Skocz do zawartości

Problem z połączeniem Gramofonu do Amplitunera !


LosT

Recommended Posts

Witam serdecznie, otóż dziś doszedł do mnie mój nowy gramofon i od razu mam problem natury technicznej.

Otóż mam amplituner Piooner VSX 923k i mój gramofon który teraz mam to audio - technica 120lp - usb.

Miał ktoś styczność z tym?
Jak mogę podłączyć ten gramofon pod amplituner?

Jakie ważne informacje powinienem wam udzielić aby otrzymać pomoc?

Cinche czerwona i biała i podpinam czy to pod ZONE 2 OUT czy IN DVR i gdy na amplitunerze tam wchodzę to niestety nie idzie a wszystko podłączone i muzyka z gramofonu idzie.


// Edit.

Mój geniusz pozwolił mi to podpiąć haha icon_biggrin.gif

Moje pytanie, czy jest możliwość aby sprawić iż to idzie głośniej ?
Ponieważ mam na pełnej mocy i przy ps3 czy dekoderze choćby nie idzie wytrzymać a tutaj można siedzieć, co prawda jest głośnie ale nie aż tak bardzo.
Co może być tego przyzyną? Bo nie wierzę, że optyczny czy hdmi aż tak wiele by dawały przewagi nad cinche?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem już na to lecz akurat z tyłu mam takie coś co przełącza mi miedzy tym wejściem co wspominasz na dowolne inne wejście, także tym podpiąłem sobie pod CD na strefie 3 i mi działa wszystko jak należy icon_smile.gif

Tylko problem z tym, że idzie to stosunkowo cicho do możliwości pioneera które choćby prezentuje przy konsoli nie stworzonej jako centrum multimedialne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko problem z tym, że idzie to stosunkowo cicho do możliwości pioneera które choćby prezentuje przy konsoli nie stworzonej jako centrum multimedialne.


Dlatego napisałem w poprzednim poście, że gramofon podpina się pod specjalne wejście o nazwie PHONO lub MM z racji innego napięcia na wyjściach z gramofonu niż np. z CD czy decka )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

LosT Twój amplituner nie ma wejścia Phono. Musisz dokupić sobie zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. Podpiąć do niego gramofon, a potem sygnał z niego poprowadzić do jakiegokolwiek wejścia audio w amplitunerze. Będzie działać na 100%.
Przykładowo, coś takiego :
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofon...4212001242.html
[ Przedwzmacniacz gramofonowy Monacor SPR-6 ]

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie jeszcze nurtuje to odtwarzacz BD do tego pioneera do kwoty ok. 1000zł .

Z tego co widywałem są kolumny jamo s603 + Pioneer BD160 w pakiecie z moim własnie VSX`em, natomiast w innym temacie przerabiałem już rozmowy na temat Jamo że nie sa w ogólę opłacalne i racja, mimo ładnego wyglądu (miałem możliwość odsłuchu), nie są wiele lepsze niż moje 10`letnie KODY ! icon_smile.gif

A oprócz tego czy Pioneer na USB przyjmuje tylko Apple`owskie urządzenia, bo przy podpięciu mojego telefonu z androidem 4.1.2 czy tabletu z 4.2.2 czy teraz tego Gramofonu ciągle widniał napis "Connectings" lub "No Device" .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie są dwa bluraye pioneera w tej kwocie, dobry bluray pioneer bdp-160 za ok 500zł wyjścia audio chinch , hdmi i optyk i model bdp-450 za 950zł, ale nie ma wyjść analogowych ,mimo świetnego toru audio, są "tylko" 2 hdmi i optyk .
Słuchałem 160 i gra zadziwiająco bardzo dobrze w audio (filmy, w tym 3D też, a wszelkie koreańczyki nie mają z nim absolutnie porównania). Co nie zawsze oczywiste, szybko wczytuje płytę i jest bezgłośny, jak ktoś ma słabsze płyty w mp3, ale normalne też, jest system poprawy jakości dźwięku sound retriver. Z inf od sprzedawcy to usb nie czyta od razu z pendriva ( trzeba by włączyć np podgląd tv i wybrać katalog z muzyką ) no ale w sumie to można traktować jako dodatek, Ty masz usb z pełna funkcjonalnością w amplitunerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dopłacaniem to jestem ostrożny, przecież są osoby które dopłacą i 1450zł, aby jakiś niuans poprawić. Niemnej bdp 160 to solidna technika, warta tych pieniæżkõw, muzykę i filmy odtwarza super, natomiast odczytu z usb nie spradzałem, bo mnie nie ciekawił, tak samo czy ma cdtext, będziesz w sklepie to sprawdź tą funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...