie z tym wszystkim jestem w proszku. Standów jeszcze nie mam, bo trwa remont w moim pokoju i aktualnie nawet niebardzo mam gdzie spać, a co tu mówić o rozstawianiu sprzętu icon_smile.gif) No, ale wszystko zmierza do pozytywnego zakończenia. Z tymi standami to mam tylko jeszcze taki problem, że widzę, że poza tym, żeby były dobre muszę jeszcze szukać takich, które byłyby... najmniej brzydkie icon_smile.gif) Niektóre faktycznie paskudne są.
Roro
Tata spoko, uznał, że ma upartą córkę, która zawsze postawi na swoim i choć ucho ma drewniane, to kiedyś przyszedł do mnie, przystanął, posłuchał sobie czegoś, co akurat sobie płynęło z głośników i stwierdził, że ładnie brzmi icon_smile.gif) Mnie się za to zaczęła pewna tendencja do głośnego słuchania, czego nigdy dotąd nie miałam, domownicy niezawsze są zachwyceni, ale dają radę. Kabla głośnikowego też jeszcze nie kupiłam, bo na razie sprzęt stoi ukryty i czeka na rozstawienie, a nas czeka jeszcze malowanie, skręcanie mebli, które nawet jeszcze nie przyszły itd.
Napisałeś coś takiego:
Cytat

zamiast 2 żył będą 4, jak go rozdzielisz powinien wyjść rozsądniej finansowo.


Przyznaję, że nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi żyłami i z tym rozdzieleniem. Spędziłam wczoraj ok. 11 godzin w pociągu i nie zdążyłam odespać więc może coś kumanie mam słabe, ale jestem ciekawa o co chodzi, bo zakup tego kabla właśnie jeszcze przede mną.
A co do odsłuchów to tak, wybiorę się kiedyś do Wawy, tam zawsze mam jakąś metę i pobiegam trochę po salonach audio, bo ciekawość mnie wprost zżera icon_smile.gif). Ciągle się tylko zastanawiam nad przewrotnością ludzkiej natury, że na audio wzięło mnie teraz, kiedy wróciłam do rodzinnego miasta, a przez 5 lat studiowania w stolicy ani razu nie byłam w żadnym takim salonie icon_smile.gif)
Pozdrowionka serdeczne dla was wszystkich icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...