Skocz do zawartości

odtwarzacz cd do 1000 pl


frod

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,
jestem nowy zarówno tu jak i w świecie muzyki nieco lepszej niż dźwięk z laptopa icon_smile.gif
Niedawno stałem się posiadaczem yamahy rs 700 i kolumn tonsil maestro 180. Nie wnikając za bardzo czy wymienione połączenie to odpowiedni zestaw chciałbym dokupić cd do 1000 pln. Chętnie używany. Muzyka jakiej będę słuchał jest typu Queen, Nirvana, Archive, Kings of Leon, Robbie Williams, Raz dwa trzy, itp.
Lubie slyszec wyraźniejszy bas z dobrym wokalem.
Mam gorącą prośbę o sugestie co mogłoby pasować do zarówno do sprzętu jak i do muzyki.
Będę wdzięczny za każdą pomoc

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 1000zł wolałbym dołożyć jeszcze pieniądze ze sprzedaży kolumn i kupić lepsze a odtwarzacz jakiś niezbyt drogi, też używany.
Uzyskasz znacznie większe korzyści jeśli idzie o jakość dźwięku.
Chyba, że bardzo Ci się podoba to jak teraz gra Twój zestaw. I mam nadzieję, że kolumny dobrze dobrałeś do wielkości pokoju?
Możesz również skorzystać z propozycji Q21, jeśli wolisz nowy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za podpowiedzi,
pokoj mam 28 m2, wydaje mi sie ze dobor do wielkosci nie jest tragiczny(jest? icon_smile.gif ). Sprzet jest nowy i na razie nie chcialbym go zmieniac, trudno powiedziec czy jestem zadowolony - nie mam zrodla w tej chwili, muzka leci z tunera lub lapsa wiec ocenie jak to faktycznie gra jak doloze jakis CD. Rozumiem, ze przy takiej konfiguracji nie mam co szalec z CD bo i tak nie pogra? Uzywany KENWOOD DP-5090 lub NAD C542 bylby do tego ok?
Widzialem tez ogloszenie dot. Rega Planet 2000 w cenie bardzo zblizonej do mozliwej dla mnie ale nie wiem czy to ma sens przy reszcie sprzetu...

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odtwarzacz to zależy co chcesz osiągnąć, może coś skorygować w brzmieniu?
Jeśli nie chcesz wyostrzyć czy rozjaśnić brzmienia, a może nawet trochę złagodzić górę Kenwood będzie dobry. NAD czy Rega zagrają
ogólnie dość płynnie, bez wyostrzeń. A jak chcesz wyostrzyć, czy rozjaśnić brzmienie trzeba szukać czegoś innego.
Czy ma sens kupowanie dobrego odtwarzacza do tej konfiguracji, możesz sobie sam odpowiedzieć. Dobre źródło moim zdaniem da lepszy dźwięk, choć przyrost jakości nie będzie tak duży jak przy lepszych kolumnach.
Jeśli nie będziesz na razie wymieniał reszty systemu a możesz sobie pozwolić na taki wydatek kup dobry odtwarzacz. Gdybyś kiedyś jednak zdecydował się na wymianę innego elementu nie będzie odstawał jakościowo od lepszej reszty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bez odtwarzacza mogę w tej chwili ocenić jak naprawdę gra sprzęt:) Jak odtwarzam z laptopa(karta zintegrowana, pliki flac) to mam wrażenie, że dopiero przy większej głośnosci zaczynam slyszec coś wiecej ale nawet wtedy wydaje mi sie, że gra to jak zestaw troche wiekszych kolumn do laptopa. Malo jest basu, wysokie tony są zbyt ostre i ogolnie brzmi to troche plastikowo. Muzyka nie robi wrazenia. Poszukam w takim razie NADa lub Kenwooda, kable na tą chwilę to 1,5mm Bitnera - to pewnie też nie pomaga. Z uwagi na uniwersalność sprzętu zwróciłem uwagę na Yamahe CD-N500 tylko pytanie czy z perspektywy jakości dźwięku to ma sens.

A gdybym miał powiedzmy w perspektywie roku zmienić inne elementy to rozumiem, że pierwsze są kolumny ? Z odsłuchów podobaly mi się ELAC FS58.2 tylko że sa 2x drozsze niz Maestro. Może jakieś tańsze propozycje?icon_smile.gif Np. uzywane Dali 5005 blue cz Mission M74, myslałem też kiedyś o podstawkowych, może Paradigm Titan Monitor v5?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja powiem tak. Miałem Yamahę AS700. Co prawda miałem ten wzmacniacz krótko i w połączeniu z kolumnami, które nie dawały takiego efektu jakiego się spodziewałem. Ale to był dziwny okres, a kolumny pożyczone od znajomego. Wzmacniacz sprzedałem po jakimś czasie.
Z tego co zauważyłem, tutaj trzeba kolumn ciepło i miękko grających, aby trochę ten piec utemperować. Ja miałem to w połączeniu z B&W 602, więc też łatwo nie było. Z tym, że te kolumny w są całkiem niezłe. A Twoje Tonsil z tą Yamahą też prędzej dostaną zadyszki, niż zagrają jak trzeba.
Ten wzmacniacz jest fajny, z wykopem, dynamiczny, ale raczej z tych chłodniejszych. Więc jak dasz mu nieodpowiednie kolumny, to będziesz miał ,,żyletki,,.
Dlatego jak radzono Ci wcześniej, lepiej te pieniążki byłoby zainwestować jako dodatkowy nakład na kolumny. Możesz kupić używane w ładnym stanie jak nie chcesz mieć zniszczonych kloców, ale dostaniesz dużo wyższą klasę brzmienia. Wtedy zobaczysz jak może taki zestaw zagrać.
Gwarantuję Ci, że różnica będzie znaczna. Jak sam zauważyłeś, zestaw obecnie gra jak większe głośniki do komputera, z niedosytem niskich, a nadmiarem wysokich tonów. Zastanów się nad wymianą kolumn, bo zakup drogiego odtwarzacza nie zmieni brzmienia na tyle, żebyś był zadowolony.
Jak coś postanowisz, daj znać, może będziesz mógł podać budżet na kolumny (oczywiście jeżeli zdecydujesz się na ich wymianę) i poszukamy czegoś lepszego dla Twojej Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w programie który odtwarza muzykę w laptopie wszelkie korektory itp( jak jest niech będzie pasmo na zero, tak samo w jakimś programie karty typu ac3 realtek), podobnie loudness w yamasze też na zero. Wtedy posłuchaj różnych płyt.
Owszem yamaha jest ostra w górze, regulacja loudnesem potęguje to .
Ostatnio jeden forumowicz Suzana skompletował yamahe z missionami mx5 i jest pod wrażeniem. Popatrz za missionami starszymi 34, lub nowymi mx4, jest tam sporo dobrego basu, ciepła i dodatkowo góra pasma nie męczy w muzyce. Czasem sklep ze Skarżyska Kamiennej na allegro sprzedaje w promocji missiony mx4 po ok. 1600 para, normalna cena jest jak się domyślasz wyższa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie sprawdzilem a korektor byl włączony - teraz nie gra tak ostro ale za dźwięk zrobił się jakiś taki wycofany, tępy. Troche sie zgubiłem - albo faktycznie te kolumny to nie dźwięk jakiego oczekiwałem albo zaczynam po prostu marudzić. Nie sądzę, że mam jakiś wysublimowny gust czy słuch - tonsile kupiłem bo miały sporo dobrych opinii, może nia na portalach audio ale jednak:). Zaczynam się godzić z myślą, że poszukam za jakiś czas czegoś innego, tak do 2000 zl i pewnie idąc za Waszymi radami używanego, na razie jednak chciałbym wyciągnąć co się da z obecnego sprzętu więc wracam do CD icon_smile.gif
Czytałem, że do Tonsili mogą nadawać sie:
Marantz PM68
Marantz PM7000
Marantz PM7200
Rotel RA 970
Rotel RA 971
Co myślicie? Widziałem ogłosznie o używanym Rotel RCD-1070 w cenie, którą mogę zaakceptować(choć nie wiem czy to dobra cena - 1000 PLN).
Czy z perspektywy zmiany kolumn na lepsze te CD to dobry kierunek?. A może pozostać przy wspominanych wcześniej NAD czy Kenwood, nie wydając więcej niż 600-700 PLN?


pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli masz sporo płyt na krążkach ( muzyka nie tylko na pc ) to kupno odtwarzacza cd ma sens, jednak coś używanego i niekoniecznie za 1 tys. icon_smile.gif .
W związku z tym że kupno cd jest organizacyjnie mniej upierdliwe niż zamiana kolumn, najpierw skupić się na tym, potem pobawić i osłuchać się z nabytkiem. Jeśli nadal będzie niedosyt, oraz w tak zwanym międzyczasie, odsłuchiwać różne kolumny i czytać dział testy na forum .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za wszystkie rady, bede przegladal rynek i cos uzywanego zapewne znajde.
Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która nie daje mi spokoju - akustyka. Sprzet jest ustawiony w salonie polączonym z kuchnia. Niestety nie bardzo mogę zmienić ustawienie salonu stad np. kolumny stojace bardzo blisko scian lub mebli, umiejscowienie zarowno sprzetu jak i sluchacza w 1/2 pokoju(czytalem ze to nie jest najlepsze rozwiazanie) itd. "Szkic" salonu w załączniku, odległość od źródła dźwięku 4m.
Pytanie czy w takich warunkach jestem w stanie uzyskac duzo lepszy dzwiek inwestujac w inny sprzet?Moze ustawienie pokoju i tak na za wiele nie pozwoli? Jaka jest Wasza opinia?

pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie,
serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi. Z tego co widzę nie obejdzie sie bez wymiany kolumn, z czym się już zresztą pogodziłem. Na pewno będę celował w używane, przedział około 2000 PLN jak uda mi się sprzedać Tonsile. Z myślą również o rozwoju zastanawiam się nad NAD 515bee, 516 czy 521. Z tego co piszesz f1angel NAD nie będzie wyostrzał i od takiego właśnie brzmienia chciałbym zacząć. Czy powyższe modele w perspektywie zakupu lepszych kolumn, w cenie około 600 PLN to rozsadny wybór?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz także pomyśleć o NAD C541 czy jakimś właśnie wyższym modelem, Bo te przez Ciebie wymienione, to raczej podstawowe.
Oczywiście nie musi być NAD. Może jakby się trafił Arcam Alpha 6? Czy wyższy model Fine Artsa albo Philipsa.
Za dużo jednak nie warto inwestować w odtwarzacz. Lepiej dołożyć do dobrych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już prawie miałem wszystko ułożone...zderzyłem się jednak z tzw. czynnikiem ludzkim - ani NAD ani Arcam nie dostał akceptacji drugiego decydenta z uwagi na 'design' a że już wprowadziłem pewne zmiany w ustawieniu kolumn aby poprawić akustyke to tu będę musiał się chyba dopasować. Z dostępnych cenowo modeli został mi Rotel 1070.
Co sądzicie o takim cd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry model Rotela. rozsądny cenowo i na ogólnie dostępnym, niedrogim laserze SONY.
Trochę wyżej ceniony niż np. nowszy RCD-02 czy RCD-06. Niezła rozdzielczość i budowanie sceny.

Trochę droższy jest następca, czyli RCD-1072 (podobny laser i środek, prawie ten sam design - różnią się jedynie rozmieszczeniem wyświetlacza i kilka przycisków zmieniło miejsce). Nie wiem czy różnią się graniem - ale 1072 będzie pare lat młodszy. Oba odtwarzają też płyty HDCD.

Bardzo dobra sekcja zasilania, w środku jest ładnie "napakowany".
No i masz szansę kupić zadbany egzemplarz pochodzący z polskiego salonu, a nie szrot z zachodu.

A poza tym z uwagi na czarne boki odtwarzacza do najczęściej spotykanego czarnego sprzętu (wzmacniacz itd.) pasuje zarówno srebrny, jak i czarny CD.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za propozycję ale to trochę za dużo jak na mnie, Rotel 1070 w granicach 800 PLN powininem dostać choć faktycznie będzie ponad dziesięcioletni.
Prześpię się jeszcze z tematem i w poniedziałek pewnie coś zdecyduję.

Serdeczne dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...