Skocz do zawartości

Harman Kardon HKTS 9 czy Canton movie 70


michald7

Recommended Posts

Witam, problem j.w. które głośniki wybrać?? Powiem szczerze, jestem zielony w tych sprawach. Budżet skromny 1000-1200 zł. Posiadam amplituner Harmana AVR 270. Głośniki do salonu z aneksem kuchennym, całość o powierzchni ok 30m2. Głośniki będą służyły głównie do filmów i słuchania muzyki. Nie jestem fachowcem od dźwięku, interesują mnie dobre, sprawdzone głośniki. Może macie jakieś inne propozycje?

PS. To jest mój pierwszy post na tym forum więc jeśli zrobiłem jakieś błędy to przepraszam

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
podane przez Ciebie modele kolumn kompletnie nie nadają się do tak dużego pomieszczenia odsłuchowego. Zestawy takie sprawdzą się w milkunasto metrowym pokoju. Druga sprawa - jeśli będziesz także słuchał muzyki, także odradzam taką konfigurację. Zestawy małych głośniczków wspomaganych subwooferem z drobnymi wyjątkami nadają się wyłącznie do kina domowego, filmów.
Masz bardzo przyzwoity amplituner, dlatego namawiałbym na wybór dobrych, klasycznych kolumn. Budźet bardzo ogranicza wybór, tak naprawdę to uniemozliwia zakup nawet średniej klasy systemu 5.0. Jeśli będziesz słuchał muzyki, namawiałbym na początek do zakupu bardzo dobrych kolumn Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html) a w przyszłości dokupisz sobie pozostałe kolumny. Zapewni Ci to bardzo przyzwoity dźwięk także w stereo.
Jeśli jednak koniecznie chcsz kupić zestaw kolumn w konfiguracji 5.0, spójrz proszę na Taga Harmony TAV-606 v.3 5.0 (http://q21.pl/taga-harmony-tav-606-v-3-kredyt-20-x-0.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że mam narzucone przez żonę żeby głośniki były jak najmniejsze żeby pasowały do designu całego salonu a z tego co widzę to te kolumny które proponujesz są dużo za duże :/ a może h/k hkts 16?? Całość powierzchni salonu którą obejmą głośniki to ok 18m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech kobiety, życie ma być podporządowane "dizajnowi pokoju" i kanonom mody z katalogów, a nie wygodzie i dobremu samopoczuciu właściciela, który tam mieszka i ma jedno życie . Szkoda że do tego dochodzi się po latach, z drugiej strony jedno nie wyklucza drugiego.
Może żona nie widziała ładnych kolumn, lub nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i różnych opcji stolarki...pewnie nie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...