Skocz do zawartości

Zestaw Audio pod TV


Bliss

Recommended Posts

Witam.
Szukam jakiegoś zestawu audio do TV Panasonic L50ET60.

Głównie zależy mi na fajnym efekcie/brzmieniu podczas oglądania filmów (czasami muzyczka, fajnie gdyby był ładny pełny bass).
Pokój ma jakieś 5mx4,5m
Zestaw może być używany.
Kwota w przedziale 1000-1300zł.
Głośniki mają wspólpracować z Xboxem 360/Tv/Dekoderem Nbox

Telewizor słuzy mi jako bezprzewodowy odtwarzacz filmów. Także muszą być chyba jakoś wpięte bezpośrednio pod tv? Obecnie korzystam z wyjścia słuchawkowego, ale podejrzewam, że to nie jest rozwiązanie gwarantujące wysoką jakość dźwięku...

TV ma takie złącza:
Złącza:

Wejście sygnału wideo Component współdzielone z Composite Jedno gniazdo typu RCA (dolne)
Złącze CI (Common Interface) 1
Złącze Scart 1 (spód)
USB tak (ver.2.0)
Karta pamięci SD tak (SDXC)
Port sieci LAN 1 (spód)
Cyfrowe wyjście audio (optyczne) 1 (z boku)
Gniazdo słuchawkowe 1 (z boku)
Złącze serwisowe ?
Tuner
Tuner PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L', DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])
Podwójny tuner ?
Odbiór telegazety 1000P
HDMI
Wejście HDMI 3 (3 z boku)
Wspierane funkcje Kanał zwrotny audio (Wejście 2)

Da się jakoś inaczej podłączyć zewnętrzne głośniki niż przez wyjście słuchawkowe ?

Mam jeszcze taki odtwarzacz DVD który można ewentualnie wykorzystać :
http://www.samsung.com/pl/support/mo.....;/XEO-techspecs
Kupiony X lat temu, przeleżał nieużywany...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Głośniki mają wspólpracować z Xboxem 360/Tv/Dekoderem Nbox


Głośniki powinny i muszą współpracować ze wzmacniaczem/amplitunerem icon_biggrin.gif Nic o tym nie piszesz icon_rolleyes.gif
W tym budżecie to jakieś kino domowe "all in one" np. 2.1
Ewentualnie duży amplituner kina domowego i jakieś bardzo taniutkie kolumny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Głośniki mają wspólpracować z Xboxem 360/Tv/Dekoderem Nbox


Głośniki powinny i muszą współpracować ze wzmacniaczem/amplitunerem icon_biggrin.gif Nic o tym nie piszesz icon_rolleyes.gif
W tym budżecie to jakieś kino domowe "all in one" np. 2.1
Ewentualnie duży amplituner kina domowego i jakieś bardzo taniutkie kolumny .


Tak wiem o tym oczywiście.
Chodzi mi o cały zestaw kolumny/głośniki + jakiś wzmacniacz.

Chciałbym się zmieścić w kwocie ~1300zł. Jeśli warto to nieco więcej.

Co powiecie o tym :
http://allegro.pl/zestaw-5-0-eltax-liberty...4211089968.html
http://allegro.pl/zestaw-gl-kina-dom-5-1-w...4217919157.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podłączam sie pod ten temat ponieważ mam taki sam problem z tą kóżnicą że mam
Ampituner Yamaha HTR-6030 i zastanawiam się co do niego dokupić by zbudowac kino na używkach.(będę słuchał muzyki i oglądał filmy)
Znalazłem coś takiego, czy watrte kupienia i czy spasują do siebie?
Czy te głośniki zagrają ?

Głosniki kina domowego 5.0

Jamo S-426 HCS3 za 700zł. RTV EURO AGD Ceneo 699zł
Ferguson EX 650 za ?
Prism Audio Onyx 100 529zł.
TAGA HARMONY TAV-306 nowe ceneo 749zł uszkodzone Allegro za 499zł.
KODA AV-707v.4 allegro za 599zł lub 477zł.(uszkodzona obudowa, powystawowe) najtaniej 429zł (po naprawie, wymiana głośników)
Jamo S 426 HCS 3 Black Ash allegro 630zł. 699Zł Cenneo
Może coś od was do 800zł. moga jak najbardziej byc używki z tym że żona uparła się na czarny kolor icon_smile.gif
Chodzi mi o to żeby grało to dobrze wiem że za te pieniądze cudów niema.
Zapomniałbym dodać informacjeo wielkości pokoju 6,5 x 3,9 x 2.45 z drewnianym sufitem.

Pozdrawiam i liczę na dobre rady bo naczytałem sie tu trochę i fachowców tu nie brakuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliss musisz się jeszcze porozglądać za amplitunerem KD, może używanym ale koniecznie w miare świeżym, tak aby miał cyfrowe wejście optyczne- dla tego wszystkiego co będziesz oglądał w tv, bo to ułatwia połączenie . Lub dołożyć 100 zł i kupic nowego PIONEER VSX-322 http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/...322-K/page.html . Te wafelki mają fajne dipolowe monitory efektowe.

lukka16
Faktycznie wybór wśród przedstawionych to spory kompromis, na szczęście większość z nich np. jamo 426, prism onyx, taga 603 ( choć częściej większe 606) dostępne są nawet w sklepach typu euroagd , elektomarketach, można posłuchać i wybrać mniejsze zło - bardziej wpadające w ucho, przyjemniejsze, lub nawet lepiej wykonane.
Ja wybierałbym między jamo426 ( nie za sam dźwięk, tylko za całokształt), a kodą 707 ( większa skala dźwięku) ewentualnie tagą ale większym modelem 606 ( jak za ich cenę 990zł grają dobrze )
Wiem że finanse to delikatny temat, ale jak nie kupujesz głośników na "pół roku" to lepiej dołożyć te 300zł i nie mieć potem wyrzutów że co by było gdyby.
Dobrze też zaczaić się na allegro, tablicy bo bywają dobre okazje.
Na uszkodzone, czasem nie ma co się łasić, kupisz zestaw za 450zł, a jeden głośnik może kosztować np. 150zł ( mimo ze całość była taniutka)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bliss musisz się jeszcze porozglądać za amplitunerem KD, może używanym ale koniecznie w miare świeżym, tak aby miał cyfrowe wejście optyczne- dla tego wszystkiego co będziesz oglądał w tv, bo to ułatwia połączenie . Lub dołożyć 100 zł i kupic nowego PIONEER VSX-322 http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/...322-K/page.html . Te wafelki mają fajne dipolowe monitory efektowe.


Spodobały mi się Jamo s606 i wydaje mi się, ze warto do nich dołożyć.
Jaki wzmacniacz do nich polecacie? Takie minimum, żeby to sensownie grało. Obiło mi się o uszy, że wzmacniacze mają lepsze parametry niż amplitunery.
Czy może konieczny jest amplituner żeby puścić dźwięk z tv na głośniki ?

Jak się mają Tagi 606 do Jamo 606 ? Warto dokładać do jamo ?
Kolumny głównie pod oglądanie filmów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno pytanie w tym temacie.
Czy jest opcja podwieszenia kolumn przednich na wysokości TV na ścianie lub suficie.(nie pogorszy to dotkliwie wrażeń słuchowych)
Bo w tak umiejscowionym TV i półce pod nim mam zbyt mało miejsca na postawienie kolumn na ziemi,
max 36cm 2x18cm (będą narażone na udeżenia podczas otwierania drzwi) a tak wąskich jest mało i chyba gorzej grają.
Postawienie ich koło pólki RTV też chyba mija się z celem bo rozstaw kolumn byłby ok. 1m.
Dodam dwie fotki salonu gdzie maja stać (po prawej i lewej stronie otwierają sie drzwi do salonu oraz obok TV po prawej także icon_eek.gif
Troche dużo tych drzwi ale ile drzwi tyle dróg ucieczki icon_biggrin.gif
drzwi zamknięte
Drzwi zamknięte
drzwi otwarte
Drzwi otwarte
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wieszamy. Kolumny podłogowe mają taka nazwę nie bez przyczyny. Zresztą kolumn typu monitor, tez nie wieszamy, to nie obraz, stoją wtedy na stendach, komodzie, jakimś wysięgniku. Najwyżej kolumny tylne efektowe wieszamy.
Nawet jakbyś kupił podłogowe za kilka tysięcy i je wieszał na ścianach to by była kiszka, a nie muzyka i wrażenia odsłuchowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, faktycznie nie masz lekko z tym ustawieniem u siebie w salonie. A jakaś możliwość lokalizacji całego systemu w innym miejscu ? Wiem że to nie jest łatwe, ale może jakaś alternatywa istnieje, bo tutaj będziesz miał bardzo ciasno.
Niewiele miejsca żeby upchnąć to wszystko na raz. A do tego dochodzi kwestia akustyczna. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość ustawić wszystko książkowo, ale tutaj faktycznie przydałoby się więcej miejsca.
No w najgorszym wypadku, tak jak piszesz pozostaje wyciąganie kolumn na salon na czas odsłuchu. Trzeba sobie radzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo s606 to taka bardziej kinówka, sporo miękkiego basu, niezbyt precyzyjnego ( boczny głośnik) i ładny wygląd, tylko czy o to chodzi w muzyce ? Tonsil wydaje się być lepszym wyborem, choć modelu premium nie znam, to modele maestro II i fiesta grały dobrze, bez porównania lepiej niż jamo .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliss jeśli możesz kupić sprzęt używany, to zrób to. Dostaniesz dużo wyższą jakość dźwięku. Proponuję zakup amplitunera do kina + dwóch głośników na początek. Jeśli będzie brakowało Ci efektów "surround" to dokupisz sobie później dwa małe głośniki na tył i będziesz miał bardzo dobry sprzęt za niewielkie pieniądze.

Przykładowo:
H/K AVR430 (naprawdę warty uwagi) / Denon AVR2805
+
DALI 505 / JBL XL1000 / Infinity Reference 81 mk II
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bliss jeśli możesz kupić sprzęt używany, to zrób to. Dostaniesz dużo wyższą jakość dźwięku. Proponuję zakup amplitunera do kina + dwóch głośników na początek. Jeśli będzie brakowało Ci efektów "surround" to dokupisz sobie później dwa małe głośniki na tył i będziesz miał bardzo dobry sprzęt za niewielkie pieniądze.

Przykładowo:
H/K AVR430 (naprawdę warty uwagi) / Denon AVR2805
+
DALI 505 / JBL XL1000 / Infinity Reference 81 mk II


Dzięki za propozycje.
Otóż właśnie znalazłem używane te :
http://allegro.pl/tonsil-premium-front-i4222313845.html
Tonsil premium, wyglądają ładnie. Są jakoś z 2007/8roku.
Czy może lepsze będą któreś z Twoich ?

Podkreślam, że szukam zestawu który stworzy coś w stylu kina domowego.
Tak więc 85%film tv/15%muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jbl dziury nie mają, tylko maskownica icon_smile.gif bo tak wyglądają dobrze, membrany i zawieszenie całe, front też. Do kina domowego bardzo dobre, z dobrym szybkim basem .
Materiał można sobie samemu w wolnej chwili wymienić na nowy, niespłowiały koszt z klejem ok. 30 zł


Jestem zmieszany bo każdy mówi co innego.
Jedni chwalą JBL drudzy mówią, że tylko dudnią.

Masz może jeszcze jakiś pomysł?
Mogą być droższe, wole dołożyć i nie żałować.
Wygląd też jest dość ważny, w końcu to takie serce pokoju. icon_razz.gif

Te dali 505 wyglądają nawet wporządku. Warto się nimi zainteresować pod moje potrzeby ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chwalę JBLa ( mimo że miałem i byłem długi czas zadowolony ) tylko piszę, że nie powinno się skreślać z tego powodu o ktõrym napisałeś ( to jak odrzucenie zadbanego starszego auta, bo ma pękniętą szybę, czy kapsel ).
Co do dudnienia kolumn, to ta marka, zresztą kilka innych też, jak wpadała w ręce młodych miłośników muzyki podpinana i była pod różny sprzęt, korektory pasma (equalizery), we wzmacniaczach odkręcany był bas na maksa i wciśnięty loudness, puszczana piosenka bass i love u i mało która kolumna takie poczynania przyjmowała bez negatywnego wpływu na poprawny dźwięk.
Oczywiście są różne gusta, muzyczne i estetyczne, więc nie szafuje słowem lepszy, gorszy, ładniejszy, brzydszy. Dobrze by było jak byś mógł posłuchać jeśli nie konkretnego modelu, ale nawet w sklepie danej marki jako takiej .
Kupiony w ciemno wzmacniacz można "zazwyczaj zaakceptować", kupowanie w ciemno kolumn bez ich posłuchania, lub rozeznania w typie brzmienia, jest ryzykowne - grają bardzo różnym dźwiękiem .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DALI mogą być za małe (bas będzie do kina za słaby). JBLe dla Ciebie się nadają, to że mają dużo basu w tym przypadku to akurat plus. Jak będziesz za dużo czytał, to będziesz wiedział jeszcze mniej (taka branża), tylko odsłuch może Ci pomóc w bardziej świadomym wyborze.

Zdecyduj się z tym budżetem, bo 1000, a 2000 to ogromna różnica i nie jest tak, że dopłacisz do głośników, bo może warto wziąć inny amplituner itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DALI mogą być za małe (bas będzie do kina za słaby). JBLe dla Ciebie się nadają, to że mają dużo basu w tym przypadku to akurat plus. Jak będziesz za dużo czytał, to będziesz wiedział jeszcze mniej (taka branża), tylko odsłuch może Ci pomóc w bardziej świadomym wyborze.

Zdecyduj się z tym budżetem, bo 1000, a 2000 to ogromna różnica i nie jest tak, że dopłacisz do głośników, bo może warto wziąć inny amplituner itd.


Kolumny gdzieś tak do ~1k zł.
Budżet mogę trochę nagiąć jeśli faktycznie warto. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...