Skocz do zawartości

Sprzęt do 2000zł


Trinon

Recommended Posts

Co będzie dla Ciebie ważniejsze muzyka czy filmy.Czy ma to być stereo czy KD.Jeśli KD radziłbym gotowy zestaw np LG.Oczywiście bez problemów to połączysz z telewizorem i komputerem.Polecam lekturę wątku może tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3536
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu grają ostro.Jednym to się podoba,a inni wolą cieplejsze brzmienie?
Jakie brzmienie preferujesz?

A myślałeś nad wzmacniaczem np:Yamaha AX-497?
Bo to już zagra z tymi Magnatami .A tuner możesz z czasem dokupić.

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cena Jamo jest za sztukę. icon_smile.gif Magnaty te są dość ostro brzmiące,Yamaha też.

DEVIL
To jest cena za komplet 2 kolumn, Jamo S718 są minimalnie droższe od modelu S708 (teoretycznie 718 schodzą ciut niżej od 708).
Oba modele Jamo są przeznaczone do muzyki młodzieżowej, mają dużą moc i spory 10ciocalowy głośnik niskotonowy (wiekszy niż Magnaty).

Cytat

Czy mogę wieżę podłączyć jednocześnie do komputera i do TV?

Trinon
Z Yamahy 497 możesz wysłać sygnał audio na komputer a także przyjąć sygnał z komputera.
Chodziło Ci o dźwięk czy też o obraz?
Jakiej muzyki słuchasz?
Ile możesz przeznaczyć na CD oraz na DVD, bo już przekraczasz 2 tysiące?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak będę miał muzykę na DVD, a będę miał, to żeby ją odtwarzać będę musiał mieć włączony TV?

Jeśli musiałbybyć włączony to wolałbym CD+DVD w jednym.


A więc żeby odtwarzać muzykę na odtw.DVD nie potrzeba używać do tego TV.
Jakość odtwarzanej muzyki z cedeka jest owiele lepsza niż odtw.DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak będę miał muzykę na DVD, a będę miał, to żeby ją odtwarzać będę musiał mieć włączony TV?


Nie, masz podłączony DVD do amplitunera i słuchasz na kolumnach (a DVD pod TV np. kablem SCART-na TV idzie wizja i fonia, chyba że masz w TV wejście HDMI to będzie jeszcze lepiej), a TV nie musi być włączony.
Jaki masz TV?
Cytat

DVD: ??? (max 400zł)


Za nową Yamahę DV-661 (USB, HDMI do 1080i) trzeba dać ponad 500zł
http://allegro.pl/item322064090_nowa_yamah...ncja_fvat_.html
i chyba warto dopłacić do pełnego kompletu tej samej firmy icon_cool.gif

Jeżeli nie chcesz Yamahy S661, to w zależności od Twojego TV można kupić jakiś prosty model DVD bez lub z HDMI (począwszy od LG za 180zł po Pioneera czy Panasonica w okolicy 400-500zł). W tych z HDMI w zależności od Twojego TV najlepsze będą modele ze skalowaniem do pełnego HDMI 1080p (droższe) lub trochę tańsze - do 1080i.
Pozdrawiam
PS. No cóż - wychodzą 3 tysiące
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście da radę icon_cool.gif
A może weź pod uwagę zakup używanego odtwarzacza CD?
To koszt rzędu 100-200zł, a warto ...
Pozdrawiam
PS. A przy okazji to jest jeszcze możliwość zakupu zamiast odtwarzacza nagrywarki DVD z HDD - jeżeli masz takie potrzeby
http://allegro.pl/item324323094_nagrywarka...dmi_kurier.html
Za 700zł kupisz nową z HDD 160GB, HDMI i wejściem USB,
a za ok.550-600 z HDD 160GB ale bez USB (jest szansa, że z HDMI).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1100zl masz pare kolumn i trudno powiedziec, ktore czy np Magnaty czy Jamo zagraja lepiej. Wszystkie konstrukcje podobnych wielkosci to nic rewelacyjnego. Wszystkie sa godne polecenia. Sek w tym ze kazde brzmia inaczej (nie lepiej czy gorzej), wiec trzeba by samemu posluchac i wtedy wybrac te najlepsze dla siebie pod wzgeldem brzmienia.
A mamy do wyboru:
Wspomniane Jamo S708 lub S718, Magnat Monitor 1000, Heco Victa 700 i to chyba na tyle...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie bierzesz juz pod uwagę tego PianoCrafta E-810???
ja też zamierzam coś kupić w tym przedziale cenowym, i na dodatek to bedzie mój pierwszy bardziej profesjonalny sprzęt audio i z tego co poczytałem o E-810 to byłem nawet skłonny kupic bez odsłuchu ....... :]
ale powiedzcie jak się ma E-810 do proponowanych przez Was wzmacniaczy i kolumn ......

z góry THX za info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam heco victa 700 ale ciezko cokolwiek powiedziec jesli zrodlem jest komp, nie w kazda piosenka potrafi zatrzec oknami z tych kolumn ale jak sie cos trafi z pozadnym basem to mi monitor miga bo pewnie cos nie styka na ukladach scalonych, jedne piosenki brzmia fajnie inne kluja w uszy dziwne sa ale daja rade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Wiem że muszę posłuchać sprzętu przed zakupem i na pewno tak zrobię tylko muszę wybrać do większego miasta bo u mnie kicha straszna ale do rzeczy: jak byście ocenili porównanie PianoCraft E810 do [wybór tylko na podstawie recenzji innych] denona PMA-700AE , YAMAHA RX-497 , HK 3480 tylko nie wiem jakie kolumny do tego .....

i czy dużo wniesie do muzyki sub [SW030 albo FSW150 półkowy] Yamahy do PianoCrafta?????

cały budżet to tylko 2000zł może ciut więcej ....
muzyka różna, głównie z komputera 50% + 50% telewizja (a właśnie mam pytanko odnośnie TV, jak ma sie taki zestaw stereo to telewizję sie ogląda z dźwiękiem z tego sprzętu czy z głośników z telewizorka = sorry za takie dziwne pytanka ale jestem nOOb na całego jeśli chodzi o sprzęt RTV, a w niedługim czasie z żoną zamieszkamy wreszcie sami w mieszkanku i chciałbym takie centrum multimedialne zrobić :]

pokój ok. 20m2


z góry dzięki za pomoc i info
pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PC jest problem tego typu, że kupuje się jego razem z kolumienkami. Po wymianie kabelków na lepsze, gra on naprawdę ładnie. Ale trzeba pamiętać, że głośnikami są monitorki, a nie kolumny podłogowe jak w dużych zestawach. Co prawda można podłączyć do niego suba i jest wtedy jeszcze lepiej, ale nie każdy preferuje takie rozwiązanie. Mnie taki układ podobał się, może dlatego że nie jestem krytyczny w swoich gustach. Podłączałem też PC do podłogowych kolumn, i nie miał problemu z ich rozruszaniem w pokoju 23m. Grał tak samo jak duża Yamaha.
Cytat

jak ma sie taki zestaw stereo to telewizję sie ogląda z dźwiękiem z tego sprzętu czy z głośników z telewizorka


Jak sygnał z TV podłączysz do wejścia audio we wzmacniaczu, to dźwięk będziesz miał w kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź .... a porównując PC do Harman Kardon HK 3480 + Wharfedale Diamond 9.5 co byś wybrał ???
w piano jest odtwarzacz DVD, ja w sumie odtwarzacza nie potrzebuje bo sygnał będzie szedł tylko z TV i laptopa .....

a znalazłem jeszcze takie kolumny, jakby cena nie podskoczyła wysoko to które są lepsze ??
tannoy mercury F4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...