Skocz do zawartości

Harman? Cambridge? jakie kolumny? pomoc w wyborze


tomek81c

Recommended Posts

Witam, w niedalekiej przyszlosci chcialbym zakupic jeden z ponizszych zestawowo stereo, a mianowicie:

a) Harman Kardon HD970/HK970
lub
b) Cambridge Audio Azur 640 C v.2/ Azur 640 A v.2

W zwiazku z tym mam pare pytan:

a) jakie glowne roznice poza tym zestawami mozna by odnalezc?
b) jaki zestaw kolumn do nich by pasowal (do 3000-4000 tys)?
(zaznacze, ze poza stereo nie interesuje mnie jakosc w kinie domowym, gdyz nie potrzebuje tego typu doznan)

Moze wspomne jeszcze, ze pokoj ma ponad 20 m, nietypowy ksztalt (poddasze, a wiec troche skosow, jedna czesc sciany opisana w okrag na odcinku 3/4 dlugosci). Kolumny beda stac przy prawej scianie w odleglosci 1,50 m od siebie, a okolo 1 m od frontu lozka.

Co do muzyki: slucham roznej, od klubowej, r&b, rock'a do jazz'u i klasyki... szczegolnie te dwa ostatnie gatunki sa mi bliskie, aczkolwiek dobry, zywy i czysty bas tez jest potrzebny.

Jako poczatkujacy, mam nadzeje ze pomozecie mi rozwiazac powyzsze problemy.

Tomek

Ps. odsluch glosnikow na zywo raczej nie wchodzi w gre...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witaj Tomku!
Te forum jest koszmarne, z całym szacunkiem dla "Audio", ale tak jest!
Zadajesz konkretne pytanie, na które odpowiedzi, raczej nie uzyskasz! Takich forumowiczów, to po śmierć można wysłać!
Zestawy ciekawe, oba, ale odsłuch chyba cię nie ominie, według mojej wiedzy to dwie różne szkoły dżwięku, i będzie to wyzwanie jeżeli rozchodzi się o przetworniki. Jakiś czas temu, zawierzyłem RedNacz-owi (Andrzejowi Kisiel, jeżeli czytasz "Audio", to wiesz o kogo chodzi), zakupiłem Magnaty Quantum 505 i nie żałuje, to najlepszy zakup jaki mogłem zrobić za 1700 zł.
Ale ty przecież chcesz przeznaczyć więcej pieniędzy. Chociaż z drugiej strony nie jestem pewien czy przy tym sposobie ustawienia jaki planujesz ( jaki opisałeś), lepszym wyjściem dla ciebie nie byłby zakup monitorów i standów. Monitor nie obsłuży najniższych rejestrów basu, chociaż cuda się zdarzają.
Nie słuchaj ludzi, którzy będą tobie wkładać do głowy iż niemieckie kolumny grają skrajami pasm i nie ma to jak angielska szkoła, tyle w tym prawdy co w oranżadzie pomarańczy.
pozdrawiam
Waldek
http://www.elcoexim.com.pl/index.php/news,short/
P.S Nie sugeruj się cenami na stronie dystrybutora, tam gdzie będziesz kupował sprzęt ,walcz o zniżkę płacisz grubą kasę , więc coś ci się należy. Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...