Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuję głośników 2.0/2.1 do 600 zł. Obecnie posiadam stary zestaw Creative'a 5.1 5300 i kartę Xonar Essence ST. Niestety ale głośniki nie są dobre do tej karty i nie udało mi się rozmieścić wszystkich głośniczów w systemie 5.1
Mógłbym zrobić 5.1 ale jak dobrze się domyślam to 2.1 lepszej jakości będą lepsze niż takie słabe Creativy 5.1? Nie wiem co wybrać: system 5.1 czy lepszą jakość w 2.0/2.1




Teraz może napiszę o tym w jakim celu mają być używane te głośniki. Przede wszystkim filmy (nie jestem jakimś kinomaniakiem), gry (tutaj bardzo ważne) i muzyka mieszana - zazwyczaj pop, rap i muzyka elektroniczna.


Teraz zanim zdecyduję się na kupno nowych głośników chciałbym przedstawić jak mniej więcej stałyby głośniki w moim pokoju:


http://images64.fotosik.pl/953/6c4e0985ba16e7c4.jpg


Na niebiesko są zaznaczone głośniki a ich odległość od osoby siedzącej to 120 cm (lewy na parapecie obok komputera) i 70 cm (prawy obok monitora).

Na zielono zaznaczyłem firankę (nie wiem czy to ma wpływ na akustykę).



Trzy głośniki z zestawu 5.1 mam powieszone na ścianie (tylne też dałoby radę powiesić). Pytanie czy zestaw 2.1 w takim ustawieniu miałby rację bytu?


Patrzyłem na:

Microlaby 7C - są za duże
Microlaby 6C - wymiary są w porządku.


Lepszym wyborem byłyby głośniki mniejsze i które można powiesić np. Edifier S330D 2.1 Toslink Black lub Edifier C3 2.1. Wtedy mogę je powiesić i są przede mną nad monitorem i komputerem.



Proszę Was o jakiekolwiek wskazówki. Nie znam się na sprzęcie audio i chciałbym dokonać dobrego wyboru.

Sprzęt musi być nowy i z gwarancją - czyli z jakiegoś sklepu (najlepiej morele).

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...