Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu do domu.


Marcinos

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy, przymierzam się do zakupu jakiegoś fajnego sprzętu audio do pokoju. Póki co mam wieżę Sony MHC-RG30 i podpięte do niej zestawowe dwa głośniki. Posiadam dodatkowo cztery podobne głośniki (jedna para Panasonic, drugiej firmy nie pamiętam). Myślałem o zakupie amplitunera, jakiegoś taniego przedwzmacniacza i podłączeniu tych czterech/sześciu głośników do amplitunera,a następnie do pc. Zastanawiam się nad tymi dwoma:
http://allegro.pl/pioneer-sx-339-wysoka-ja...4191297737.html
http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-7430-i4208335313.html
Który Waszym zdaniem jest lepszy?Co należałoby zmienić/dokupić? Budżet na amplituner + przedwzmacniacz to gdzieś ponad 400zł. Zależy mi na dosyć dobrym odsłuchu, najczęściej słucham rapu.
Średnio znam się na sprzętach audio itd,a komplet amplituner + przedwzmacniacz + głośniki widziałem u znajomego.
Z góry dzięki za pomoc, bardzo mi na tym zależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem o zakupie amplitunera, jakiegoś taniego przedwzmacniacza i podłączeniu tych czterech/sześciu głośników do amplitunera,a następnie do pc. Zależy mi na dosyć dobrym odsłuchu,


icon_eek.gif Jak zależy Ci na np. wygodzie chodzenia, czy szybkości biegania to zakładasz cztery pary butów, jak chcesz mieć lepszy odbiór podłączasz drugi telewizor, czy trzecie wideo ?
Pięć, sześć głośników to tylko kino domowe i pod warunkiem że masz film ze ścieżką dźwiękową w tylu kanałach, muzyka jest zazwyczaj w dwu i dwie kolumny są optymalne .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

Cytat

Myślałem o zakupie amplitunera, jakiegoś taniego przedwzmacniacza i podłączeniu tych czterech/sześciu głośników do amplitunera,a następnie do pc. Zależy mi na dosyć dobrym odsłuchu,


icon_eek.gif Jak zależy Ci na np. wygodzie chodzenia, czy szybkości biegania to zakładasz cztery pary butów, jak chcesz mieć lepszy odbiór podłączasz drugi telewizor, czy trzecie wideo ?
Pięć, sześć głośników to tylko kino domowe i pod warunkiem że masz film ze ścieżką dźwiękową w tylu kanałach, muzyka jest zazwyczaj w dwu i dwie kolumny są optymalne .


Chciałeś się przede mną popisać czy co? Bo nie rozumiem.
Posiadam w domu sześć głośników, dlatego chciałem je podłączyć pod amplituner,. Poza tym u w/w znajomego wszystkie cztery dobrze grały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci pomóc, bo o to prosiłeś, bo to forum gdzie oferujemy porady w bardziej złożonych problemach niż Twój i nikt się nie popisuje. Szkoda że tego nie rozumiesz i rady innych odbierasz w taki sposób.
Jeśli kolega ma cztery głośniki, droga wolna , bądź "lepszy" i podepnij sześć głośników .
Liczyłeś na poradę, czy tylko na przyklaśnięcie i hura dla Twojego pomysłu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posłuchaj, podłączanie sześciu głośników pod wzmacniacz/amplituner stereo, to kompletna pomyłka. Tak się nie robi. Nawet nie powinieneś podłączać 2 par kolumn, tylko jedną. To że to gra to ok. Tylko, że marnie i wprowadza totalny bałagan w scenie stereo.
Jeżeli chcesz podłączyć kilka głośników, powinieneś szukać kina domowego. Jednak rozumiem, że Ty chcesz słuchać muzyki, a nie oglądać filmy.

Tak więc najlepiej będzie, jak kupisz wzmacniacz stereo i dwie kolumny. Może uda Ci się sprzedać, te które masz obecnie i zgromadzić trochę więcej funduszy na zakup sprzętu.
Napisz co masz obecnie i pomyślimy. Ostatecznie możemy poszukać jakiegoś niedrogiego wzmacniacza i kolumn w Twoim budżecie, ale najlepiej byłoby dołożyć trochę kasy i kupić coś lepszego w miarę możliwości.
Przemyśl temat i daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz pomocy, to posłuchaj rad bardziej doświadczonych kolegów.
Nikt tu się nie popisuje, a sugestywne przykłady mają Ci unaocznić jaki błąd chcesz popełnić.
Stereo, to wzmacniacz (na ogół lepszy niż amplituner) i dwie kolumny. Oraz oczywiście dobre źródło dźwięku.
Sprzedaj trzy pary pewnie niskiej jakości kolumn i kup za to parę dobrych. Będziesz miał dość dobry a może jeszcze lepszy odsłuch.
Amplituner i przedwzmacniacz za 400zł, to niestety obietnica bardzo niskiej jakości, nawet w sprzęcie używanym. Natomiast wzmacniacz stereo w tym budżecie potrafi zagrać już na dość wysokim poziomie.
Teraz wszystko zależy od Ciebie. Jeśli chcesz skorzystać z wiedzy forumowiczów, którzy często od wielu lat interesują się tematem i słyszeli wiele różnych zestawień, możesz skompletować naprawdę dobrze grający system za stosunkowo niewielkie pieniądze.
A jeśli chcesz forsować swoje teorie o wielu kolumnach podłączonych do amplitunera i ich rzekomo dobrym graniu, to wolno Ci w to wierzyć. Ale poparcia tych teorii szukaj raczej nie tu, lecz u swoich znajomych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...