Skocz do zawartości

Rozstawienie głośników 5.1


lama1

Recommended Posts

Cytat

Głośniki tylne jak i każde inne powinny być tak, żeby wysokotonowy znajdował się na wysokości uszu.


pacio94 Odnoszę wrażenie, może mylne ( za co przepraszam autora, jak by coś) , że chodzi o zestaw komputerowy. Na obrazku nie ma telewizora ,a jest biurko, zapewne również w kolumnach głośnik wysokotonowy nie występuje.
Oczywiście nie znaczy to że słuchacz-oglądacz filmu nie powinien siedzieć symetrycznie, zgodnie z zasadami sztuki, ale wysokość kolumn efektowych 30cm w jedną czy drugą, można sobie chyba darować icon_smile.gif , podobnie jak będą na ścianie, czy 20 cm od niej .
Jeśli jest to dorosły zestaw KD , sorry lama1, ale z drugiej strony Twój post jest pozbawiony wszelkich istotnych informacji .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak roztawić, jak szukam rozwiązania na różnych stronach piszą inaczej


Dziwne, bo zasady są dość logiczne i stałe ( jeśli ma to grać ), to jak prowadzić dyskusję jak i gdzie założyć słuchawki od mp3 icon_wink.gif
O ile w dużych kolumnach stereo , czy 5.1 detale są bardzo ważne, liczą się nieraz centymetry, o tyle tu z racji rozmiarów i ogólnej jakości (lub jej deficytu), trochę mniej... co nie zmienia faktu że kanony i zasady są podobne. Fronty rozstawione z przodu tworzą z słuchaczem trójkąt równoboczny, centralny pod monitorem, sub z boku na podłodze, efekty z tyłu. Reszta pozostaje polem do eksperymentów i drobnych korekt .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam, z pewnością nie, bo prawie robi różnicę. Niemniej przed wywierceniem otworów warto zrobić eksperyment z ich np. różną wysokością, a może kupić niedrogi malutki wysięgnik, uchwyt który pozwala regulować nachylenie poziome i pionowe tylnych kolumn, przykręca się go do ściany i pleców kolumny- warto. Szczęśliwie te mają br z przodu i bliskość tylnej ściany, aż tak problematyczna nie będzie.
Warto tez poświecić godzinkę i poczytać fajne rzeczy o akustyce, co zyskujemy, kiedy kolumny, stoją w takim , czy innym miejscu w pokoju, jeden link już dostałeś, ten też ciekawy http://blueaudio.pl/poprawnie-ustawic-kolu...kowe-pm-16.html .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bogumila89, jeżeli faktycznie ten temat pomógł Ci jakkolwiek, nie musiałaś koniecznie dziękować, jako jego czytelnik. Szczególnie, że wykorzystałaś to do reklamowania ubezpieczeń, co jest niesmaczne, żałosne i niezgodne z regulaminem tego Forum.

Cytat

§ 2.Zasady korzystania z Forum


1.Uczestnik Forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. AVT-Korporacja sp. z o.o. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Forum.

2.Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem. W szczególności niedozwolone jest:

rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych użytkowników Forum) lub zagrażających naruszeniem takich dóbr osobistych;[/indent]
wzywanie za pośrednictwem Forum do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, a także rozpowszechnianie treści propagujących przemoc,
rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum materiałów naruszających (bądź zagrażających) prawom autorskim i pokrewnym osób trzecich (w tym zachęcanie do nabycia lub korzystania z nielegalnego oprogramowania),
rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum danych informatycznych zawierających wirusy komputerowe lub innych podobnie działających rozwiązań.


3. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

4. Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych, przekazów zawierających linki do prywatnych stron www oraz treści zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy e-mail.

5. AVT – Korporacja Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 2 ust. 2,3 i 4 niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających w sposób notoryczny wyżej wymienione postanowienia.

6. Użytkownicy zobligowani są do publikowania na Forum, wyłącznie treści zgodnych z tematyką działu. Zakazuje się publikowania w poszczególnych wątkach dyskusyjnych Forum treści niezwiązanych z tematem wiodącym (wątkiem głównym dyskusji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...