Skocz do zawartości

Kolumny do ok. 2000


dominek_f

Recommended Posts

Na wstępie chciałem się przywitać jako nowy użytkownik.
Od jakiegoś czasu przeglądam to i inne fora związane z tematyką audio w poszukiwaniu kolumn stereo.
Niestety, im dalej w las, tym ciemniej. Gdy już skłaniam się w kierunku jakiegoś zestawu, znajduje opinie o tym, że jest bee, a coś innego lepiej się sprawdzi. I zabawa w szukanie zaczyna się od nowa.
Dlatego proszę Was o pomoc.
Muzyka, której słucham, to w większości ciężkie brzmienia - Korn, Otep, Sepultura, Death, Illusion, Judas Priest, dużo też klasyki rocka/metalu jak Black Sabbath, Deep Purple, Dire Straits.
Pomieszczenie to ok. 20 m2.
Budżet - kolumny (nowe) ok. 2000.
- amplituner używany, sam jeszcze nie wiem , ale coś przystającego jakościowo do kolumn.
Póki co posiadam ampli Kenwood-a KRF-V5010, w perspektywie kilku miesięcy będę go zmieniał. Na co, to jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że na ten temat też uzyskam tu pomoc.
Do niedawna używałem Altusów 140 w połączeniu z Diorą 502, więc jak się domyślacie, nie mam ani doświadczenia, ani wymagającego ucha.
Zbiorę kilka propozycji a póżniej na testy!

Bardzo proszę o propozycje zestawów kolumn plus amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt na razie nie odpowiedział, więc zapytam o kilka spraw.
Dlaczego chcesz amplituner (mam nadzieję, ze stereo a nie do KD) a nie wzmacniacz stereo. W 9 przypadkach na 10 wzmacniacz stereo zagra dużo lepiej niż amplituner w podobnej cenie.
Swoją drogą zastanawiam się nad fenomenem amplitunerów. Dlaczego wiele osób pyta o amplitunery zamiast o wzmacniacze stereo?
W czasach socjalizmu, gdy trudno było o wszystko a sprzęt nie tylko zagraniczny kosztował kupę forsy, amplitunery kupowało się raczej z oszczędności, by mieć dwa klocki (wzmacniacz i tuner) w jednej obudowie a zapłacić sporo mniej niż za integralne urządzenia.
Nikt wówczas nie myślał o jakości grania, o brzmieniu.
Choć ja jakoś zawsze wiedziałem, że amplituner, to raczej coś gorszego, dla mas. A nie było jeszcze wówczas tylu pism, nie mówiąc o internecie.
Może Ty jako pytający o amplituner mi to wytłumaczysz?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie oszczędność środków albo miejsca w pionie. choć też nie bardzo, bo amplitunery są na ogół sporo wyższe niż wzmacniacze. Właściwie gdyby położyć na wzmacniaczu tuner, wysokość byłaby podobna.
To, że słuchałeś Altusów z Diorą i masz Kenwooda do KD nie znaczy, że nie masz wymagającego ucha, choć faktycznie możesz być nieosłuchany. Wiele osób degraduje się w ten sposób a później się okazuje, że mają dobry słuch i całkiem spore wymagania.
I jeszcze jedno.
Czemu chcesz używany amplituner i nowe kolumny? Przecież to właśnie kolumny są najmniej awaryjnym elementem zestawu.
O ile ktoś nie wsadzi palucha w membranę, albo jak małpa nie kreci potencjometrem wzmocnienia w prawo, mimo, że już słychać duże zniekształcenia dźwięku. A kolumny najbardziej wpływają na dźwięk (oprócz akustyki). Więc tym bardziej warto kupić używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego amplituner? Ponieważ słucham często radia i wydawało mi się, że skoro dwa elementy są w jednej obudowie i zostały zaprojektowane do pracy razem, to lepiej. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że osobny tuner i wzmacniacz będą jakościowo lepszym wyborem. Ale skoro tak twierdzisz f1angel, to ok. W takim razie proszę o propozycje kolumny + wzmacniacz + tuner.
Kenwood grał z dwiema kolumnami i teraz też myślę o zestawie stereo. Nie mam czasu na filmy, poza tym audio mniej angażuje moją uwagę i nie przeszkadza w pracy.
Dlaczego nowe głośniki a używany wzmacniacz i tuner (bo już nie amplituner icon_wink.gif )? Łatwiej jest chyba naprawić elektronikę. Boję się używanych kolumn, dlatego tylko nowe. Za długo ciułałem tą kasę, żeby kupić coś a później żałować. Co do ich napędu, to jeszce nie znam dokładnie budżetu jakim będę dysponował w momencie zakupu. To tylko przymiarki, które pozwolą zaplanować wydatki. Wiecie: żona, dziecko, dom i dopiero gdzieś na końcu audio. I jeszcze z zaskórniaków icon_biggrin.gif .
Na pewno teraz chcę kupić głośniki, bo sprzedałem Altusy i w domu coś za cicho się zrobiło.
Przyglądałem się Wharfedale Diamond 10.7. Czy będą dobrym wyborem do dźwięków, które będą musiały z siebie wydobyć?
Dzięki f1angel za głos w temacie. Słucham więc dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz wielkość pomieszczenia odsłuchiwego, namawiałbym na zestaw kolumn Kef C7 lub Pylon Audio Pearl 25 w połączeniu z amplitunerem stereofonicznym Onkyo TX-8020 lub wersja droższa, jednym z najnowszych sieciowych amplitunerów Harman Kardon HK3700 lub HK3770.
Konfiguracja taka powinna Cię w pełni usatysfakcjonować brzmieniowo.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK3700 i HK3770 - za wysokie progi na moje nogi. Nawet w połowie nie wykorzystam ich funkcji.

Szukam miejsca we Wrocławiu, Wałbrzychu i okolicach, gdzie będę mógł przesłuchać Pylon Audio Pearl 25 / Onkyo TX-8020. Znacie w tych okolicach salony, w których mógłbym o ten zestaw pytać?

f1angel w innym temacie doradzał koleżance, gdzie w Kielcach można szukać sprzętu audio. Też skorzystam z tych miejscówek. Za kilka dni jadę na urlop w świetokrzyskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił posłuchać Kef C7, tannoy v4, mission mx4. Mnie dość mocno zainteresowały też Audio Pro Avanto jednak grają dość specyficznie i nie tworzą pięknej sceny powyżej linii głośników.
Sam niedawno szukałem zestawu dla siebie. Ostatecznie wybrałem Boston CS226 jednak z tego co wiem jest to schodzący model. Jeżeli gdzieś je znajdziesz to też posłuchaj icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...