Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do małego pokoju.


ralfpolo

Recommended Posts

Witam.


Poszukuję niewielkich kolumn, do pokoju o wymiarach 5,50 m dł x 2 m szer.

Jeżeli chodzi o gatunek preferowanej muzyki, nie mam dominującego faworyta, jednak słucham głownie rocka i muzyki z pogranicza drum and bass/ minimal / electro.

Sprzęt planuje postawić na standach.

Wpadły mi w oko B&W cm 2 ale zastanawiam sie, czy nie będą za mocne ? Myśle że pod średnim wzmacniaczem 70-80 W , masakry mi w pokoju nie zrobią ? icon_smile.gif

Jeżeli chodzi o budżet, planuje przeznaczyć na zakup max. 1000 pln.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Rozumiem, że wzmacniacza jeszcze nie masz i akceptujesz zakup kolumn używanych, tak ? Nic o tym nie napisałeś.
W pokoju o powierzchni 11 m2, podstawki będą wystarczające, podłogówki zduszą to pomieszczenie niskimi tonami, szczególnie przy drum'n'bass. Nie jestem pewien, czy B&W będą Ci się podobać, to jeszcze zależy jaki wzmacniacz do nich dobierzesz. Ogólnie B&W to dobre kolumny, grające trochę chłodno, metalicznie. Niskie tony mają mocne, ale jak dasz chłodno/sucho grający wzmacniacz, efekt może zniechęcić Cię do tej marki.
Ja wziąłbym jeszcze pod uwagę Infinity, Tannoy, Mission.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego.

Wzmacniacza jeszcze nie posiadam, ale chodzi mi po głowie zakup identycznego modelu , jaki posiadałem wcześniej , a mianowicie JVC AX 220; grał u mnie wtedy z Magnatami supreme 200.

Skłaniałbym sie ku kolumnom używanym, z uwagi na niewielki budżet icon_smile.gif

Co sądzisz o Wharfedale 7.1 ?


Podstawki ? O jakie dokładnie chodzi ? Ciezkie metalowy standy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty piszesz (tak zrozumiałem), że chcesz przeznaczyć 1000 zł na kolumny.
Wzmacniacz, który miałeś można kupić za niewiele ponad 100 zł, a te kolumny też nie drogie. Nie bardzo rozumiem. Bo ja w takim przedziale pomyślałbym o np. Tannoy M2, a nawet M1, albo Mission M72 i jakimś Grundigu Fine Arts V2-3, lub jakiś Kenwood.
Podstawki w sensie kolumny podstawkowe, monitory.
Dobrze, że wspomniałeś o standach, bo takie będą Ci potrzebne. Czy ten budżet w takim razie jest na cały zestaw, czy tylko na kolumny ? A może kliknęło Ci się jedno zero za dużo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowy zamiar był taki, aby 1000 pln (max) przeznaczyc na kolumny.

Jednak teraz decydując sie na standy ( około 400 pln ) , mysle ze bede zmuszony zmieścić sie w 1000-1200 za cały zestaw, łacznie ze wzmacniaczem, kablami etc.

Mission M71i zauważyłem w cenie 450 zł , M72 o 100 pln droższe.

Czyli przyjmijmy budżet dla kolumn - max 600 pln
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, to już wiadomo ile masz konkretnie na kolumny.
Jeszcze słowo na temat standów. Jeżeli chcesz skompletować cały zestaw, to może zakup standów odłóż na potem, skoro ma on Ci uszczuplić budżet w tym momencie. No chyba, że nie chcesz wydać więcej niż 1200 zł na wszystko. Bo tymczasowo, możesz postawić kolumny na komodzie, biurku... Gdzieś, gdzie głośnik wysokotonowy byłby na wysokości Twoich uszu w pozycji siedzącej. Bo w półki na ścianę nie ma sensu się bawić. To też kosztuje, a chodzi o to, żeby akurat na tym rozwiązaniu tymczasowym zaoszczędzić. Masz coś upatrzone już ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission M72 są trochę większe, mają większą skrzynkę i głośnik więc w efekcie dadzą większe niskie tony.
Bardzo dobrą propozycją jest tutaj Tannoy Mercury 2. Nie podobają Ci się ?

Masz tutaj dokładne wymiary :
http://www.hifidatabase.com/Detailed/Mission_m72_2931.php
[ Mission M72 ]
http://www.hifidatabase.com/Detailed/Mission_m71i_4146.php
[ Mission M71i ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...