Skocz do zawartości

Sprzęt do 2000zł


Trinon

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
w sumie się zdecydowałem i na dniach kupie PianoCrafta tylko mam dylemat bo gościu w sklepie powiedział mi że mogę go kupić za 1500 albo za 2000. Różnica jest taka że w tańszej wersji gwarancja jest importera a w droższej producenta .....
i co tu zrobić?? czy te sprzęty są bardzo awaryjne ??
i drugie pytanko: jakie przewody będą mi potrzebne żeby podłączyć to wszystko razem (telewizor+laptop+PianoCraft)żeby najlepsza jakość dźwięku i obrazu była???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli nie bierzesz juz pod uwagę tego PianoCrafta E-810???
ja też zamierzam coś kupić w tym przedziale cenowym, i na dodatek to bedzie mój pierwszy bardziej profesjonalny sprzęt audio i z tego co poczytałem o E-810 to byłem nawet skłonny kupic bez odsłuchu ....... :]
ale powiedzcie jak się ma E-810 do proponowanych przez Was wzmacniaczy i kolumn ......

z góry THX za info


W wątku o słuchawkach do Pianocrafta E810 napisałem kilka pierwszych wrażeń z odsłuchu słuchawkowego wieżyczki.

Co zaś do brzmienia zestawu z jego monitorkami: jest nieźle, jak na ten kaliber, ale...
Oczekiwałem czegoś pełnieszego w brzmieniu. Jest czysto, basów jest dość, ale trochę "suche". Soprany są, ale "nie śpiewają". Wokal też jakby nieco "cyfrowy".
Pianocraft, mam takie wrażenia, ma brzmienie właśnie bardziej "cyfrowe", niż naturalne.
Ja się wychowałem na brzmieniach lampowych i widzę, że moje uszy tęsknią za brzmieniem naturalnym, nie pozbawionym ciepła, gdy trzeba, może niekoniecznie bardzo szczegółowym i rozdzielczym, a bardziej "kompletnym". Nie umiem tego opisać.

W każdym razie: ja się chyba z Pianocraftem pośpieszyłem zbytnio, opierając się na recenzjach i opiniach słuchaczy o - jak sądzę - innych preferencjach, niż moje.
Teraz nie mogę go (na razie ) wymienić. Pozostaje mi więc użyć "tuningu" w postaci innych zestawów głośnikowych, które może nieco skorygują jego brzmienie w stronę naturalności.

Przy okazji: jeśli ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny. icon_smile.gif icon_smile.gif
Przy czym w grę wchodzą raczej zestawy używane, mogą być podłogowe, ale o niezbyt "wybujałych kształtach" (wiecie, rozumiecie: nie zamienię mojej Lepszej Połowy na kolumny! icon_razz.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm muszę się wybrać do Łodzi (bo tam mam najbliżej) posłuchać kilku modeli, mianowicie biorę pod uwagę Yamahę RX-497 (albo rx-797 jak starczy kasy) albo RX-V461 (RX-V661 może kino!), z Denona PMA-700AE, a z Harman Kardon 3480 i do tego kolumny, i tu zastanawiałem się nad WHARFEDALE 9.5, albo MISSION M34i ale nie wiem czy mi kasy wystarczy.....

albo PianoCrafta E810 ...........

u siebie w Kutnie udało mi się posłuchać zestawu Denona 500AE + jakieś Eltaxy podłogowe....i nawet fajnie to grało ...
i co tu zrobić ????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
hmm a pytanko z innej beczki, mianowicie zastanawiałem się jak podłączyć dvd z pianocrafta do amplitunera i do TV
tzn. chciałem componentem podłączyć do TV tyle że jeszcze dźwięk i tam jest jedno takie wyjście 2xRCA i tu moje pytanie jak podłączyc dvd do amplitunera??? tym coaxial czy tym optycznym?? one do tego służą ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę podłącz kablem cyfrowym do amplitunera - teoretycznie nie ma większej różnicy, czy będzie to optyczny czy koaksjalny. I będziesz miał przez amplituner dźwięk wielokanałowy.
Kable cyfrowe (optyczne i elektryczne tj. złącze koaksjalne) z definicji są przeznaczone do przesyłania z DVD do amplitunera dźwięku wielokanałowego (lub z CD do przetwornika DAC w amplitunerze cyfrowego sygnału stereo).

Co do wysłanie sygnału wizyjnego na TV to użyj właśnie złącza component (czyli 3 x RCA, po jednym na każdą składową barwy). Jeżeli ma być również dźwięk wysłany do TV to potrzebujesz jeszcze wysłać sygnał audio (lewy + prawy kanał, czyli właśnie 2x RCA). Złącze S-VHS, czteropinowe, też przysyła tylko obraz (tak samo jak ma to miejsce w przypadku componenta).
Z tego co pamiętam, to PianoCraft nie ma złącza EURO (inaczej scart lub peritel), którym idzie nie tylko obraz ale i dźwięk dwukanałowy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając component możesz dostać progresywne skanowanie i generalnie wyższą jakość - jak słusznie zauważyłeś.
Ogólnie przyjmuje się, że koaksjalne złącze zapewnia minimalnie lepsze parametry niż złącze optyczne. Ale zależy to od kabla - jest dużo większy wybór dobrych kabli koaksjalnych niż kabli optycznych.
Niektórzy preferują kable optyczne, inni koaksjalne. W każdym razie warto wydać na taki kabel co najmniej 50zł, a lepiej około 100zł.
Co do scarta - warto mieć w rezerwie taki kabel, jeżeli będą problemy z uzyskaniem dźwięku w TV wykorzystując wyjście L+R w wieży.
Pozdrawiam
PS. Porównywałem jakość obrazu w wieży DVD Philipsa podpiętych pod LCD 26" u znajomych na kablu component i przez scart (euro), kabelki po ok. 50-80zł i minimalnie lepiej było na componencie (chyba dzięki progresywnemu skanowaniu). Ale przy component dochodził jeszcze koszt kabla RCA do audio no i robiło się małe zamieszanie z kablami (było bardzo mało miejsca).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeszcze inaczej musi być podłączone bo przecież w amplitunerze w E810 nie ma wejść koaksjalnych ani optycznych, więc powiedźcie mi czy tak podłączone będzie dobrze grało, mianowicie:
z dvd do TV componentem (wizja), z dvd do amplitunera kablem 2xRCA (fonia) i jak będe oglądal film z DVD to obraz będzie na TV a dźwięk będzie szedł z głośników wieży .......
powiedźcie czy mam racje czy się mylę ??
z góry THX
pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpaso
Będzie tak jak napisałeś - dźwięk z głośników Yamahy, obraz na TV.
A w razie czego - jak pisałem wcześniej - warto zaopatrzyć się w kabel euro-euro (nienajgorszy, solidnie wykonany to koszt 50-100zł), chociaż i tak skoro wykorzystujesz DVD z PianoCrafta to wieżyczka musi być włączona icon_cool.gif Połączenie takie jest uniwersalne, a kabel zawsze może się przydać...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie,
dzięki RoRo za zainteresowanie ale chodzi o to że wyświetlacze gasną po około 10 sekundach i nic na nich nie ma a chciałbym np jak słucham radia widzieć wiadomości z RDSu, czy podczas słuchania CD widzieć czas i nr piosenki .....
mam nadzieję że znasz jakieś rozwiązanie tego, bo z pewnością jest ... :]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ten przycisk to "Pure Direct" i służy do zmiany dźwięku na bardziej przestrzenny..........


Błędnie rozumujesz pojęcie Pure Direct.
Chodzi w tym o to, żeby tor dźwięku był jak najkrótszy od wejścia po wyjścia głośnikowe, wyłączająć wszelkie korektory barwy dźwięku i "polepszacze" dźwięku. A także pozbawiony był zakłóceń od zbędnych w tym momencie działających elementów wzmacniacza. Jednym z nich jest właśnie wyświetlacz amplitunera. Taka też jest idea układu Pure Direct i to co raczyłeś usłyszeć po jego włączeniu, czyli że "dźwięk jest bardziej przestrzenny", to jest to wynikiem odłączenia wcześniej wymienionych elementów.
Jako że PianoCraft ma ambicje bycia klockiem audiofilskim, więc nie przystoi jemu by w trybie Pure Direct, świecił się zbędny w tym momencie wyświetlacz.

Nie da się tego zmienić i tak ma być icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...