Skocz do zawartości

Zestaw do 5tys


Lila

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy w wybraniu zestawu - wzmacniacz, odtwarzacz cd i kolumny, calosc ma sie zmiescic w kwocie 5tys
Do roznych gatunkow muzyki, rocka, jazzu, elektronicznej, klasycznej...
Ma dobrze grac i milo by bylo zeby przy okazji jakos wygladal, chociaz to nie jest warunek icon_wink.gif
Kolumny dlugie, stojace na ziemi, nie jakies kikuciki.
Wszystko nowe.

Tylko prosze sie nie wymondrolowywac, ze w tej cenie nic dobrze nie gra bo wiecej nie mam:b

dziekuje:))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli ma być nowe, to ok, chociaż dużo wyżej brzmieniowo, można kupić za te pieniądze zestaw używany.
Póki co przeczytaj to i postaraj się napisać porządny post, według tego schematu (podając wszystkie niezbędne informacje, potrzebne aby rzetelnie Ci odpowiedzieć) :
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rodzaj brzmienie pani/pan Lila preferuje. To nie żadne mądrowanie się, tylko konkretne pytanie. Bo jeśli dobierzemy zestaw grający chłodniej, jaśniej i ostrzej a Ty wolisz cieplej, łagodniej, bardziej soczyście, czy miękko nie zagra on dobrze w Twoim odczuciu.
Słuchałaś/słuchałeś gdzieś u kogoś albo w salonie audio czegoś, co Ci się podobało? Co to było?
Jeśli nie wiesz, to dobrze byłoby pójść do jakiegoś dobrze zaopatrzonego salonu audio (nie super, czy hipermarketu - tam nieraz mają sale odsłuchowe, ale wybór dobrego sprzętu marny) i posłuchać kilku różnie grających konfiguracji w Twoim zasięgu. Z nowym sprzętem jest o tyle dobrze, że jest na ogół dostępny i co Ci się spodoba możesz kupić.
A do 16m2 mogą być zarówno monitory (kolumny standowe/podstawkowe) albo niewielkie podłogowe. Nie przesadzałbym z ich wielkością bez uprzedniego odsłuchu, bo może być tak, że niewielki pokój a podbija dodatkowo niskie tony a tu nie ma gdzie się ruszyć, przestawić kolumny, by lepiej zagrały.
Długość kolumn natomiast oprócz indywidualnego poczucia estetyki nie są wyznacznikiem niczego. Przynajmniej jeśli chodzi o dźwięk.
A designerskie chude słupki zapowiadają co najwyżej to, że nie zagrają zbyt dobrze.
Oczywiście podtrzymuję zdanie Zieluwida, że lepszy (dużo) byłby sprzęt używany. To jak różnica pomiędzy dobrym a świetnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna Lila nie bardzo wie o czym mowi, ale jakos sprobuje opisac nieopisywalne.
Chce zeby mi gralo jak na zywo, jakos przestrzennie, ooooo i wlasnie soczyscie:D
hmm ze szczegolami! cos posredniego pomiedzy ostrym i miekkim, bardziej naturalnie,bez efekciarstwa dzwiekowego, ale zeby to mialo jednak minimalne 'pierdolniecie'.
Teraz mam zestaw Denona, ze 100 lat ma, do tego kolumny Para... cos tam i specjalnie mi sie to nie podoba.
Niby gra na jakims poziomie, ale czasami mam wrazenie ze dzwieki sa jakies przytlamszone, jakby zza szyby, szmaty wiszacej na tych kolumnach? Ciezkawo i bez glebi. Moze za duzo bassu?
(don't laugh:))

angel, widze ze mieszkamy w tym samym miescie, moze polecisz mi jakies miejsca do ktorych moge sie udac?
moze byc tez komis, niech Wam bedzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, z Kielc panna jest, to czemu się wstydzi wpisać tego do swoich danych?
W naszym miasteczku dość chudo z salonami.
Jedynie Top Hi-fi & Video Design na IX Wieków Kielc 16/9.
Vimed-Sat na Winnickiej 4 (obok restauracji Winnica).
Terapia Dźwięku ul. Stefana Okrzei 42
Możesz zrobić rajd po tych salonach. Odsłuchać kilku rzeczy. Jak chcesz mogę Ci pomóc w ostatecznym wyborze, gdy już będziesz miała swoje typy, ale to trzeba by omówić na PW.
Jest też Komis AGD, RTV Jędrzej w Kielcach ul. 1 Maja 62, ale nigdy tam nie byłem i nie wiem co mają. Używanego sprzętu audio raczej jednak nie szuka się w komisach.
Być może po odsłuchu nowych zestawów stwierdzisz, że nie grają zbyt dobrze a posłuchasz droższych i Ci się spodoba, to tzreba będzie rozglądać się za sprzętem z drugiej ręki.

Para kolumn, to kolumny stereo icon_wink.gif A tak poważnie, nie wiesz jakie masz? icon_rolleyes.gif Paradigm chyba?
Szkoda, że nie podałaś symbolu Denona (wzmacniacz, CD, miniwieża?) i symbolu kolumn.

Co do bassu, to polecam pisać/mówić bas albo najlepiej niskie tony.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzi tylko przeoczyla:b
Dzieki za namiary! znalam tylko sklepik przy Winnicy, pamietam z dziecinstwa jeszcze taki wiekszy nad ksiegarnia, ale go juz nie ma, pewnie kojarzysz...

O wlasne Paradigm icon_biggrin.gifa zestaw jest spadkiem po rodzicach wiec nawet nie zwracalam uwagi co to.
Denon pma 715r i tu380rd, odtwarzacz ale Sony cdpxb920
Kolumny wygladaja jak TE
Wlasciwie wielkosc nie jest taka zla, ale musialabym je miec na jakichs podstawkach, slupkach, cnie? teraz stoja na polce...

Cytat

Używanego sprzętu audio raczej jednak nie szuka się w komisach.


a gdzie?
Cytat

Być może po odsłuchu nowych zestawów stwierdzisz, że nie grają zbyt dobrze a posłuchasz droższych i Ci się spodoba


znajac sie to bardziej niz prawdopodobne;)

pokaze Ci co mi sie podoba, oczywiscie tylko wizualnie:
1
2
3
ale tak jak mowilam wczesniej moze byc nawet i brzydkie, byleby sie wtopilo w meble i nie wychylalo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Winnicy jest salon audio. To nic, że mały. Sklepik, to raczej Media Markt icon_wink.gif . Wszystko zależy od mentalności, podejścia do klienta.
Taki większy nad księgarnią, to był właśnie Vimed-Sat.

Co do Twojego zestawu Paradigmów nie podejrzewałbym raczej o mulenie, o granie jak zza kotary. One grają mocno, raczej właśnie dość jasno z mocnymi niskimi tonami i dobrą rytmiką. Były szczególnie polecane do rocka i podobnych klimatów.
Winą obarczałbym amplituner KD Denona. Niestety takie ampli nie za bardzo chcą grać muzykę w stereo.
Odtwarzacz CD i tuner może nie rewelacja, ale da się wytrzymać. Może więc najpierw rozejrzałabyś się za wzmacniaczem?
Chyba, że koniecznie chcesz wszystko zmienić? Ale może się okazać, że Twoje Paradigmy z odpowiednim wzmacniaczem pokazałyby jeszcze na co je stać, bo to dobre kolumny. Tylko nie najbardziej odpowiednie do romantycznych klimatów. Oczywiście dobre standy wówczas to podstawa (nomen omen icon_biggrin.gif ).
Kolumny jakie pokazałaś są moim zdaniem za duże do 16m2. Oczywiście być może zagrałyby w Twoim pokoju jeśli nie podbija on albo wręcz osłabia niskie częstotliwości. W większości przypadków w tak małych pomieszczeniach ustawia się kolumny bliżej ścian albo nawet narożników a to zdecydowanie podbija niskie tony i jest ich tyle, że maskują resztę pasma. Po prostu trudno słuchać muzyki z przyjemnością, bo bumi.
Zestaw Marantza? może i ładny. Ale niekoniecznie najlepszy dźwiękowo. Da się lepiej, bardziej uniwersalnie.
W Top Hi-Fi widziałem wzmacniacze TEAC. Solidnie wyglądają, ale byłem tylko "przelotem" i nie zdążyłem zapytać o ceny ani posłuchać. Starsze dźwiękowo bardzo mi się podobały, może i te nowe grają niezgorzej?
Oczywiście wolałbym poszukać jakiegoś wzmaczka z drugiej ręki.

A co wtopienia się w meble, to jak to należy rozumieć? Chyba nie w ten sposób, że kolumny będą wciśnięte gdzieś miedzy biurko a meblościankę? Tak nie zagra dobrze. Kolumny muszą się "widzieć", Ty musisz je dobrze widzieć, by słyszeć. Kolumny powinny być odsunięte maksymalnie od wszystkiego, co może podbić/zniekształcić dźwięk. Czyli najlepiej jak stoją po kilkadziesiąt cm od ścian, mebli itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies inne pomysly oprocz tego TEACa, co bys polecil?

Cytat

A co wtopienia się w meble, to jak to należy rozumieć? Chyba nie w ten sposób, że kolumny będą wciśnięte gdzieś miedzy biurko a meblościankę? Tak nie zagra dobrze. Kolumny muszą się "widzieć", Ty musisz je dobrze widzieć, by słyszeć. Kolumny powinny być odsunięte maksymalnie od wszystkiego, co może podbić/zniekształcić dźwięk. Czyli najlepiej jak stoją po kilkadziesiąt cm od ścian, mebli itp.


Nie chodzilo mi o kolumny, ale o reszte, kolumny postaram sie umiescic jak najbardziej prawidlowo, w miare mozliwosci, duzo pierdol miec nie bede. Lubie minimalizm wiec zadnych kwiatkow, ozdobek i cholera wie czego.
to co teraz mam gra na powierzchni ok 20m2, wiec masz racje, nie ma co kupowac wiekszych do mniejszego pokoju, przeprowadzam sie icon_smile.gif
Tylko powiedzmy, ze bym zmieniala caly zestaw, a stary zostawila w starym mieszkaniu, wiec jak to technicznie zrobic? Zaczac od wzmacniacza i sprawdzic go z tymi kolumnami? Jest mozliwosc pozyczenia tego ze sklepu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, TEAC, to zła propozycja? icon_wink.gif A poleciłbym jakiś wzmacniacz z drugiej ręki. Będzie taniej i lepszej jakości dźwięk.
W sumie tak naprawdę to nie wiesz jakie brzmienie lubisz. Trzeba by to najpierw sprawdzić.
Można by zacząć od wzmacniacza jeśli nie chcesz sprawdzać potencjału Paradigmów.
Czy w jakimś salonie Ci pożyczą, nie wiem.
Lepiej posłuchać tu i tam. To da Ci pojęcie co lubisz a co nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co, TEAC, to zła propozycja? icon_wink.gif


nie no wysmienita icon_biggrin.gif wlasnie mialam pytac czy moze cos z teaca;)
Cytat

A poleciłbym jakiś wzmacniacz z drugiej ręki. Będzie taniej i lepszej jakości dźwięk.


Polecaj, tylko z takiej reki zebym ja mogla zobaczyc. Nie bede sie wyglupiac z zakupami przez net bo sie na tym nie znam icon_rolleyes.gif
Cytat

W sumie tak naprawdę to nie wiesz jakie brzmienie lubisz. Trzeba by to najpierw sprawdzić.


Ano trzeba. Zrobie mala rundke po tych przybytkach o ktorych pisales (to sie chlopaki ubawia;))
Dam znac jak mi cos wpadnie w oko/ucho...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Twojego zestawu Paradigmów nie podejrzewałbym raczej o mulenie, o granie jak zza kotary. One grają mocno, raczej właśnie dość jasno z mocnymi niskimi tonami i dobrą rytmiką. Były szczególnie polecane do rocka i podobnych klimatów.

Paradigm'ów też bym nie podejrzewał o mulenia, ale...
Cytat

Wlasciwie wielkosc nie jest taka zla, ale musialabym je miec na jakichs podstawkach, slupkach, cnie? teraz stoja na polce...

...ustawienie kolumn na półce to już może być całkiem niezły powód dla takiego rozlazłego grania.

Myślę, że powinnaś najpierw Lila ustawić sobie jakoś po ludzku ten zestaw, który masz. Może odkryjesz, że to jest właśnie to czego chcesz, tylko nigdy wcześniej nie udało się dobrze wszystkiego umiejscowić icon_wink.gif
Zrób zupełnie tymczasowe ustawienie, za podstawki mogą robić nawet książki, ważne żeby:
a) kolumny odsunąć od ścian (najlepiej nierównomiernie od tylnej i bocznych),
b) stworzyć im możliwie najbardziej symetryczną przestrzeń wokół,
c) siadając stworzyć z nimi trójkąt równoboczny.



Cytat

Winą obarczałbym amplituner KD Denona. Niestety takie ampli nie za bardzo chcą grać muzykę w stereo.

Dlaczego f1angel piszesz o ampli KD, skoro to poczciwa integra Denona PMA-715R? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Myślę, że powinnaś najpierw Lila ustawić sobie jakoś po ludzku ten zestaw, który masz. Może odkryjesz, że to jest właśnie to czego chcesz, tylko nigdy wcześniej nie udało się dobrze wszystkiego umiejscowić icon_wink.gif
Zrób zupełnie tymczasowe ustawienie, za podstawki mogą robić nawet książki, ważne żeby:
a) kolumny odsunąć od ścian (najlepiej nierównomiernie od tylnej i bocznych),
b) stworzyć im możliwie najbardziej symetryczną przestrzeń wokół,
c) siadając stworzyć z nimi trójkąt równoboczny.


Odsunelam, troche wysunelam, przekrecilam, usiadlam tam gdzie sie siedziec powinno i jest o niebo lepiej icon_smile.gif Do tego okazalo sie, ze mialam wlaczony jakis filtr w cd, guzik loudness we wzmacniaczu icon_rolleyes.gif
Testowalam to na "Child in time" DP, o ile niszsze tony graly prawidlowo, to wysokie piski byly jakies takie malo dzwieczne, plaskie. Po odkreceniu tego wszystkiego jest ok, co nie znaczy ze nie mogloby byc lepiej. Zreszta sami wiecie ze zawsze moze byc lepiej;)
O dziwo tez nie zmasakrowalo mi Groove Armady na mp3 przerobionej na audio icon_smile.gif
Ogolnie rzecz biorac wydaje mi sie, ze ten zestaw radzi sobie lepiej w niskimi tonami, lepiej prezentuje sie muzyka zrownowazona, bo jak juz jest za duzo basu, to zaczyna dudnic; pieknie dudni, nie bez wdzieku i glebi, no ale...np Unplugged Claptona moglby brzmiec lepiej na bardziej zrownowazonym zestawie, tam gdzie gora dorownuje jakosciowo dolowi, wtedy piekny wokal bylby naprawde piekny, a nie tylko hmmm ok.
Czegos tu brakuje, i brakuje tez odtwarzacza innych formatow.

A tak z ciekawosci jak Wy sluchacie muzyki? Macie swoj fotelik?icon_wink.gif
Ja sobie nie wyobrazam sie nie ruszac przy muzyce co tez pewnie utrudnia ustawienie tego wszystiego w najbardziej optymalnej pozycji. Stoi mi to na wysokosci uszu, ale tylko jak siedze na kanapie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak stało wciśnięte do ściany i jeszcze był Loudness włączony to ja się nie dziwię, że szału nie było icon_wink.gif Sprawdź jeszcze czy we wzmacniaczu nie masz przestawionych regulatorów BASS i TREBLE, a najlepiej włącz tryb SOURCE DIRECT.

Co do tych filtrów w odtwarzaczu to ich wyłączanie nie koniecznie będzie najlepszym pomysłem. Spójrz w załączniku, myślę że właśnie włączenie trybu 1, albo 2 może Ci jeszcze bardziej pomóc icon_smile.gif


Ja osobiście słucham z kanapy, nie mam "swojego fotela", bo też warunki lokalowe mi na to zbytnio nie pozwalają. Co masz na myśli mówiąc o "ruszaniu się" przy słuchaniu? icon_wink.gif


PS: Jakie masz kable przy tym sprzęcie, bo wbrew pozorom to też może mieć znaczenie? Jeśli kolumny podłączone są jakiś elektrycznym aluminiowym drutem to różnica potrafi być kolosalna. Jeśli zaś masz nawet jakieś podstawowe miedziane, głośnikowe to nie ma się o co martwić na razie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Testowalam to na "Child in time" DP


Ten utwór nie nadaje się do testowania sprzętu, płyta jest wybitnie źle nagrana, brzmi koszmarnie, może zmącić obraz nawet najlepszych systemów.

A ja mam "swój fotel". Lubię też poczekać na zmrok i zgasić światło. Ruszam jedynie gałkami ocznymi, ewentualnie ręką z pilotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, przepraszam. Źle spojrzałem i wydawało mi się, że to model KD. W takim razie ta integra też jest niczego sobie.
Ale może jakoś nie za bardzo się dogaduje z Paradigmami? Czasem tak bywa i nie zawsze wiadomo dlaczego.

Co do ustawiania sprzętu, to jak to zwykle w takich przypadkach zaproponuję Ci Lila podesłąnie materiałów o akustyce i prawidłowym ustawianiu kolumn. Podaj mi na PW swój adres mailowy, to Ci wyśle. Pacio94 przedstawił Ci swoiste "abc", ale to zdecydowanie za mało.

Rundka po salonach audio będzie niezbędna. Ale umów się najpierw na konkretny termin, by mogli Ci zarezerwować pomieszczenie odsłuchowe. Weź ze sobą 4 - 5 płyt z dobrze nagraną i różnorodną muzyką i słuchaj tych samych nagrań na różnych zestawach.
Koniecznie zanotuj (na bieżąco) na jakich zestawach słuchasz (marki, modele). Co Ci się podobało i dlaczego?
To będzie potrzebne do tego, by można Ci było bardziej precyzyjnie pomóc w doborze elementów zestawu.
Posłuchaj też droższych elementów niż możesz sobie na to pozwolić. Da Ci to pojęcie jak może zagrać sprzęt z drugiej ręki, który kosztował kiedyś 2-3 razy więcej.
Teraz doradzanie Ci konkretnego wzmacniacza byłoby trochę bez sensu.

I na koniec, choć to zabrzmi dziwnie, posłuchaj dokładnie kolumn. Chodzi o to, czy na pewno głośniki wysokotonowe działają. Przyłóż ucho blisko głośników, gdy gra i posłuchaj. Poza tym sprawdź we wzmacniaczu, czy regulator wysokich tonów nie jest przekręcony na minimum?
Jeszcze inna sprawa, to kable. Jakie tam masz? Zarówno głośnikowe jak i interkonekty. Są jakieś napisy na nich? A może to najtańsze marne kabelki często dołączane gratis do sprzętu. A powinny być co najmniej przyzwoitej jakości, by nie degradować dźwięku.
Schowane wysokie tony czy rozlazłe albo jednostajne niskie mogą w dużej mierze wynikać ze słabej jakości okablowania.

Rzeczywiście wcale bym się nie zdziwił, gdyby po odpowiednim ustawieniu kolumn i zmianie kabelków zagrało na tyle satysfakcjonująco, że na razie nie czułabyś potrzeby wymiany sprzętu. Choć wiadomo, że zawsze można lepiej.


Zamiast standów można też wykorzystać stołki a odpowiednią wysokość na jakiej znajdą się kolumny rzeczywiście można uzyskać podkładając książki. Głośniki wysokotonowe powinny znaleźć się na wysokości Twoich uszu, gdy siedzisz i słuchasz.
Można dociążyć kolumny z góry kładąc na nie kamienne płyty czy coś równie ciężkiego. Rysunek sceny stereo będzie wówczas precyzyjny, stabilny, wysokie tony zyskają na wyrazistości a niskie powinny zagrać szybciej, rytmiczniej.
Oczywiście dobre standy byłyby najlepsze. Ponadto trzeba pod kolumny trzeba podłożyć podkładki absorbcyjne z korka, miękkiej gumy albo filcu. Ja polecam często Blu Tack, który używam. Ma doskonałe właściwości tłumiące drgania a ponadto dobrze przytwierdza kolumny do standów, co daje w sumie jakby większą bezwładność kolumny. Substancja nie niszczy forniru, kolumny można odkleić a masę wykorzystuje się wielokrotnie, bo nie zasycha. Do kupienia na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to jak stało wciśnięte do ściany i jeszcze był Loudness włączony to ja się nie dziwię, że szału nie było icon_wink.gif Sprawdź jeszcze czy we wzmacniaczu nie masz przestawionych regulatorów BASS i TREBLE, a najlepiej włącz tryb SOURCE DIRECT.


Bass i to drugie sa w pozycji wyjsciowej. Source direct co robi? wylacza wszystkie podbicia ze wzmacniacza?
Z filtrow w cd najbardziej chyba odpowiada mi 2, moze 3, nie mam pojecia za co odpowiadaja, ale wydaje mi sie ze ktorys z nich wyciaga srodek (ten blizej gory) bo tu jest cos nie halo.
Wlaczylam Milesa, zeby obadac trabke, no i z ktoryms z nich jest troche lepiej.

Cytat

Co masz na myśli mówiąc o "ruszaniu się" przy słuchaniu? icon_wink.gif


hehe no ekhm, ale zazwyczaj jest to rytmiczne bujanie sie w pozycji chodzonej, z elementami rumby icon_biggrin.gif

Cytat

Ten utwór nie nadaje się do testowania sprzętu, płyta jest wybitnie źle nagrana, brzmi koszmarnie, może zmącić obraz nawet najlepszych systemów.


moze masz racje, dzwiek na tej plycie jest jakis...z doopy icon_rolleyes.gif

Cytat

A ja mam "swój fotel". Lubię też poczekać na zmrok i zgasić światło. Ruszam jedynie gałkami ocznymi, ewentualnie ręką z pilotem.


tak troche na mumie;)

Cytat

Rundka po salonach audio będzie niezbędna. Ale umów się najpierw na konkretny termin, by mogli Ci zarezerwować pomieszczenie odsłuchowe. Weź ze sobą 4 - 5 płyt z dobrze nagraną i różnorodną muzyką i słuchaj tych samych nagrań na różnych zestawach.
Koniecznie zanotuj (na bieżąco) na jakich zestawach słuchasz (marki, modele). Co Ci się podobało i dlaczego?
To będzie potrzebne do tego, by można Ci było bardziej precyzyjnie pomóc w doborze elementów zestawu.
Posłuchaj też droższych elementów niż możesz sobie na to pozwolić. Da Ci to pojęcie jak może zagrać sprzęt z drugiej ręki, który kosztował kiedyś 2-3 razy więcej.


tak zrobie, thx

kable miedzy kolumnami a wzmacniaczem to jakies nonamy, ale ponoc do tego; natomiast pomiedzy cd a wzmacniaczem Audio stream a-400
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...