Skocz do zawartości

RCA, SPDIF własnoręcznej roboty


Recommended Posts

Hej Koledzy,

sądzicie, że dobrym pomysłem jest własnoręczne robienie kabli RCA, SPDIF itp ?

wpadł mi własnie do głowy ten pomysł podczas poszukiwań jakiegoś sensownego kabla SPDIF

zastosowałbym ten sam kabel który mam przy kolumnach

czy konstrukcja oryginalnie zarobionych RCA i SPDIF rózni się jakość od własnoręcznej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi jakiś czas temu chodziło po głowie kupno samego kabla, 4 wtyków i zrobienie chinchy samodzielnie. Oczywiście nie chodziło o oszczędność, bo koszt dość podobny, ale frajdę. Przy okazji chciałem dla eksperymentu, wyjąć "centralną żyłę" kabla rca i włożyć np. drucik posrebrzany(na allegro u jubilerów 7 zł metr).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś zrobić po swojemu to niech będzie inaczej niż w sklepie. Skoro kupisz, kabelek o takiej konstrukcji standardowej jak na foto,wyciągniesz rdzeń i wsuniesz posrebrzany drucik od jubilera za 7 zł oczywiście mniejszej średnicy, aby wszedł, będzie pewnie inaczej, niż zwykły ze sklepu. Z tego co czytałem ekran ponoć lutuje się do wtyku tylko z jednej strony, wtyczki wychodzącej z odtwarzacza CD, DVD.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ostatnio kupiłem używane kabelki Monstera. Pan od którego kupowałem kabelki, był bardzo miły i rozmowny, pogadaliśmy sobie. Opowiadał mi o swoich roszadach z kablami i między innymi wspomniał o swoim koledze, który pożyczał kable od niego, w poszukiwaniu idealnych dla swojego systemu. Ostatecznie postanowił jednak, zrobić kabelki osobiście. I tutaj właśnie okazało się, że zrobił to w właśnie w taki sposób, a w ogóle jest jubilerem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...