Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o kolumny


RobertJ

Recommended Posts

JBL Loft 50, JBL ES 80, Taga 606 se, Indiana Line Nota 550, roth oli ra3 - które wziąć do onkyo 525 jako fronty, żeby jako tako grały z muzyką rock, pop, elektronika, smooth jazz. Pokój ok. 20 m2, ale mają grać raczej cicho. Pytanie szybkie bo mam mało czasu na decyzję. O odsłuchach nie ma mowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś szczególnie wymagający. Za młodu podobały mi sietonsilowe zg40-c9, później jak większość mojego pokolenia słuchałem altusów, które wymieniłem na wharfedale diamond 7.3. I z.wszystkich byłem zadowolony. Ostatnio mam podpięte jamo 426 i nie jestem zadowolony. Lubię wyraźne basy i soprany, z lekko wycofaną średnicą. Jeśli brzmienie będzie ocieplone to tylko lepiej. Nie wiem co więcej mógłbym dodać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kosmos wybór icon_smile.gif lofty 50 to boczne basowe głośniki ( masz jak ustawić ? ), jbl es 80 grające trochę skrajami pasma, chłodno- dynamiczne kolumny , taga 606 trochę podróba tego amerykańskiego brzmienia, ale w gorszym wykonaniu, roth oli ra3 ( ?) roth opisywane jako grające dość dynamicznie, ale pewnie nie jak es 80, natomiast indiana lina nota 550 to raczej dla trochę wyrobionego słuchacza, bo graja bardzo równo i przyjemnie, ale nie porywają przypadkowych słuchaczy, a szkoda bo dobre i piękne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. O odsłuchach nie ma mowy.


Kurcze gratuluję odwagi, że kupujesz bez przymierzania.
Lekko ocieplone są noty 550 , basu jest niedużo twardo zaakcentowany, są muzykalne i nie męczą, tak jak mogą nieco jble zwłaszcza z twardą elektroniką.
Masz możliwość poczytać w testach http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1 o tych i innych kolumnach , może jeszcze mission mx solidny bas, choć góra nieco delikatna .
Naprawdę chcesz nowe kolumny za niemałe pieniądze, kupić w ciemno icon_eek.gif , czy może te są w sklepie, przed kupnem chociaż posłuchaj .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jbl mam w samochodzie i takie granie mi pasuje.


Czasem ciężko odnieść brzmienie z auta do mieszkania, bo specyfika akustyki auta i hałasów z silnika wymaga wciśnięcia loudnesu, to nic złego w aucie.
Co do wyboru...Może jednak odrzuciłbym noty 550 icon_sad.gif obyś nie rozczarował się małym basem i lofty 50 ze względu na ich kłopotliwe ustawienie - boczne głośniki basowe.
Roth może grać dość dynamicznie ( tak wskazują często sprzedawcy na forach ) ale ma małą efektywność - tzn zagra ciut ciszej niż jbl es 80, czy taga 606. Choć z drugiej strony jeśli piszesz że słuchasz raczej cicho i " dyskoteka" nie jest tu priorytetem, może wyjść poza oklepany schemat " tagi i jbl'a " i pochylić się nad roth - przy okazji są dość oryginalne wzorniczo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR525 to amplituner kina domowego, w muzyce nie pokaże pazurów, nie do tego został zaprojektowany. Dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii - weź to pod uwagę i wybierz takie kolumny frontowe, do których bez problemu dokupisz resztę. A skoro lubisz konturowe brzmienie - obawiam się, że przy tym amplitunerze subwoofer okaże się niezbędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

JBL Loft 50, JBL ES 80, Taga 606 se, Indiana Line Nota 550, roth oli ra3 - które wziąć do onkyo 525 jako fronty, żeby jako tako grały z muzyką rock, pop, elektronika, smooth jazz. Pokój ok. 20 m2, ale mają grać raczej cicho. Pytanie szybkie bo mam mało czasu na decyzję. O odsłuchach nie ma mowy.


JBL ale nowe Studio 280, po wygrzaniu wszystkiego pod dostatkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...