Skocz do zawartości

Yamaha RX-V361+ dvd S661 problem z podłączeniem


Kabal

Recommended Posts

Witam,
z uwagi na to, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym wszystkich powitać.

Moje pytanie jest prawdopodobnie z gatunku banalnych, ale tracę już siły.
Mam zestaw jak w tytule, połączony ze sobą kablami chinch (gdyż dvd nie posiada wyjścia optical). Problem polega na tym, że gdy puszczam film w 5.1 to amplituner odtwarza stereo.
Naprowadźcie mnie gdzie mam szukać. Nie jestem specjalnie tępy i czytałem instrukcję, ale dźwięk jak był stereo tak jest...
Czy problemu szukać w ustawieniach dvd? Czy może jednak w ustawieniach amplitunera?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i tropy, będę je sprawdzał i podzielę się efektami:) Zawsze mi się wydawało, że tej klasy sprzęt (w sensie niskiej klasy) jest plug'n play:)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabal
Po podłączeniu DVD z amplitunerem kablem koaksjalnym (pojedyńczy kabelek cinch) ampli powinien automatycznie wykryć tryb wielokanałowy. Jeżeli nie to musisz poszukać w ustawieniach, czy nie jest wymuszony tryb stereo.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kabal
Po podłączeniu DVD z amplitunerem kablem koaksjalnym (pojedyńczy kabelek cinch) ampli powinien automatycznie wykryć tryb wielokanałowy. Jeżeli nie to musisz poszukać w ustawieniach, czy nie jest wymuszony tryb stereo.
Pozdrawiam


Nie miałem pod ręką kabla coaxialnego, ale idąc tym tropem podłączyłem kablem optycznym stary odtwarzacz, który takie wyjście posiada i ku mojej uciesze natychmiast amplituner wykrył dźwięk wielokanałowy:) dzięki za radę. Nie pozostaje mi nic innego jak kupić stosowny kabelek i cieszyć się dźwiękiem:) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...