Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gucio1916

Zmiana wzmacniacza

Witam,
Dzięki Waszej pomocy skompletowałem sprzęt, jednak po czasie brakuje mi jednej rzeczy - optyka w wzmiacniaczu.
W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o zaproponowanie jeśli to możliwe w cenie do 500 zł wzmacniacza, który dzwiękowo będzie na takim samym poziomie jak Grundig FineArts V3.
Na chwilę obecną mój sprzęt wygląda następująco - jeśli to ma znaczenie:
- FineArts V3
- FineArts T6
- CD Philips CD618
- Kolumny T+A TMR 100
- Interkonekt SommerCable i Nameless
- Kable głośnikowe Alphard DaVinci 4mm

Z góry dziękuje Wam za pomoc!

Starsze wzmacniacze na ogół nie mają takich wejść. Musiałbyś szukać raczej amplitunera do KD a to wiadomo jak gra.
Może topowe modele znanych firm sprzed kilkunastu lat zagrałyby na poziomie. Ale czy znajdziesz w tej cenie?
Nowe wzmacniacze mają owszem takie "udogodnienia", ale wydasz pewnie ze 3-4 razy więcej by uzyskać takie brzmienie jak z FA.
Napisz po co Ci takie wejście? Być może jest alternatywne rozwiązanie, takie jak zastosowanie jakiejś przejściówki czy DACa.

Mnie też czasem kusi wejście optyczne w amplitunerze, a w zasadzie to domowników, że wszystko co oglądamy w tv mogłoby być prościej doprowadzone optykiem do amplitunera , bez masy kabelków, a tak z dvd i z dekodera cyfry idą kable rca do wzmacniacza ( dla mnie ok).
Kup DACa około 130 zł i problem z głowy.
Amplitunery stereo z wejściem optycznym są, niestety drogawe, poniżej według mnie najpopularniejsze:

-Onkyo tx8020 ok 1100zł i druga opcja model onkyo tx 8050 z usb i radiem internetowym już 2000zł, swoją drogą ciekaw jestem czy brzmią tak samo , płaci się tylko za te " dwa cyfrowe bajery". Zna ktoś ?, bardzo fajne klasyczne wzornictwo, podobają mi się .

- Harman kardon hk 3490 1600zł i model hk3770 2200zł , jakoś mi nie odpowiada ich plastikowy "dizajn" i stwierdzenie z katalogów że to jest industrialne wzornictwo ( chyba prędzej bauhaus) do mnie nie przemawia, sorry mieszkam w Łodzi i sporo takowych industrialnych miejsc jest tutaj, ale gdzie błyszczący plastik i obłości w tym wszystkim icon_confused.gif

-Yammaha RN500 za 2000 zł wejścia optyczne i usb i radio internetowe, podejrzewam że gra podobnie to modeli standardowych modeli typu RS500 .

- Jest jeszcze Kenwood RA5000 za 1100 zł, ma nawet wejścia hdmi, ale niewidziałem cd, czy bluraya tej firmy( jeśli ktoś chciałby mieć komplet) . Amplituner mało popularny w stacjonarnych sklepach.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0