Skocz do zawartości

Zestaw Audio pod TV


Bliss

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Proson to jakiś dawny sonab ( też nic to nie mówi ) generalnie mimo że europejska firma to raczej skromnie w wykonaniu i brzmieniu. Chyba lepiej coś mnie egzotycznego miałeś już na oku tonsil premium, maestro, jble i dali .lepiej skupić się na bardziej sprawdzonych modelach, chyba że masz możliwość posłuchać takich egzotycznych wynalazków, aby nie umoczyć kasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, choć chyba nie tylko, bo wątek z nimi już bywał na forum, jbl e80 brzmią nieco przyjemniej niż model es80. Oczywiście nie jest tak że grają zupełnie inaczej, ale jednak. ES80 może wyglądają trochę ciekawiej i nowocześniej, bo są nowsze, ale to kwestia gustu . W każdym razie zastosowanie w es80 dwu głośników wysoko-tonowych nie przyniosło super efektu. Te es80 z linku mają dobrą cenę i świeże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy amplituner kina domowego ma wejścia optyczne ale jego zakup ma sens jeśli planujesz rozbudowę do systemu do 5.1. Jeśli nie, to wybór amplitunerów stereo ( lepsza jakość muzyki w porównaniu z kd) z wejściem optycznym jest nieduży najtańszy to onkyo TX 8020 lub kenwood RA5000 za tysiaka i harman hk 3490 za 1600.
Raczej nie yamaha bo może być sucho i ostro w górze pasma .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjęcie decyzji amplituner kina domowego, czy sprzęt stereo jest bardzo ważne ... Kupując amp. kina domowego to gorsza jakość w muzyce, dość skomplikowana i nieintuicyjna obsługa, a na plus sporo wejść ( jeśli w miarę nowy ) , jakieś bajery efektowe( tryby dźwięku).

Z używanych mała szansa że trafisz amp. stereo z wejściem optycznym ( może jakiegoś harmana )
Natomiast wpisując na allegro "amplitunery kina domowego " możesz dodatkowo wybrać opcje szukaj z twojego miasta/regionu, wtedy będziesz miał możliwość zaoszczędzenia na wysyłce i co ważne obejrzenia cuda przed kupnem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że biorę głównie do oglądania filmów to może lepiej pod 5.1 ?

Często odtwarzam filmy bezprzewodowo telewizorem (sieć dlna), więc dźwięki z TV muszą iść na głośniki. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[
Nie znam się, więc obejrzenie niewiele mi pomoże. icon_mrgreen.gif


To jak będziesz włączał i obsługiwał ? icon_wink.gif Tak będąc na miejscu sprzedawca zaprezentuje że sprzęt się włącza , kanały grają równo, pilot działa, wyświetlacz świeci, radio gra itd.
Nie jestem mechanikiem, ale jak jadę jakimś autem to słyszę i czuje że coś niedomaga.
Moc amplitunerów kina domowego jest często wydumana np. 5x120W w praktyce jest mniej ( w odróżnieniu od sprzętu stereo ), jak się trafi pioneer, onkyo, harman mocny to bierz, teroretycznie lepszy jest 5x120W niż 5x60W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne oczywiste sprawy oczywiście mógłbym sprawdzić. Tylko, że w ten sposób będzie znacznie mniejszy wybór.

Te Es80 są pod 8ohm? Więc taki muszę też szukać amplituner jak się domyślam ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teroretycznie lepszy jest 5x120W niż 5x60W.


To akurat zbyt duże uproszczenia, bo na przykład Harman Kardon podaje raczej rzeczywiste moce, więc na papierze wygląda dużo gorzej niż japońska konkurencja, a w praktyce są bardzo zbliżone. Częściej własnie w Harmanie można dostać lepsze zasilanie w danym przedziale cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te Es80 są pod 8ohm? Więc taki muszę też szukać amplituner jak się domyślam ?


Jeśli kolumny są 8ohm to idealne rozwiązanie dla każdego amplitunera, bo nie jest obciążony tak bardzo jakby to było z kolumnami np. 4 ohm.
Spora grupa amplitunerów ma widełki tolerancji dla kolumn między 4 a 16 ohm, więc takie 8ohm czy 6 ohm to złoty środek .
Kiedyś miałem podobnego amp serii vsx 4xx , ale widzę że wraz z wprowadzeniem mikrofonu akustycznego Mcaac i dodaniem usb (brawo), zabrali 3/4 wejść i porządne zaciski głośnikowe ( oszczędności ). W sumie to dobrze może łatwiejsza obsługa...nie musisz się domyślać co pod jakim wejściem icon_biggrin.gif dawniej były np po 4 na cd , 4 dvd itd łącznie z 30 jak nie lepiej ( po co?)
Gra solidnie i mocno ( lepiej niż tanie yamahy kd ) i ma parę przydatnych funkcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co powiecie o tym :
http://www.audiopioneer.pl/pioneer-vsx-423...ltra-hd-4k.html
Generalnie chciałbym wydać jak najmniej.
Miałem złożyć sobie coś za tysiąc zł a skończe na 2tyś. icon_mrgreen.gif


Nie, nie, nie ten Pioneer nawet nie startuje do H/K, o którym była mowa wcześniej (nie wspominając o DSP-A1 Yamahy). Sam stwierdziłeś, że możesz dołożyć, jak nie możesz to znajdź tańsze kolumny, a nie gorszy amplituner...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie 1600? Skąd ta cena? W ogóle czytasz co się do Ciebie pisze?


Sorki myślałem, że mówisz o tym : http://www.ceneo.pl/1460664

Natomiast jeśli chodzi o tego:
http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon...4207689675.html
Jesli jest taki dobry to oczywiście, zmieszczę się w budżecie.

Zastanwiam się, czy nie przydałyby mi się wyjścia hdmi.

Jesli wszystki urządzenia podłącze pod hdmi w tv, to chyba nie potrzebuje? Czy na jakiej zasadzie to działa. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...