Skocz do zawartości

Lenco L-83 dźwięk zwalnia i przyspiesza


Recommended Posts

Witam. To jest mój pierwszy post, więc mam nadzieję, że piszę go w odpowiednim dziale.

Kilka dni temu otrzymałem nowy gramofon Lenco L-83. Problem z nim jest taki, że przy odtwarzaniu płyt dźwięk spowalnia, a po chwili wraca na normalne obroty.
Proszę o pomoc w tej kwestii, ponieważ jestem nowy w temacie analogów, a dźwięk płynący z płyty vinylowej jest dla mnie nieporównywalnie lepszy od kompaktu. Szkoda by mi było, gdyby nowy sprzęt od razu był zepsuty.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że był kupiony na allegro i sprzedawca nie odpowiada na maile i telefony... obawiam się także, że po zareklamowaniu dostanę go w stanie jeszcze gorszym i koło się zamyka... a mimo, że mam go dopiero kilka dni, to się do niego bardzo przywiązałem, więc jeśli nie wymagałoby to wielkiego nakładu pracy i finansów, to z chęcią sam bym zrobił to, co potrzeba do jego poprawnej pracy...
Dlatego też jestem otwarty na sugestie dotyczące tego, co mogę zrobić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy to jedynie o nieuczciwości sprzedającego, wygląda na to , że wcisnął Ci towar z wadą ukrytą i dlatego Cię ignoruje. Ja bym mu nie darował, ale rób jak uważasz.
Co do samej usterki trudno powiedzieć, warto sprawdzić pasek. Chociaż nie sądzę, ze to jego wina. Myślę, że będzie cie czekała wizyta u elektronika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem pasek i jest on napięty, ale zarazem nie tak bardzo... do tego śliski, ale się trzyma na talerzu... inaczej może być jednak z samym kółkiem od silnika -.- Ehh... no nie dam za wygraną i będę się do niego próbował dodzwonić...
Problem w tym, że szukałem w Warszawie jakiegoś serwisu zajmującego się gramofonami i jak już coś znajdowałem to odsyłali mnie z kwitkiem...
Człowiek chce normalnie coś kupić i cieszyć się z tego, a zawsze musi być coś nie tak :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest śliski bo jest taki suchy icon_biggrin.gif Próbowałem go umyć, ale dało to jedynie mały efekt. Zastanawiałem się nawet nad tym czy nie zamówić nowego, ale to dodatkowe 40 zł bo ten jest jakiś niewymiarowy XD 55cm długości i 4-5mm wysokości XD Myślałem, że się ślizga, ale na talerzu siedzi twardo. Tylko ma jakiś malutki luz jak się go założy na mechanizm.
Czy to możliwe, że w nowym gramofonie może być popsuty mechanizm silnika?

Co chciałem dodać to to, że jednak dźwięk jest krystaliczny i pełny, a basy mega głębokie. Też się spodziewałem czegoś gorszego, ale powiem, że dźwięk wbił mnie w fotel, dlatego nie chcę się zbytnio z nim rozstawać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pasek jest ok, a to że ma trochę luzu nie przeszkadza. Co do oryginalności paska, ciężko cokolwiek powiedzieć. Kupując nowy gramofon, pasek w zestawie powinien być dedykowany pod taki model.
Nie wiem co z tymi gramofonami Lenco jest nie tak, ale mój znajomy kiedyś dostał w prezencie od dziewczyny taki gramofon. Nie pamietam modelu, ale wyglądał trochę jak zrobiony pod Technicsa. Cieszył się nim krótko, bo gramofon zaczął wariować właśnie na prędkości obrotów. Z tym że u niego zmieniał prędkość i raz odtwarzał za szybko, a raz za wolno. Podobna sytuacja.

Co do samego brzmienia to największy wpływ ma wkładka nie sam gramofon. Ale cieszę się, że zainteresowałem się winylami w obecnych czasach. Ja także słucham muzyki z czarnych płyt. Szkoda jedynie, że Twoja przygoda zaczęła się w taki sposób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca się odezwał, ale proponuje zamianę na taki sam model... obawiam się, że wszystkie te modele mają taką samą wadę i wymiana wyjdzie mi bokiem po kilku dniach...
Czy jest jakiś model gramofonu do 300zł, który możesz polecić? Chodzi o to, aby był nowy i półautomatyczny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak wygląda nowy gramofon za 300 zł.
Polecić mógłbym Ci coś z używanych w tym przedziale cenowym i to byłoby najsensowniejszym rozwiązaniem.
Ale jeżeli bardzo chcesz nowy, to zamiast Lenco wolałbym coś takiego :
http://allegro.pl/gramofon-dual-klasyczny-...4175450248.html
[ DUAL DT 210 ]
http://allegro.pl/gramofon-profesjonalny-h...4200559981.html
[ DUAL AUX USB DJ ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie ?
Napęd paskowy to taki, gdzie pasek przenosi moment obrotowy z silniczka na talerz gramofonu (co już miałeś okazję zobaczyć w swoim gramofonie). A bezpośredni to taki, gdzie silniczek jest zamontowany bezpośrednio pod talerzem, gdzie jego oś, stanowi też oś talerza gramofonu i moment obrotowy silniczka jest przekazywany bezpośrednio na talerz. Stąd napęd bezpośredni (DD Direct Drive) i napęd paskowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprzedawca zgodził się na oddanie pieniędzy, więc teraz mam do wyboru dwa gramofony. Który z nich wybrać (który będzie lepszy jakościowo)?
Osobiście skłaniam się w kierunku Omnitronica icon_biggrin.gif

1. Gramofon Omnitronic BD-1390 USB
http://www.megascena.pl/omnitronic/omnitro...html?from=ceneo
http://www.ledprofi.pl/gramofon-omnitronic-bd-1390-usb.html

2. Pioneer PL-990
http://www.audiopioneer.pl/pioneer-pl-990.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest automatyczny z napędem paskowym (Pioneer), a drugi to manual, też z napędem paskowym (Omnitronic). Pierwszy gramofon do odsłuchu, nie wyróżniający się niczym nadzwyczajnym w porównaniu do Twojego poprzedniego Lenco, a Omnitronic to jeden z wielu tani klon Technicsa 1200. Najczęściej kupowany przez początkujących DJ-ów, ze względu na niską cenę i podobieństwo do legendarnego Technicsa.

Widzę, że budżet podnosisz do ponad 500 zł. Szkoda, że się uparłeś na nowy gramofon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest przeciętną plastikową zabawką. I to jest prawda niestety. Zobacz ile waży, niewiele ponad dwie torby cukru. W porządnych gramofonach z prawdziwego zdarzenia to waga samego talerza.
Osobiście uważam taki zakup za źle zainwestowane pieniądze, ale to moje zdanie. Ty oczywiście możesz uważać inaczej i nie musisz się ze mną zgadzać. Niemniej, czuję się w obowiązku Cię o tym poinformować i nadal namawiać na gramofon z drugiej ręki.
Jeżeli jednak, jesteś ostatecznie zdecydowany na zakup nowego, to moje typy już podałem wcześniej.
Gdybyś przemyślał sprawę odnośnie używanego drapaka, mogę poszukać czegoś ciekawego, może się przekonasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić zupełnie inaczej icon_biggrin.gif
Ten gramofon niech jeszcze trochę mi posłuży (bo dźwięk mi w 200% odpowiada, a jedynie wymienię jutro pasek i podpytam w serwisie, gdyby jego wymiana nie pomogła) i uzbieram sobie jakąś większą sumkę na troszkę lepszy sprzęt... coś ok. 1000zł myślę będzie wystarczające icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...